Pufi iubiti ian-feb 2010 (181) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna ziua de acu.
la multi ani luca alexandru!

lml ivanelul cel voinic!

acum sondaje:
mancare inainte de somn: uneori nu resuesc ca are 2 aore de la ultima masa si mai doarme ink 2 si uite asa sta 4 ore nemancat. nu resusesc intotdeauna sai dau sa pape inainte de masa.

mese solide: carnita ii dau cam jum de copanel la 2 3 zile, de ex nu iam mai dat de vreo 4 zile. mai manaca branza de vaca cu mamaliguta si smantana, piureeul de cartofi cu legume, ieri iam dat ciorbita de fasole! zeama cu un cartof pisat si painica si ia placut. de obicei frucetel dim, la pranz supa, piure, ce am programat in ziua respectiva, seara iaurt, sau cereale cu lapte facute piure. intre mese o mandarina, portocala, pufuleti, biscuiti sau ce mancam noi: ne vede si vine si ii dam si lui sa guste.

ceai: bea cam 180ml indulcit de musetele, iam mai facut si de fructe de padure(scrie pe cuite ca e natural) sper sa fie asa, dar de cele mai multe ori ii dau compot facut de mine si compot bea cam 250 ml pe zi poate is mai mult. ii place mult.

somnicul adoarme singur peste zi, dar in unele seri cand e foarte obosit il pun pe picioare si adoarme instant.
mai era ceva? de raspuns. sper ca nu. ma duc s apun rufele pe franghie si revin daca nu s etrezeste piciul.
a da somnul de peste zi are 2. unul la 2 ore dupa ce se trezeste dimi, si apoi peste 3,4 ore al doliea somn care dureaza 2 ore poate is mai mult daca doarme cineva cu el. adik sa mai nimerit sotul meu acasa dupa tura de moapte si sa culcat ijn pranz si au dormit amandoi si 3 ore!!!!!!!

ayanna voiam sati zic ca si mie mi se intampla la fel: cand doarme picul bn noaptea ma trezesc dimineata mai obosita decat atunci cand se foeiste toata noaptea si se trezeste din ora in ora. de ce oare?

danyelana, simply where are you?

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

alexutzza felicitari pt dintoc!

cris d si voua congrulation pt mersul in 4 labe. al meu a inceput sa mearga in 4 albe acu vreo sapt si ma gamdeam ca in timp ce pt mn e o realizare, e ultimul din odisee care merge in 4 labe dar mai sunt pufi care nu merg ink. eu mam bucurat ca merge in 4 labe.

toamaca felicitari pt 1000 stelute. si eu am citit mesajul de ori pana lam inteles

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

de capitol micki!

Felicitari Yannis! 3 dinti aveti?
Relansez intrebarea....mai exista pufulete stirb?

Nikole spor si la curatenie si la gatit!

Ana (sper sa nu incurc) cuburile moi sunt facute de Clementoni, care este un fabricant de jucarii cu traditie in Italia deci stai cat se poate de linistita.

Elefantica

Dastefa sa va iasa serbarea perfecta!

Haircut si eu o las pe Mara peste tot pe jos prin casa, avem doar 1.5 m patrati de covor in casa.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

LML Ivanel!
Sa cresti mare si sanatos si sa o iubesti muuuult pe mami tau!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

de capitol micki!

Felicitari Yannis! 3 dinti aveti?
Relansez intrebarea....mai exista pufulete stirb?



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas



Aici ...aici ...stirba 100%

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

LML Ivanel !




Miki a lu' Kiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

ohooo felicitari yannis dintosul....asa da joaca

i-am luat la copil buti...voi ati avut cand ati fost copii?mor de dragul lor...sper sa-i vina...ca le pun in vitrina daca nu

nikole ce fain..prima sebare.....eu am fost la fata unei prietene.....tare frumosi au fost....iti dau lacrimile de emotie ca strain...dar ca parinte....abia astept si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

azi sa trezit la 8 fara un sfert, la 10 sa culcat si ink doarme.
la 9 iam dat un iaurtel cu biscuiti, la pranz vreau sai fac mamaliga cu branzica, si dupa masa fructele.

se mai vorbea de bucatele(micki mica) eu ii dau sa muste din branzica, cascaval, ii curat un mar de coaja si mananca singurel, se mai ineaca, dar mananca.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

sa trezit picul.
ce dea serbari azi. si noi avem serbare, la noi nu mai sunt emotii mari, ca e a 4 de craciun, nu le mai pun si pe cele de sf de an. are costumatie om de zapada si costumul national.
va las ozi buna va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu


i-am luat la copil buti...voi ati avut cand ati fost copii?mor de dragul lor...sper sa-i vina...ca le pun in vitrina daca nu



nu prea stiu la ce te referi...

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput