MONTIGNAC (151) stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Se vede ca m-am apucat de facut curatenie de Craciun, nu? sunt foarte activa pe forum desi acum cand doarme piciul ar trebui sa profit

mai stau cinci minute sa beau o cafa cu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

SOMLEAC FELICITARI pt. fetita cred ca esti super incantata dupa Majuscule ...sa cresteti mari si sanatoase burticu'

CATA da ' harnica fomeie mai esti
BRANDUSIKO la tine scot biciu..auzi la ea bounty ...si recunoaste fara nerusinare
io mi-am mancat supa de varza si deja mi foame..nu-i nici o surpriza ,nu?



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya nici sa nu mai aud de supa aia de varza...prin a 10-a am fost la nutritionist si m-o pus sa tin regimul cu supa de varza...intr-o sapt(de infometare) am dat 1kg, mama o dat 4, si tata o dat 6!!!!

de atunci numai mirosu de varza la fiert imi face sila

cat despre bounty..o fost bun tare

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

brandusik si eu am oroare de ciorba de varza tot asa de la cura cu ciorba de varza, am slabit cu ea intr-adevar , dar am si pus inapoi la fel de rapid sa-ti fie de bine bounty ul

maya da ... sa stii ca nici pe mine nu ma aranjeaza fainoasele , adica nu slabesc atunci cand le mananc ... cel mai bine merge cu legume si fructe

catalinska mersi de explicatii, o sa iau modelul ... din ianuarie actionez

somleac fetita ???? vai ce fainnnn, superrrr ... mi-ar placea si mie o fetita ... cate luni ai deja ??

puisorule azi nu ne zici nimic ???

ninha ai dezertat ??? te-ai suparat pe noi ???

azi dimineata am papat doi covrigi cu tarate la pranz am papat ciorbica cu pipote ... si o bucata de cioco neagra (patratel) si gustare migdale si nuci crude ... mai incolo vad ... sper ca putin si sanatos

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

pfuai da sa stiti ca-s harnica, am reusit sa termin balconu' care la mine e jaleee ca is 5 metri de geamuri amu s-o trezit pishpi' si tb sa o las mai moale, ca altfel vrea si el sa faca treaba am in plan sa ii fac cadou sotului perdele noi la dormitor mai ales ca nu isi doreste asa ceva...poate reusesc sa trag o fuga pana in obor poate or fi mai eftine, sa nu fie gaura bugetara asa maree, trebuie musai sa le cumpar pentru ca pur si simplu ma obsedeazaaaaa!

Voi sunteti cu ciorba de varza cum is io cu spanacu'! Adica printr-a 10-a sau a 11-a, am tinut dieta daneza maaare prostie, cand am ajuns la spanac cred ca de unde nu imi placea nici pana atunci si combinat cu foamea si golul din stomac mi s-a facut atat de rau, aproape sa ...din acel moment cu greeeeu ma convinge cineva sa mananc spanac...incerc sa ma reeduc, am mancat in salata toamna asta, asa crud, cand il vad pe ala congelat tocat asa, instant imi revin senzatiile acelea de si nu pot sa ma apropiu si pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare si de la noi!

Nici nu stiu ce sa va scriu, ca mi-e jena ca nu am prea activat pe aici, nu m-am cantarit, ca mi-e frica

Eu de sarbatori fac clasicele sarmale, dar o sa fie monti, in loc de orez pun ciuperci, noua ne plac foarte mult asa.
Probabil o sa faca si o prajitura, aia alba-neagra sau cum ii spune, tort pufos si cremos.
Dar...soacra o sa faca cozonaci si eu nu o sa ma pot abtine

In rest o sa mancam porcarii, dar asta nu-i asa grav, ca reusesc sa nu le combin cu carbohidrati.

Si eu mi-am propus sa mananc doar proteine si legume, fara fainoase, dar sunt si eu om si mai scap si la astea

Imi trecuse prin minte sa incerc dieta disociata pe zile, dar mi-a trecut repede in dimineata in care doream sa ma apuc, pentru ca nu-mi puteam inchipui cum o sa mananc eu carne, dimineata-pranz-seara.

Asa ca am ramas la obiceiul meu de cativa ani, de a manca disociat pe mese.
Problema la mine e ce mananc intre mese, adica ceva cioco, seminte, alune, etc...

Hai ca v-am facut capul mare!




Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani tu macar ai slabit cu supa aia..io doar m-am "acrit" de tot de supa de varza

catalishka asa harnic ti-ai invatat tu pustiu?o sa te adore viitoarea nora

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Bon de dimine

Las cate o decaf pentru cele mai catolice decat Monti si una zdravana pentru restul

Tocmai ma suna soacra, maine il tine ea pe pishpi, ca io sa termin coratenia drept pt care o sa bag mare azi sa imi ramana putin maine ca in timpul ramas sa mai bag si o tura de shopping

azi n-am mancare pt mine drept pt care o sa fac o crema de avocado cu lamaie pe trii felii de wassa iar in rest voi fi fructivora

Doamne ajuta!

O zi supercalifragilistica va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Si mai zic odata: Ninhaaaaaaa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Sunt aici, Catalishka Buna dimineata, harnicutzo!
Numai ca stept sa vad si eu o miscare cat de mica sub 59 la cantarul ala. Nimic! Ce sa va zic? ca n-am rabdare si vointa? ca mananc o zi conform si doua nu? zilele trecute iar ajunsesem la 60. acum am iar 59. Uite asa ma plimb incolo-incoace...
M-am bucurat un pic in we ca am fost sa-mi iau blugi ptr noile kilograme si am incaput din nou in marimea 29! Doamne ajuta! nu mai vreau sa vad 30+!

Sa va mai zic din meniu (numai pe alea cat de cat conforme)
-am facut zilele trecute varza de bruxelles si ciuperci la cuptor, cu ulei de masline si condimente (foarte bun)
-azi-dimineata iaurt de casa (deci cu glucide si lipide cu tot) cu tarata si fructe de padure - afine si capsune.
-salata de ridiche neagra si branza, rase + ulei de masline si condimemnte + oua ochiuri
-peste la cuptor cu ciuperci
-paine vitastar cu magiun de macese fara zahar (e acrisor dar superbun, numai ca mananci multa paine cu el)
Trecem cu vederea prajiturile (de casa, e adevarat), niste cartofi gratinati mancati cu peste fript (soacra-mea, bat-o vina!), etc.........

Am capatat niste branza topita facuta in gospodarie de niste cunostinte. dar nu stiu cum s-o mananc, ca cu paine nu se pune problema. ce ziceti? poate pe felii de gulie sau ridiche.

A, am descoperit un fruct foarte fain, kaki. excelent, incercati-l.
Cam asta.

Somleac, felicitari pentru consecventa! si ptr fetita!
Puishorule ma uimesti cu gatelile tale!
Andanii, hai afara din butoiul cu descurajare, ca nu duce la nimic bun.
Child praji aia alba-neagra cum ii zici tu, e monti sau nu? Eu m-am gandit sa fac un tort raw vegan de ciocolata si zmeura, ca tot am in congelator o gramada. Poate ma trezesc cu el in cap!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput