Prietene la bine si la greu - 89

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ionAndre, sa traiasca tati de Chiara! primim si noi o feliuta din tortul surpriza?
Multumim frumos! Primiti cu draga inima, dar a iesit urat si magazinul de decorat torturi e inchis azi. Sper macar sa fie bun la gust, l-am facut la 5 dimineata, ca aseara n-am mai putut pentru ca l-ar fi vazut. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Andre pt tati de Chiara! Multa fericire si sanatate, sa aibe grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

La multi ani, Ema! Sa fii sanatoasa si sa ai o viata lunga si minunata!

Minunat la Monis, in Bucovina, nu mi-a venit sa cred cata zapada.

Many, citesc acum o carte de Anne Bacus (una din prietenele de aici a zis de autoare, ii multumesc! - daca nu se supara, sa mai spuna o data cine e, ca eu am uitat, mi-e cam rusine...). Ea spune ca in al doilea an de viata copiii au doua preocupari majore: sa stapaneasca bine mersul (ajung sa alerge catre varsta de 2 ani) si sa descopere ca ei sunt o fiinta de sine statatoare, diferita de ceilalti. Trei manifestari se vor regasi la aproape toti copiii si cu frecventa ff ridicata: sa refuze sa faca ce le ceri, sa isi doreasca cu ardoare ceva ce le refuzi (obiect, actiune, whatever) si sa vrea sa faca orice singuri-singurei. Cam asa o sa arate anul asta pt noi si fulgusori si din ce povestesti tu despre Vlad, la voi a inceput deja .



Deci, ne asteapta zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

La multi ani Mariuta!!! Sa fii vesela, frumoasa si sa le aduci numai bucurii alor tai!! si sa te joci cu kitty

si .. LMA si pt tati de Chiara, sa iubeasca mult cele doo fete cucuiete, da? Tati care apropo, ce nume are? (nah..ce curiozitati am si io la ora asta)

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani pentru tati de Chiara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumim, fetele! Sa-mi traiasca ca mi-a facut un copil tare frumos si bun si destept si cra cra Licurici Tati se cheama Giuseppe. Soacra l-a nascut de Sfanta Lucia si a vrut sa fie Luciano, socru-mi-o s-a facut crita de bucurie si a uitat cum trebuie sa-l inscrie, asa ca i-a zis Giuseppe. Soacra cand a aflat a zis "las' ca-ti arat eu tie Giuseppe" si a inceput sa-i spuna Luciano, sa-l prezinte, sa-l alinte, asa ca azi nimeni nu stie ca il cheama Giuseppe. Deci ... Luciano, ca e tot cum vrea ia o pauzarea. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:



LA MULTI ANI MARIAAA!! Sa fii mereu la fel de frumoasa, isteata si iubitoare!

LA MULTI ANI TATI DE CHIARA! Sa o pupicesti cu foc pe mami Andre

Vad o Dankutza f activa azi

La mine se pare ca vin rusii...ce mirata eram mai de dimineata..parca era pt prima oara in viata.
Matei mi-a dat un cap in gura azi de mi-a spart buza..

A papat de dimi niste painica cu putina mozzarela si putine perlute si putin cascaval.
Acum un kaki si mandarine.
Nu stiu ce sa-i fac la pranz..

Ramo, nu fol...stii tu ce.....nu ma incanta nimic. Vad ca sunt fete cu pastile, cauciuc si si si ce-ar mai fi?!

Lyly, imi pare rau ca te chinuie frichinitu

Monis, sunt minunate pozicile de la Bucovina, sper sa reusesti sa te mai odihnesti si tu. Merci pt PM

Stephy, vad ca sunteti pe drumul cel bun cu bubele

Alinush, offff..de unde or fi viermisorii astia?! Dar cred ca toti am trecut prin asta cand eram mici..seminte de dovleac si usturoi

Miany, te asteptam cu vesti bune despre David

Angi, voi cum mai sunteti?

Ce credeti ca face Matei acum? Ei bine, e cu o mare ciocolata in mana (ambalata) si o vantura prin casa si spune pa-pa
Am insirate 9 pungute cu dulciuri si cadouri pt finutii mei..si el cotrobaie in toate.

Trimit ca simt un miros de ....pfffff

poponitzu' meu Matei-Andrei

noi te iubim, si impodobim
Te-asteptam la cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

LA MULTI ANI MARIA



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Intra din nou sa ma "cra-cra-nez" (bonbon Laurei pt copywright)

Pinky a inceput sa busileze timid, sa se aseze in fundulet (nu-i iese de fiecare data) si, mi se pare mie, ca a inceput sa stea cu spatele mai drept (nu totdeauna)!Ba, mai mult da semne ca vrea sa se ridice!

Au avut dreptate kineticii, ca atunci cand vine una, vin si celalalte. Insa a durat ceva, pana aici, de la jumatatea lui oct (de cand a inceput sa stea in fundulet) si pana
Ieri dupa-amiaza, a plecat in 4 labute de la usa balconului, cam vreo 2 m. A plecat de bunavoie. Eu nu am pus-o in 4 labute. Cand am inceput sa facem galerie Go Pinky, go!, a apucat-o hilizeala si s-a lasat pe burta. Nu a mai vrut sa mai continue. DAr e un inceput...
Ce inseamna o turta rupta in cap sau faptul ca am parat-o la voi saptamana trecuta




Mai tarziu sau maine, o va scriu despre turta rupta in cap ieri, alegeri de prin tava, o sa pun filmulete cu ultimele cadouri si alte poze. Sa vedem cand o sa am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Go Pinky, Go Pinky, Go Go Go Pinky!!!

poponitzu' meu Matei-Andrei

noi te iubim, si impodobim
Te-asteptam la cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Mergi la inceput