Prietene la bine si la greu - 89

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Monis,mare noroc cu tine....si eu am observat diferenta de "size and shape",dar nu am dat nici o importanta...intr-adevar,premolarii ei arata cam ca....maselele noastre(4 lobi)
Totusi,ca si locatie,sunt intre canini si molari("ce vor sa vina")

Andre
,ce fain,alta petrecere!!! La multi ani,tati de Chiara!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna seara

Vazut poze frumoase de Simina si de Monis la munte.
Restul mi-a fost greu sa le vad in fuga ca trebuie sa ma loghez pe userul comun.

Monis, ce fain e la voi!!! Asa as veni si eu in Bucovina... dar acum nu se poate. Vor veni si vremuri mai bune

Miruna
Ema
Maria( maine sigur uit sa scriu ... asa ca scriu din seara asta.

Tati de Chiara!



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, in mesajul catre Ancutzic am citit de asa de multe ori cuvantul Roman, incat asa mi s-a facut dor de acasa, de iernile din adolescenta cand ieseam la sanius, la vin fiert, la petreceri in gasca pe la te miri cine acasa de Craciun, la colindele care le cantam in grup de ne dardaiau oasele de frig cat colindam pe la casele prietenilor, la revelioane in gasca de 30-40tineri, la mirosul sobei cu lemne, la flacarile ce se oglindeau printre fierataniile de pe plita pe tavanul dormitorului unde adormeam in chicoteli cu cei 2 frati ai mei in copilarie.. pfoai...

Lumi, inseamna ca boieriti rau de vine si mami tau, ea ramane cu pisicoasa, tu cu Richard va faceti de cap prin oras App. ce zice R. de mama soacra?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Dragelor, va pupam si raspupam
La Multi Ani Ema si Miruna! Sa cresteti mari si sanatoase si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri dragi!

Monis, m-ai terminat nervos cu pozele alea de poveste. Mor dupa zapada, mai ales in preajma sarbatorilor! Trimite-mi si mie un bulgare de zapada, unde vrei tu - dar vezi sa fie cu dedicatie

Licu, pisicile au castigat

Atat ma ajuta neuronii ramasi, va zic cate ceva de noi si cred ca ma duc sa-l caut pe mosul iubit

Aa, Andre, sa-ti traiasca jumatatea, esti o scumpa ca-i pregatesti ceva special! Petrecere frumoasa

Noi suntem bine, dormitul este excelent, mancatul la fel - doamne ajuta. A inceput de azi iar cu muci - deja nu ma mai stresez.
si meniul de wk :
Fructe: precizez ca am terminat-o cu piureul din motiv de refuz, asa ca am trecut la bucatzele. Ieri si azi la fel si anume: mandarina si banana si azi un pic de para.
Pranz: ieri - carne de vita cu piure de legume(morcov, praz,ardei gras, dovlecel) cu ierburi proaspete si ulei
azi: pulpitza de pui cu legume: aproximativ aceeasi combinatie plus gulie, broccoli crud, o foaie de salata plus ierburile aferente si cous-cous
Cina: ieri: supa de dovleac cu unt, ierburi uscate si crutoane inmuiate in supa
azi: paste alfabet din grau cu sos de rosii,BV, ierburi uscate si ulei masline

A mai primit in ambele zile biscuiti, coji de paine, iaurt, felii de castravete si evident lapte

i-am facut in seara asta chiftelutze la cuptor pt maine, sunt f curioasa ce parere vor avea papilele ei gustative. ale lu' ta-su au fost incantate dupa vreo doua bucati

Pupici si noapte buna!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea

Licu, pisicile au castigat

sa inteleg ca iubeste matzele, ma bucur, sper ca si restul sa fie pe placul tau

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu,R o apreciaza mult pe mama,pt ca e o persoana foarte discreta,nu e bagacioasa,"sfatuicioasa" etc... Si o iubeste mult,mai ales ca are atata grija de fetele lui cat e el plecat.

Laura_Andreea,felicitari pt noua etapa,ai fetita mare!
Nu-mi dai si mie,te rog,reteta de supa de dovleac? Daca nu-i place ei,o pap eu,ca imi place mult dovleacul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!


La multi ani, Miruna!

La multi ani, Ema!






Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Laura!
La multi ani Matei!
La multi ani Cezara!
La multi ani Miruna!
La multi ani Ema!
La multi ani Maria!

Mai mult nu sunt in stare... Pupici la toata lumea!


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Lumi, este cea mai simpla reteta posibila: se fierbe dovleacul in apa cat sa-l acopere. Fierb fara sare si foarte putin (cam zece minute), evident ca verific cu metoda "furculitza". Pt Giulia pasez dovleacul, adaug un pic de zeama si unt plus ceva ierburi uscate. Pt noi mixez, adaug unt, sare, piper, ceva tabasco sau chili, mai dau inca o data in fiert si servesc cu ulei de dovleac si pinoli (stiam cum ii zice pe romaneste...) prajit un pic in tigaie fara ulei si la cerere cu, crutoane.
Giuliei i-am inmuiat crutoanele ca altfel nu prea mananca!

Laura, eu le-am vazut in poza si sunt sigura ca in realitate sunt si mai frumoase. Oricum, comentariul overall a fost: deosebite

Gata, acu chiar ca am fugit!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

La multi ani, Ema! Sa fii sanatoasa si sa ai o viata lunga si minunata!

Minunat la Monis, in Bucovina, nu mi-a venit sa cred cata zapada.

Many, citesc acum o carte de Anne Bacus (una din prietenele de aici a zis de autoare, ii multumesc! - daca nu se supara, sa mai spuna o data cine e, ca eu am uitat, mi-e cam rusine...). Ea spune ca in al doilea an de viata copiii au doua preocupari majore: sa stapaneasca bine mersul (ajung sa alerge catre varsta de 2 ani) si sa descopere ca ei sunt o fiinta de sine statatoare, diferita de ceilalti. Trei manifestari se vor regasi la aproape toti copiii si cu frecventa ff ridicata: sa refuze sa faca ce le ceri, sa isi doreasca cu ardoare ceva ce le refuzi (obiect, actiune, whatever) si sa vrea sa faca orice singuri-singurei. Cam asa o sa arate anul asta pt noi si fulgusori si din ce povestesti tu despre Vlad, la voi a inceput deja .

Am fost azi in parc, am inghetat si eu, desi eram imbracata mai gros decat fetita. Varsta, ce sa-i faci...

Mergi la inceput