Pufi iubiti ian-feb 2010 (180) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica


Bun si pontul asta!
Ca daca trebuie...trebuie!





Miki a lu' Kiti



Cuscra, felicitari pentru bilant! La partea cu "daca trebuie, trebuie", te contrazic nitel. Si mie mi-a recomandat pediatra calciu pentru cea mare, initial calciu pharco sirop si ulterior calciu gluconic, dar eu m-am facut ca n-aud, pentru ca nu-i facusem nicio analiza. La un an, surprize-surprize: Isa avea calcemia nitel peste limita superioara! Supliment de calciu ii lipsea ei... Asa ca stiu si eu daca chiar trebuie...

In alta ordine de idei:

LA MULTI ANI, LUCA ALEXANDRU de lilyka!

LML Ivan de Bea!

cris.d, asculta la mine ca decembrie nu e luna de urcat pe cantar. Ai timp berechet la anu'.

dastefa, ma incearca aceleasi sentimente, si noi avem prima serbare azi!

plateea, bafta la examen!

ayanna, ce-ai prajiturit? Io' asta am retinut din tot ce-ai spus. A mai ramas ceva?

Io zilele astea nu fac opinie separata, prestez curatenie generala. Si fac planuri de bucatarit, joi fac sarmalele (le congelez pe urma, sa tina, nefierte desigur) si am in plan cozonaci a la xela (anul asta sigur fac, am cumparat tot ce-mi trebuie, reteta nu mai stiu pe unde e, o s-o caut). In rest, o sa fac o salata de vinete (am la conge), friptura si probabil o ciorba acrita cu zeama de varza si o tava de negresa. Nu mult, nu pretentios, ca n-am musafiri.

Mergi la inceput