Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Intrebare intrebatoare : Ii lasati pe bebelusi in fata televizorului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Buburuza_10

Intrebare intrebatoare : Ii lasati pe bebelusi in fata televizorului?

mami de Sofia (8/9/10)


Hey, buna intrebare...chiar acu vroiam sa va zic si eu ca a mea bubulina cand vede televizorul s-a terminat. E tot cu ochii in el

Mai devreme s-a trezit si a inceput sa planga, dar cand a vazut televizorul a tacut instant



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

aseara am surprins ca bebe era atent la tv...
dimineata a inceput sa gangureasca si ii place sa se auda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

imi vine sa cand vad cat dorm piticii vostrii!
matei de 2 nopti nu doarme; adica adoarme doar pe la 4 si 6 dimineata. azi dimineata abia la 6 fara un sfert am reusit sa il pun in patut. si pana la 6 am stat cu el in brate si ne-am plimbat prin camera. la un moment dat l-am asezat pe pat,pentru ca ma durea ingrozitor spatele, si a inceput sa urle. am cedat psihic si am inceput si eu sa plang. eram f obosita si ma dureau toate cele. sper ca in seara asta sa fie mai bine, sa doarma si el cum trebuie.
a, plus ca a tocat la sanii mei... cand plangea si in brate, ii dadeam sa pape; si manca de ziceai ca nu mai papase laptic de secole!
am gasca!


simona cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Si eu o las in fata tv-ului! Sta si jumate de ora si se uita! Oricum,cand va mai creste si se va juca cu jucarele,nu o s-o mai las atata la tv. Dar acum,daca sta cuminte la tv,o las sa se uite ca altceva ce stie sa faca acum? Nu tine in manuta jucarii,de mine s-a plictisit,asa ca o las linistita .O fascineaza ecranul luminos(ca orice alta lumina,bec),miscarile si culorile care se schimba tot timpul.

Iar m-am rugat de ea sa pape. Numai cu plansete si urlete a papat. Offf!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara si de la noi !

La mai multe lunite cu sanatate si veselie, Alexandra !

Nici Irina nu are gauri pt cercelusi, intentionez sa-i fac dupa 6 luni, la Medicover.
Perna nu folosim deloc ( eventual burta lui tati e pe post de perna ).
La tv mai 'scapa' si Irina, insa eu prefer sa o mut si sa nu se mai uite. Si asa imi fac griji ca se uita prea mult la lustra ( si-i place tare, ca rade ! ). Ca pe mine ma dor ochii daca fixez prea mult becurile acelea.
Imi pare rau ca bebelusii vostri nu prea mananca, nu stiu ce sfat sa va dau, ca eu nu am avut probleme de acest gen nici la Maria, nici acum. Sunt curioasa cat o sa ia in grutate luna aceasta, deoarece perioada in care a fost bolnava a tinut-o mult in loc ( a slabit la inceput, apoi a inceput sa-si revina ). Pana acum am mers f.bine, in prima luna a luat 1,5 kg, iar intr-a doua 1,1 kg. Si cate 5 cm pe luna

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hello! ce fac fetele?

Voiam sa spun mai multe dar mi-au picat ochii pe numarul impresionant de mesaje al Anei... wow! mai scrie unul sa fie 3000!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ana, m-am uitat la pozele voastre . Arata foarte bine Maia, are niste cute pe la picioruse si falcute , nici n-ai zice ca se lasa rugata atata cand vine vorba de papa.

Mi-am aruncat ieri ochii prin albumele bebelusilor... Care mai de care mai frumos si mai dulce !
Sa fie cu totii sanatosi si sa ne bucuram de ei !

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Hello! ce fac fetele?

Voiam sa spun mai multe dar mi-au picat ochii pe numarul impresionant de mesaje al Anei... wow! mai scrie unul sa fie 3000!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Daaa,acum nu prea mai am timp sa scriu,dar cand am fost gravidaaa....eram toata ziua calare pe forum!


Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Nu stiu daca va era dor, dar mie da! D-ra Maria si-a pus motocuri in fundulet- vrea sus, plimbata si daca s-ar putea doar in brate! Trebuie sa o bagi in seama ca daca nu isi pune sirena!
Nu stiu cata curatenie sau mancare voi reusi sa fac de sarbatori!
Dar nu cred ca va zic altceva decat stiti si voi de la bebelusii vostri!
Donna citisem de o noapte agitata de la vaccin parca! Tare greu asa..
Bebecris e bine David?!


Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput