Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele,multumesc cuscra de cafea

lalitica ... ce frumos este david mi-ai facut o bucurie sa-l vad "mare"

larisel wow ce buburuze frumoasa distractie,sa va traiasca gemanutele !

bea condoleante pt nasul tau

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

dastefa felicitari pt mirunica

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus luminite,fata de masa cu craciun,am luat niste abtibilde cu fulgi sclipiciosi micuti ce se pot pune pe orice...nu au lipici....nu stiu exact cum se prind asa bine...cert e ca pot sa-i dau jos dupa craciun si sa-i refolosesc....am pus pe mobila si pe geam.....am coronite mici cu tot felul.....cadouri...mere...conuri de brad.....micute....servete cu tema de craciun si am agatat pe faianta niste chesti din material ca si manusa de scos din cuptor...tot asa cu tema....mi-am pus tabla cu ciocolati ascunse sub carton pe zile...si tre sa desfaci in ziua respectiva si sunt ficurine de cioco....pe usa in hol am pus cizmulite sclipicioase si afara coronita....si la bec am un mos cu parasuta...e tare dragut...si atat


wow... ce decoratiuni de zile mari!

Noi ne-am vorbit toti trei (adultii) sa nu-l kakarisim pe Moshu asa cum obisnuim sa facem in toti anii (nu ajung cadourile pana de Craciun)... si mari ne vorbiram sa punem 200 lei de caciula de cadou si mi se pare enorm, dar familionul nu vrea sa cedeze, si le-am cerut cadou de maxim 50 de lei, iar restul sumei sa mi-o puna frumos intr-un plic, ca am asa de multe planuri care implica o cheltuiala de bani! Asa Moshu nu cred ca o sa vrea sa vina prea des la mine...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

helau

am pus si eu vreo 2 poze de la mosh nick incoace.

operatia... nu e ca prima de subtire ,dar...deh, plus ca se face vinetzie cand o car mai mult pe ema...

Alexutzza,3 copii: unu tu, unu sotzu, unu...e prea mare sau prea mic sa conteze . de la cumnata-mea citire, ai ei au 9,7 ani si respectiv 10 luni.asta vara cel mic era pe jos in living, noi toti pe terasa afara...dupa vreo ora zice ma-sa: Baaai, am uitat de L! Undde o fi? Ce face?molfaia o jucarie....ma rog, unii sunt asa de...|"uitabili"

cioara: a inceput si ema sa zica una alta: am-am la cainele adevarat de afara,dar si la cel de jucarie,"pij" la pisicile din cartier,plescaie din buze cand o pun la masa si zic ca papam si...ce-mi place cel mai mult, se uita pe geam cand ii zic "afara",mai ales sa vada cine trece, ii urmareste pana trec de coltz/ies din raza ei vizuala si apoi daca o intreb cine e afara se uita aplecand capul, sa vada de unde se iveshte careva.aaa si incepe sa aiba "bioritm" sau cum s-o numi; pe la 4 se frikine in fata ushii, numa acolo ar sta/cu mine/cu premergator, ca un catel si incepe: Aaada(asta e ana), teeeeti (tati), aide,aide. Iar cand apar e...in priza:baraie, da din maini, din picioare si daca incerc sa o iau (acum vine ger de afara) din fata lor, de la pupat, urla...
wow, cata cioara


... mi-o si imaginam cum zice pampam! Noi nu avem un vocabular atat de inteligibil, de vorbit vorbeste (mult!) dar totul in "chineza"... si-mi place ca purtam dialoguri, eu ii zic 2 cuvinte si el 3 si tot asa... intotdeauna are replica! La Ela nu-mi amintesc sa fi vorbit polisilabic inainte de 2 ani (pai, tai, ma, ba, oa), dar am o presimtire ca lu asta micu o sa-i vorbeasca si fundu, o sa vorbeasca si in somn si n-o sa mai incapem noi de gura lui...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


miruna....felicitari...mami, cred ca iti crapa ranza de multumire si de drag



] ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...
[/b]


da adevarul ca e ceva ce nu pot descrie
nu prea le am cu metaforele asa ca nu prea stiu cu ce sa compar sentimentul
cert e ca la Daria nu am simtit la fel
cred ca mi se parea ca e un dat firesc,nu-mi imaginam ca poate fi altfel
acum pretuiesc altfel totul

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



... si daca suntem la al doilea bebe, lumea crede ca le-am trait/le-am fumat! Dar nu-i asa ca totul e diferit? sau Unic si Irepetabil?

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07
Alta treaba ... a stat C cu tati fara probleme, nu a mancat decat cateva sticsuri si un iaurt timp de 6 ore, lapte n-a vrut deloc din biberon, a baut cu paharelul (doar unul) dar ... A STAT nu a plans, nu a facut scandal sau alte smecherii. Ma declar multumita , pot sa mai plec .


... noi inca mai avem probleme cu despartirea de mama... il las cu ela incepe sa urle de neconsolat pana vin eu sau macar taica-su... dar la taica-s se linisteste numai dupa ce il "fragezeste" bine Ela, cand sa inceapa sa urle si ea de disperare... Asta ma face sa ma simt teribil de importanta si de neinlocuit! IN sensul ca nici sa mor n-as putea, chiar daca....

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

xela felicitari pt examen, ma bucur foarte mult ca C a inceput sa manance mai bine

elefantica La multi ani pt sora ta (pt ieri)

lalitica ce dragalas e David. Un adevarat voinic.

dastefa ...bravo pt mirunica cea cumintica

am citit comentariile voastre in legatura cu ceza. Eu am fost pt nastere naturala...faceam cu capu daca nasteam altfel. Am nascut natural...si foarte bine am facut (am av ceva pb 1 luna..dar in rest nimic)..siecsul e un pic dureros la inceput ..dar trece

cu ce nu sunt de acord...cu fetele care fac ceza numai asa de dragul artei..parerea mea(auzit la protv..de unele femei care vor sa-si schimbe data nasterii pe motiv de lege..de ex. daca au dpn in 4 ianuarie..sa vb cu un dr sa faca ceza in decembrie)

Mami de Diana - 31.12.2009 -




... nu le condamn! Pretul e mare, dar macar vor sta acasa langa copii un an in plus! Erau de blamat daca isi faceau ceza la 7 luni din acelasi motiv...
Eu in timp ce nasteam, regretam amarnic ca n-am optat pentru cezariana si in mari dubii cred ca era si doctorita (copil mare de 4 kile, circulara, capos...cred ca m-au durut oasele bazinului vreo juma de an... de siecs nu va povestesc...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Va salut fetelor!

Intrebare cu raspuns urgent, va rog: DE UNDE ATI LUAT COLARGOL? LA CE FARMACIE ATI GASIT? Dani de azi-noapte e mucios, respira tare greu si nu gasim in cartier nici la helpnet, sensiblu sau catena.

Multumesc, astept raspunsurile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

LariselAi niste fetite superbe,sincer iti spun ca mi-au dat lacrimile(bucurie) cand am vazut pozele,sunt superbe;sa dea Domnul sa fie mereu fericite cum au fost acum la un anisor(dupa cum se vede din poze).Si Nataly nu e cea mai slim,ci fiemea care are 6.900(+3.670 fata de nastere).

La mine e 4 dimi(nu prea am dormit,nu stiu cat voi mai dormi),in Ro e 6 deci servesc eu www.reallynatural.com/archives/Coffee%20Lover.jpg" target="_blank">cafeaua

un weekend placut


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"We often give our enemies the means of our own destruction"




Mey, voi vreti sa ma faceti s-o cantaresc pe Irina, nu? Dar sa stiti ca nu reusiti, va las sa credeti ca ale voastre sunt cele mai subtirele. Vedem noi la un an adevarul. Nu c-ar fi asa de dorit...

Lali, ce s-a implinit David, e un baietel frumos foc! Spor la cumparaturi!

Larisel, frumoase buburuzele, dar si mai frumoase gemanutele! Ma bucur ca a iesit asa bine petrecerea!

cris.d, v-am admirat (si invidiat ) si pe voi, sunteti mai frumosi pe zi ce trece!

xela, ma bucur ca ai scapat de examen si ca n-au fost probleme cu C in lipsa ta. Auzi, o poza mai de-aproape cu masa de la ziua lui A n-ai? Ca deja am pus pe lista de pregatiri pt turta Irinei cate ceva inspirat de la tine.

haircut, felicitari pentru cresterea lui M! (vreau si eu... ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza!
Ruxita pe mine si acum ma doare bazinul de mor. Cu altele nu am avut pb, epiziotomia s-a vindecat f. usor, nici nu mai stiu care e (ca am 2, in X una peste alta)

Mergi la inceput