Cu dragoste din Iasi (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Azi dau eu prima ceaiul, e ngru sau verde, cum preferati!

Oana, bradul este natural. Mie personal nu-mi plac brazii artificiali, asa ca deocamdata mergem pe brazi naturali. Uite aici o poza http://family.webshots.com/photo/2256140370073873532dJAMTh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Foarte frumos bradul! A! Si multumim de ceai. Eu pot sa vreau de fructe?

O intrebare mai ales pentru mamicile de baietei mai mari (adica 6-7-8-9 ani) Ce cadou luati pentru Craciun la copilasi? Sunt efectiv in pana de idei. Si taman acum Stefan zice ca nu vrea ceva anume...Am luat un circuit electronic ceva, asa, ca din partea bunicilor din Bucovina, dar vrem si ceva sa fie de la noi. Va rog, daca aveti sugestii...Multumesc.
Fug o tura prin Siraj ca am de luat ceva si de acolo. Nu-i asa ca e minunata perioada asta?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Eu vreau sa-i iau nepotelului meu de 7 ani un microscop si/sau un telescop.
Am vazut un microscop super fain pentru copii pe amazon, dar, din pacate nu mai am timp acum sa-l comand. Ma gandeam sa-i iau acum unu mai simplut, si daca vad ca-l pasioneaza sa-i iau la anul unul mai complex (asa cum am vazut pe amazon), care, de fapt se recomanda copiilor de peste 8 ani.

Aveti idee unde as putea gasi in Iasi un astfel de microscop pentru copii? In functie de pret, ma gandesc si la un telescop...totul sa nu fie mai mult de 3 mil.

Unde as putea gasi?

Multumesc frumos!


Alina



28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cine are rabdare sa citeasca aici. sunt multe sugestii de cadouri.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Seervus! Multumim de ceai, dar mi-au inghetat mainile.
Oana, Mateiul meu e incantat de nu stiu ce Bakugani, unul se numeste ceva cu Helios, si altul cu Master Dragonoid, e o cutie cu 7 bakugani care uniti dau unul mai mare....Se gaseste in Siraj si e vreo 23 lei. Alte cadouri, daca ai tai sunt pasionati de lego, lego gasesti din diferite colectii: harry Potter, Indiana Jones, Bionicle...tot felul de lego...cred ca pe net erau undeva la clevertoys....si cu ro la sfarsit. Matei mai vrea nu stiu ce webkins de lux.

Cam atat deocamdata...am eu idei....pupici,
Gabriela si baietii nazdravani...care asteapta cu nerabdare mosul si cred din tot sufletul ca exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip_2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Eu vreau sa-i iau nepotelului meu de 7 ani un microscop si/sau un telescop.
Unde as putea gasi?


Am vazut saptamana trecuta in Carrefour Felicia un set Telescop + Microscop pentru copii 8 ani, produs de Discovery, si era pana in 80 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Multumim de sugestii. Microscop si telescop a primit la 6 ani, nu prea l-a interesat. Bine, nici nu erau cine stie ce calitate si nu cred ca functioneaza cum treuie., Cert e ca iind si cel mic prin peajma cu microscopul si toata lamele alea eu nu-l las. Lego...avem. Stefan face modelul, apoi le strica si le rearanjeaza in fel si chip. Vad ca de bakugani nu mai zice nimic de ceva vreme.
Ne mai gandim. Intru acusi si pe site poate imi vin idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Azi dau eu cafelutza, ca sa va incalziti de dimineata...e aromata asa ca va trezeste cu aroma ei...
Sa aveti o zi excelenta din toate punctele de vedere.
Copiloi...despre microscop si telescop...ce sa spun...si ai mei au avut, dar la fel ca si la Oana, fiind un fratior mic in spate...s-au pierdut lamele, si tot felul de "probe" care trebuiau observate la microscop. Tin minte ca atunci i-am luat din Selgros microscopul. Telescopul l-a adus sotul din Spania...a fost demult...
Pupici si o zi frumoasa,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna dimineata!
Vreau sa va intreb daca ati auzit de dr. homeopat Iacob Daniel si daca aveti cumva referinte despre el.
Va multumesc,

Ioana

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Oana si Gabriela, multumesc pentru pareri.

Pana la urma am luat microscop si telescop (de la magazinul de jucarii Noriel din Felicia). Eu trag speranta sa-i placa....e pasionat de plante, vietati (ca multi copii, de altfel )....la fel si taica-su (deci ar avea cine sa-l indrume)...

Chiar eram in pana de idei si nu stiam ce sa-i iau.





28 +

Mergi la inceput