Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Ah fetelor, ce mi s-a intamplat nu doresc la nimeni. Acum vre-o 3 zile Ioan facuse temperatura. Abia ii trecuse Minei gripa/bronsita. Incepuse tot asa, cu temperatura, nu ii scadea. Pun prima jumatate de supozitor pt scaderea temperaturii, tocmai face caca, temperatura crestea deci nu se absorbise sup, pun cel de-al doilea. Il ia somnul pe baiat. Eu cu Mina in alta camera ne jucam sa nu trezim baiatul. Se trezeste, si ca de obicei plangea. Il iau in brate sa ii fac repede lapticul. Si in bratele mele se pusese k lumea pe plans. Nici nu am apucat sa ii fac sticula cu lapte ca incepe sa planga asa adanc, se inroseste la fata si pica fara suflare, Incep sa tip, sotul la servici, si chiar ziua in care nu avea nici un telefon la el. Norocul meu ca stau in bloc cu ai lui. Soacra-mea nu trecuse de 3 saptamani pe la mine, cu toate ca sta sub mine. Iese fratele sotului auzind tipandu-ma, imi ia copilul fara suflare, eu nu puteam pleca ca era Mina singura ce sa ii fac ei, eu tipam Mina tipa. Erol fuge cu el, incearca sa il maseze sa il scuture, nimik, fuge la cea mai apropiata policlinica, dar pe drum de la zguduit, aer si-a revenit. Ajuns la policlinica medicii spuneau ca nu are nimic copilul isi revenise. Tipam si ma la un moment dat ma rog Domnului. Dumnezeu m-a ajutat. Eu am zis ca turbez. Ce s-a intamplat nu am inteles, doar ca inainte sa doarma ii facusem aerosoli si ii venise multi mucisori. I-am sters nasucul si, cred ca in timpul somnului mucisorii au iesit, iar prin plans au blocat caile respiratorii. Iar eu cea mai proasta nu stiam sa bat copilul la fund, sa il tin de picioare. Fara judecata am ramas, doar m-am rugat la Dumnezeu. Un cosmar. Inca stau sa imi explic ce s-a intamplat. L-a internat sotul, cica un inceput de bronsita si acum e acasa cu o groaza de medicamente. Dar are nimic grav. Doar ca sforaie ca un om mare. De fapt asa e el, de cand s-a nascut.
Alta minune facuta de Dumnezeu cu mine.
Va doresc sanatate la toata lumea si ganditi-va la ce aveti mai scump, intrigile sunt de prisos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Ioanact multumim pentru capitol nou. Doamne ajuta sa fie numai vesti bune.

Carmelly e bine ca copilul si-a revenit. Doamne ajuta sa fie bine. Te pup.

Cami foarte frumos ai scris unele din ce-ai scris mi se potrivesc si mie. Te pup

Ramona multumim pentru postari. Foarte folositoare.

Va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos cu liniste pace si bucurie.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!








Am scris 10 mesaje cu userul comun, speram sa scapam m repede de moderare.

pinuta multumim pt si !
pogonici ma bucur ca ati ajuns la o intelegere si ca se implica si sotul in cresterea fetitei.
caciantoni, Ramona multumim pt sinaxar respectiv povestile cu talc!
ankcta multumim pt vizionarea pozelor!
carmelly cred ca te-ai speriat.
Dumnezeu v-a ajutat si sunteti cu totii bine.
Si eu o trag cu Justina, de 2 zile varsa lapticul.
Are secretii in gat si un harait. Din cauza secretiilor varsa..incerc sa-i dau m putin laptic si mancare solida.
De azi ii fac aerosoli.
Ioanei i-a trecut, m are mucisori.
Off..greu e cand sunt bolnaviori.
Trebuie sa-i multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi si sa pretuim.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Doamne Ajuta sa se faca copilasii vostri cat mai repede bine!
pt ei si pt voi

Ancuta , in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

azi implinim 8 saptamaniiii
aseara sotul ia facut baita..eu am tinuto si el a spalaoto...restul dupa baita..eu am continuat..

il implic si pe el in cresterea fetitei..


o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Carmelly, Dumnezeule, prin ce greutate ai trecut. fetita noastra are 4 ani eu tot sunt stresata uneori sa-i aud respiratia cand doarme (acum e si ea racita, ca deh ,sa fie in trend, si sforaie, asa ca stiu ca e bine). Multa sanatate iti doresc tie si familiei

Pogonici, sa-ti traiasca micuta minune si sa aveti pace in casa si in suflete (imi amintesti putin de povestea vitoritei - vvvvv - de dinainte de a ramane insarcinata)

Victorita,ce-ti face flacaul? s-a facut bine? te imbratisez cu drag

Ankcta, multumim de cafeluta

Pinuta, bun micul dejun

Numai bine tuturor si un weekend frumos

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

IOana Nactaria sa fi sanatoasa sa cresti mare si voioasa!

Ancuta , in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

La multi ani Nectariei! Pogo e bine ca il antrenezi si pe sot in activitatile casnice!
carmelly bine ca a trecut totul cu bine!
ioanact grozave craciunite!



Doamne fa si pentru noi o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

La multi ani Nectaria!!! ce repede a trecut timpu.
pogonici te asteptam cu pozele promise.

Ioana super frumusica donsoara Craciunita.
vezi k degeaba ai scris mesaje sa scapi de moderare, nu ti le ia. asa facusem si eu cand am deschis odiseea si am primit mesaj de la moderatori ca useru comun se foloseste doar pt deschiderea capitolelor.
mersi mult k m-ai trecut in listuta gravidutelor

Carmelly imi pare rau k ai tras asemenea spaima. cred k a fost groaznic. bine k si-a revenit si totu e ok acu.

tuturor fetelor




Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 36+ cu Natalia Maria

AMR 20 zile pana la marea intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:


Va roooooooog din tot sufletul sa va rugati pentru noi in acest weekend.Am o problema foarte serioasa, dar nu am timp acum sa va povestesc.Am mare nevoie de ajutorul vostru in rugaciune! Doamne ajuta!



Doamne fa si pentru noi o minune!

Mergi la inceput