Floricele de Liliac Mai_Iun_2010! Vin Sarbatorile!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna fetelor,

Intru si eu un pic, cat sa va salut.
Am amandoi copilasii bolnaviori, au racit. Intai Denis (nici macar nu stiu de unde a luat...), apoi bebe Alex. Maine mergem la doctor, avem o doctora de copii super la Matei Bals si vreau neaparat sa ii vada. Nu-mi place ca haraie amandoi in piept si tusesc destul de urat. Avem si muci, dar albi. Insa multi!
Aaaa, pe desupra, ca sa fie tacamul complet, s-au deranjat si la stomacel. Amandoi.
Cam asta despre noi...
Ma bag la somn, pana se trezeste Alex, ca am avut o zi tare grea, i-am "pazit" non-stop.

Va pup, o noapte linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de azi: Stelios, Patricia Andreea, Bianca Maria, Eliza Alexia si Raluca!

LA MULTI ANI, Gabriela10!

Onana wow..11 kg si 79 cm E foarte inalt, cred ca are si cu cine semana.

Vorbiti de lapte de vaca..avem noroc ca avem de unde lua direct de la vaca, asta dupa 1 an..Ioana bea dimineata si seara.

Gabriela10 i-am facut dovlecel (nu doveac) cu galbenus de ou (nu si albusul). N-am precizat ca numai galbeuns. Albusul dupa 1 an ii voi da.
moni_or, theophillina
sofie-iubi bine ai venit!
Scrie m multe mesaje, ca primele 10 sunt moderate si apar m tarziu.

Cum v-ati dat seama ca au ata la limba bebeii si tb taiata?
Ioana a vb greu, probabil a avut ata la limba, si tb s-o taie cand avea cateva luni..noi tarziu ne-am dat seama ca vb greu si n-am putut face nimic. Insa, am vb cu un doctor logoped si mi-a zis ca, daca ridica limba in sus (sa atinga buza de sus) nu are ata la limba ci o intarziere.
Acum, stau si ma gandesc Justina o avea ata la limba
lenabum ce pb aveti la limbuta? Cum ti-ai dat seama ca tb taiata ?
Gabitza1977 insanatosire grabnica!
Si ale mele sunt racite.
Ioana de la gradinita (acum e m bine) iar Justina nu a luat de la ea, ci a racit stand in casa. In ziua respectiva n-am avut curent (ziua tinem un calorifer) si nici focul la soba n-am facut, ca era clad afara (soare), iar ei ii era rece, ca se tot trezea. A doua a zi a inceput sa haraie..ii dau Humex.
Sa ne zici ce tratament le-a dat copiilor.

Ne-a venit si noua rochita Craciunita pt Justina, si bineinteles ca i-am facut proba . E marimea 12-18 luni.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Salutare mamici si bebici !

Noi suntem tot plecati, deja nu mai am nervi ca toata ziua fac si desfac bagaje, suntem ca melcul, cu casa in spate! Am vizitat pana acum pe sora memei mele, bunicii mei (materni si paterni), bunica lui Florin, si pe ai mei. Duminica dimineata cel tarziu sper sa ma repatriez. Nu va mai spun ca din toata gramada de bagaje, lucrurile mele si ale lui daddy sunt inghesuite intr-o gentuta...

Am trimis mail cu extrasele de cont, scuze de intarziere, dar inca nu mi s-a activat internet banking-ul pana azi, si mi-a fost peste mana sa fac rost de extrase. Pentru transfer prin paypal, va rog folositi adresa mea de mail, pe care o gasiti pe contul comun de yahoo, in agenda (Aly ai pm), nu vreau sa o postez direct pe forum. Va reamintesc ca ziu lui David este sambata, in 18 decembrie, iar banutii vreau sa ii transfer in 17 dimineata - in consecinta puteti depune numerar sau face transferuri cu urgenta pana in 16 inclusiv, sau transferuri cu regim normal pana in 15 recomandabil pana la pranz). La paypal cred ca dureaza cateva zile pana se debiteaza contul, oricum daca trimiteti mai tarziu si nu voi reusi sa ii transfer in timp util, o sa pun eu de la mine.

si noapte buna!

povestea stelutei de mare
Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
www.sos-animale.ro/?x=show&sel=11" target="_blank">poti ajuta si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

DIANA cu cea mai mare placere te ajut!Zimi exact ce te intereseaza....Noi calatorim la 10 zile cu avionul pe distanta de 800km (1h de zbor) si la fiecare 3 luni pe distante mai mari de 10.000-15.000 km (max 11h de zbor)....Pe FB sunt zilnic,putem vb acolo cand ai timp.... pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

THEO sotul meu e inebunit dupa traditiile din romania....de cand suntem impreuna de 4 ani,nu am lipsit de la nici un craciun,paste si vacantele de vara(astea pt a merge cu toti prietenii si parintii impreuna la mare si la munte)....Adevarat este ca fiind inafara tarii nu se simt sarbatorile ca acasa...Nimic nu se compara cu ceea ce avem noi in romania ....(traditii,distractie,mancare)
Scuze fetelor,dar cei drept,daca ai bani in romania ai de toate!...deci salarii cam triple near trebui,ca viata e scumpa....Cu toti ne plangem ca nu avem bani,dar pe masa avem ce pune,un cadou copilului oferim,etc....Creditele ii omoara pe romani,cei drept;dar si noi suntem cu simtul proprietatii....;pe cand in alte tari,majoritaea populatiei stau in chirii ,nu au casa lor si nici nusi doresc asa ceva....
scuze,am luato pe aratura.....sari in cap poate imi revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui sofie-iubi

multumesc mommy_to_be
la multi ani bebelinelor si bebeilor, am vazut ca sunt multi sarbatoriti, chiar daca cu putina intarziere :)

http://sunt-mamica.blogspot.com/


In rondul de seara,la iuteala va citesc si va urez si eu LA MULTI ANI pui si mamici sarbatorite!

Bun venit mamica de Sofie! Sa ai o prezenta activa si lunga alaturi de noi!

Laura-condoleante!

Mira - felcitari pentru casuta! Sa o stapiniti sanatosi!

Vivela, super ingerasul tau! Pup dulce la el!

Mai fetelor, nu ma tin sa strig acum catalogul, ca sa nu gresesc, insa de Laurita stiti ceva? E vreme buna de cind nnu a mai dat pe aici.

Vero - si mie mi-e ciuda ca am investit in steamer - mai vad eu ce fac cu el...poate un cadou, ceva:d.

Gabitza - sanatate la baieti! of... acum mi se pare ca si Mateo are ceva mucisori, asta dupa ce azi l-am tinut putin afara, fara caciula, in scop de "calire" si mi-am luat o ocara cit mine, dde la mama...Ce traba-i si cu psihicul asta!!!

Ioana CT - am vz pozele, super Iusti, insa intreb si eu: oare Ioana nu e putin geloasa si ar vrea si ea o rochita similara? Intreb doar;)!

Bilica - poate veniti si la noi de sabatorile acestea:)!
Despre noi: cumintei cum ne stiti, ceva cam agitati in somn (plis cu suspine), distrati pe tot parcursul zilei (am mai spus ca avem program artistic zilnic, nu? Mami/tati/bunicii danseaza cu Mateo in brate, iar el cu gurita deschisa si miinile desfacute scoate cite un "Aaaa" ca si cum ar chiui:) - o vrea sa devina rapsod popular, nu stiu ...dar pare tare talentat:)) ).
Am facut astazi ordinea programata pentru sarbatori, pregatit si bradul (artificial) si globurile - a ramas insa pe miine sa il montam.
Simbata mergem la petrecerea bunicii mele (strabunica lui Mateo, cum suna:) ), care implineste astazi, 10 dec, 80 de ani! Nu ma mai intreb citi ani vom ajunge noi...:(.

va las acum - va doresc o seara frumoasa si un inceput de we minunat!
Privind "de dupa gard" imi place tare la noi acum, e atita pace, tihna si voie buna! Mi-e drag sa fiu mereu aici, insa timpul nu o permite.
Va pup si sper sa dau curind pe aici:)!

aaa: MI-AM AMINTIT! INTREBAI MONICA DE SARE MARINA: cea din Carefour, daca o vrei si pentru consum, sa stii ca este iodata....:( - stiu de la o prietena pasionata de nutritie.





Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Ioana CT - am vz pozele, super Iusti, insa intreb si eu: oare Ioana nu e putin geloasa si ar vrea si ea o rochita similara? Intreb doar;)!

Simbata mergem la petrecerea bunicii mele (strabunica lui Mateo, cum suna:) ), care implineste astazi, 10 dec, 80 de ani! Nu ma mai intreb citi ani vom ajunge noi...:(.

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul


I-a luat mama si ei.
Uite-o , numai ca nu i-am facut poze cu ea imbracata.

La multi ani, bunicii!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Buna dimineata, zapada!

O cafea fierbinte?

WOW ce mai ninge!!!


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!

www.qmagazine.ro/modules/articles/content/155/small/ibric-si-cesti-cafea.jpg" target="_blank">Coffee?

LA MULTI ANI!

Matei Sebastian de veronicach
Surya Rachel de bilica
Maya Sofia de ancutzicab
Beatrice Emilia de mamanati

Sofie-iubi, bine ai venit! Am vazut blogul si povestile Sofiei, foarte faine si bebelina si povestioarele ei. Daca iti place aici printre noi poate ne dai datele dupa modelul de pe prima pagina sa te trecem in listuta.

Gabitza, of, multa sanatate baietilor!

Alina, ce draguta e Justina Craciunita. Ce fetite frumoase ai tu acolo! Dadusesi si tu datele de prima pagina, dar nu mai tin minte cand, cum, unde, poatele mai treci o data si se rezolva.

Nana, asteptam repatrierea si ma concentrez sa pun si eu niste banuti zilele astea sa ajunga in timp util.

Bilica, mie imi plac sarbatorile si aici (Paste, Craciun) ca grecii sunt petrecareti si se aduna toate neamurile la ocazii din astea, cu catel, cu purcel, ca in My big fat greek wedding, daca l-ai vazut. Cel mai mult imi lipseste zapada.

Laura, condoleante. Mai zi-ne si noua ce mai papa M., te rugam frumos.

Vivela, vazui pozele. Pfuai, ce baieti!

Mary, La multi ani pentru strabunica lui Mateo, sa ne traiasca 100 de ani! Pe Laurita am vazut-o pe FB zilele astea.

In alta ordine de idei, ieri am fost la aerobic, wow, ce bine a fost si nici febra musculara n-am facut nemiscata fiind de atata timp. Antrenoarea f draguta, slaba bat, mi-a zis ca reusim sa le venim de hac kg. Aveam de gand sa ma duc 2 zile/sapt, dar mi-a placut asa de mult si-asa bine am dormit ca ma voi duce de 4 ori/sapt, sper sa ma si tin de programul asta. Bebe Stelios doarme de ieri dupa-amiaza de la 5 si nici acum nu s-a trezit. Azi vreau sa-i dau pentru prima data avocado, ia sa vedem daca-i place, ca pana acum n-a refuzat nimic, insa mie avocado mi se pare tare cah.

Pupici si sanatate puiutilor bolnaviori.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!!!!!!
Ningeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!
Floricele,sunteti gata de sanius?????????



Cristina,si Seby bebyin asteptarea lui Mos Craciun www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput