Prietene la bine si la greu - 87

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

LA MULTI ANI LAURA

LA MULTI ANI MATEI

LA MULTI ANI LUMI_R

LA MULTI ANI CEZAR-IUSTIN, CEZARA

Ancutza sper sa nu fie nimik grav ci doar febra de vre-o maseluta

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Mateo!
La multi ani Andrei Cristian!
La multi ani, Laura!
La multi ani, Matei!
La multi ani, Lumi! Sa ne traiesti mamica draga!
La multi ani, Cezara si Cezar!

Lidia, am uitat sa te felicit ptr titlul de doctor! Bravo!

Fug la gradi dupa pui.




Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Laura

Matei



LUMI_R





mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Vazut fetele la TV si pe Iuli cum se juca in carut si Matei la mami in brate.

Laurici noua ne-a fost recomandat CIPCAL sirop, importat si distribuit de Imedica, producator CIPLA, nu mai stiu pretul, insa eu am maimers sio pe mana farmacistei care de ex, la vitamina C a zis ca nu-i place producatorul si a recomandat altul si mai ieftin, la calciu a zis ca este ok. Recomandarea de administrare a fost 5 ml/2*zi, lunile de iarna. Evident ca nu o sa dau pana in martie, in ian, refecem heoleucograma si vedem daca este cazul.

O zi faina fetele, ca la mine.....

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

La minunati ani, LAURA !Pui de Ralu , MATEI scump sa cresti feircit, uite ce frumos scrie mami despre tine! Sa iti dea viata tot cea are mai bun in ea, te pup dulce. Lumi a noastra sa fii fericita! La minunati ani si tie, sa ii traiesti intens! Cezara si Cezar Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

se pare ca azi e o zi de aia de kko...
a intrat o dacie in noi, nu au tinut franele...noi suntem ok toti 3, masina...o usa si o aripa varza....

nu am mai ajuns la protest...ne-a debarcat acasa si acu tati e la accidente pe pantelimon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ieri i-am dat lui Pinky sa pape bame. Si i-a placut. A facut mama bame cu carnita de vita. I-am ales bamele alea micute micute. Le molfaia si ii placea rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:



Buna !
La multi ani, Laura!
La multi ani, Matei!
La multi ani, LumiR!
La multi ani, Cezara si Cezar!





Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Aseara la ora 20.15 am dat adunarea la patuturi...pana am facut baita, pijamale, bibe de culcare...la ora 21.15 gata adormiti mucosii

Somnul ca si pana acum, se pare ca a fost un accident noaptea fara treziri, asa ca la ora 2 s-a trezit /foit Dragos...i-am dat un bibe mic dar am impresia ca daca il mai lasam un pic adormea dupa gura de apa.

Apoi la 6 a fost masa de LP, ca de obicei, la amandoi...nani pana la 7.30-8.S-au trezit cam cu 30 min mai devreme ca de obicei...vedem la noapte ce se mai intampla.

Meniul de azi
10 omleta cu cascaval (1 ou) Eva -da, Dragos iar e intr-o faza in care mai mult plimba mancarea prin gura asa ca mai ba. Apoi am mai dat o sansa fructelor blenduite (1/2banana, 1/2para, 1 pruna, cereale) si 1/2 banana bucatele (Eva).
14 ii asteapta supa cu galusti si spanac cu carnita pui...sa vedem si ce zic ei

18 cred ca branzica cu smantana (poate si mamaliguta)...probabil Dragos, daca face iar fite, clasicul iaurt, ca doar din asta ar manca



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La Multi Ani, Matteo ,italian frumos!

La multi ani ,Andrei -Cristian !

La multi ani ,Matei ,poponitzul nostru drag !

La multi ani Laura !

La multi ani ,Cezara ,cea mai frumoasa amazoana !

[size=4]La multi ani ,Lumi ,sexy mummy !



Multumim inca o data pentru urarile de ziua puiului meu . La fel si pentru cele de astazi ,desi eu nu stiam ca azi e SF. Cezar . La mine in calendar nu e trecut .Sau nu e o sarbatoare ortodoxa ?


Noi luni am fost la chirurgie . Outul e destul de jos ,e dezvoltat bine ,are dimensiuni normale ,nu a ramas mai mic . Mai asteptam pana la 18 luni sa coboare la locul lui .Daca nu o face trebuie intervenit chirurgical .Cica e o interventie usoara ,spitalizare o zi ,incizie foarte mica . E bine ca mai avem 6 luni de speranta .


Noi suntem prieteni cu Tanti Varicela . Lui Iustin i-au aparut de luni seara doua pete mici pe caput . De dimi avea multe pe caput si pe fata ,iar primele doua avea deja ceva lichid . Tot ieri a aparut prima bubita si la Stefi care azi e plina de lichid . Iar de azi ghiciti cine a urmat ... eu .
Dupa ce am trecut cu bine de ziua de sambata ,adica a 14 a de la expunere ,aveam mari sperante ca nu face nimeni varicela .
Ne facem noi mari

Sper ca toata lumea e bine ,nu prea am citit din urma ,dar cred ca o sa tot am timp ca doar suntem izolati la domiciliu .

Cam astea-s noutatile de la noi ,va pupam cu drag pe toate .

Mergi la inceput