Gravidutze si mamici de Cluj - 168

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Si in cazul in care nu ti terminat curatenia de Craciun, va trimit un ajutor : http://www.libo.ru/i447.html



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Hello,

La Multi Ani, Andrei, cu sanatate, fericire si noroc!
Adriana, sa va fie de bine iesirea! Vreau si eu detalii pt calendare.

Elena tare rau imi pare de Iulia si de voi. Putere si totul va fi bine in viitor!

IOana ce baiat destept ai! vorbeste cu barza sa vina cu surioara la anul

Eu astazi am fost la pichetare in fata Prefecturii, impreuna cu Tudor in carucior. Din fericire, eu ma incadrez la legislatia actuala dar consider ca toti copilasii merita sansa puiului meu, sa o aiba pe mami langa el in niste conditii financiare decente.

Seara faina,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

adriana frumoasa escapada voastra
iar eu ka cafeluta voastra

multumim de ajutorul dat la curatenie

vreau si eu oferta la calendare

ani cu toate ca e pititica Iulia si nu vorbeste fff multe, prercepe foarte bine lucrurile si e destul de matura la varsta ei, prin joaca si multa atentie o fac si uota de ele insa la somn e tare dificil, iar cel mai indicat e sa le poaret in timpul somnului si binenteles si in timpul zilei.
insa noi cedeam ca i le punem si gata, insa orice om trebuei sa se obisnuiasca cu noul si observ o imbunatatire, chiar daca e dooar a doua zi.Deja doarme de la 9 si a plans doar de 3 ori, sper sa se obisnuiasca si totul sa fie bine.



diana
si eu as fi mers la pichetare insa cu vreo 5 tigani legati cu lanturi si tresi pe jos dupa mine , ca sa nu mai fure
cate mamici au fost????

ralu te-am sunat pt ca vroiam sa imi dai cateva detalii despre clexane??de la cate saptamani de sarcina ai inceput sa le iei??
cumnata mea e insarcinata iar inainte a pierdut 2 sarcini, iar acum armane pe aspenter si daca va fi nevoie trece pe injectii
imi poti spune cate luai pe zi?
sa te bucuri de ultimele saptamani de sarcina si mai ales de miscarile lui Andrei, iti va fi dor de ele

noapte buna

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Elena mi-am uitat telefonul pe silent si numa seara tarziu am vazut c-ai sunat.
Cu aspenterul, nici nu mai stiu cat am luat, cred ca 1/zi daca nu ma insel, nu mai stiu...
Clexanul l-am luat incepand cu saptamana a 5-a cand am avut iminenta de avort. A facut analizele de trombofilie?

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 35+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ralumersi mult, iar acum le mai iei???
ns ce analize si-a facut , insa stiu ca si-a facut analizele genetice si 5 is bune si 2 nu, acuma nu stiu ce si cum
acum tebuie sa mearga la ceva dr sa ii spuna daca trebuie sa inceapa injectiile sau nu.

iar am avut o noapte alba , pana la 2 si 20 cand am lasat-o balta, insa incet incet mergem spre bine, important e ca a inceput sa doarma cae 10min cu ele

dimineata a varsat saracuta, cred ca are rosu in gat, ca e bolnavior si nepotelul si o fi luat de la el

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:




ERIC, LA MULTI ANI!!!

SA RAMAI LA FEL DE FERICIT SI DE FRUMOS PRECUM E ZAMBETUL TAU!!!





FELICITARI MAMI SI TATI PT PUII FRUMOSI PE CARE II AVETI

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

La multi ani, Eric!!!! Sa fii sanatos si voios!!!!

Felicitari mami pentru printisorul mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Eric,La multi ani!!!

Elenasupermami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Elena mi-a zis sa le mai iau pana in saptamana 37 si gata. Am facut cate o injectie zilnic, ma bucur ca scap de ele, am deja bine peste 200 de intepaturi Sper sa fie bine pana la sfarsit.
Imi pare rau sa aud de copii bolnaviori, si Diana mi-a racit subit de luni, muci, nas infundat, tuse, dar macar papa si e vesela, febra n-a facut, luni seara cred c-am simtit un pui de febra, dar i-am dat din timp Panadol si de atunci n-au fost probleme. Oricum inainte de 10 zile sigur n-o lasa raceala ca asa e la noi.

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 35+ cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani, Eric! Sa fii fericit si sanatos!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput