Pufuleti dragalasi de ian-feb 2010 (177)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

eu o sa iau un bradut mai mic pe care il voi pune sus pe o masa.

mi-am amintit ca ai zis ca nu prea vrea C sa manance...asa si alex de vreo sapt si ceva...de cateva zile mananca DOAR DACA ii pasirez mancarea...bine ca mi-a trecut prin cap asta...pana acum nu i-am pasirat niciodata,dar acum il deranjeaza la gingii,cred...poti incerca si tu la C sa-i pasirezi...poate "functzie"

mami de Alex si Radu


sa o pasez? nici C nu a mancat la fel ca Alex niciodata pasat. am incercat cu supa crema mai groasa super pasata, doar din aia a luat cateva lingurite .

ptr fetele cu pufi cu dinti, cand au iesit au refuzat mancarea? si daca da, ce perioada? al meu bea doar lapte si nu-mi dau seama daca e de la dinti sau de la diaree/tuse ... cred ca sunt combinate totusi, dar pana cand ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Mp multumessc #58187;
Xela de cand nu prea mananca? A mea cand a fost bolnavioara nu a vrut sa manance , mai discuta cu dr... Daca zici ca are si diaree....,macar lichide bea? Am vazut pozele si sunteti o familie foarte frumoasa , sa va faceti bine cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

eu o sa iau un bradut mai mic pe care il voi pune sus pe o masa.

mi-am amintit ca ai zis ca nu prea vrea C sa manance...asa si alex de vreo sapt si ceva...de cateva zile mananca DOAR DACA ii pasirez mancarea...bine ca mi-a trecut prin cap asta...pana acum nu i-am pasirat niciodata,dar acum il deranjeaza la gingii,cred...poti incerca si tu la C sa-i pasirezi...poate "functzie"

mami de Alex si Radu


sa o pasez? nici C nu a mancat la fel ca Alex niciodata pasat. am incercat cu supa crema mai groasa super pasata, doar din aia a luat cateva lingurite .

ptr fetele cu pufi cu dinti, cand au iesit au refuzat mancarea? si daca da, ce perioada? al meu bea doar lapte si nu-mi dau seama daca e de la dinti sau de la diaree/tuse ... cred ca sunt combinate totusi, dar pana cand ?


La mine a refuzat mancare vro 2-3 zile, grav numa o zi , in restu de 2 rugat si implorat manca ceva. S-a rezolvat cu borcanele Nestle cu vita pe care le manca binisor, incet am revenit si la mancarea lui mami pe care acum o devoram de ma si sperie! Mananca f mult in ultimele zile...mese de 260-280 ml (castronul lui intreg)

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ELENA, acum am dat peste mesajul cu dilema... tu stii mai bine ce e bine si ce nu pentru tine, dar astfel de hotarari majore, ca a ta si a Carmitei (care a decis la fel, sa fie mama singura) cred ca nu sunt/ar trebui sa fie cu "come back". cum spune ape aici cineva, trebuie sa fi fost tare greu sa decizi asha, avand deja un bebe mic si hormonii sky high dupa nashtere/cand erai gravi. daca atunci nu a "mers", pe vreme de "pace", degeaba ai incerca sa dregi. regretele vin cand vezi pe altii ca sunt bine, ca sunt in formula clasica, dar ...nu e bine sa cazi in capcana comparatiei. o sa vina si El, o sa simti ca e cel potrivit si o sa iei decizia, asa cum de data asta ai simtit ca nu a fost...
sper ca am fost cat de cat coerenta,ca ema a iesit deja de la baie si da tarcoale la

va pupacesc, NB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Buna seara!!!!!!!!!!!!!!!!!!



am intrat la pufuleti la poze, si nu ma pot abtine sa nu zic si eu ceva

din cate vad eu a fost superba partty-ul, ma bucur sa vad vad atatea mamici de pufi si pufi la un loc, desi sincer tot ma chioram, ca nu prea am cunoscut o persoana...........

foarte frumoasa intrunire.si tortul................mie nu mi-ati lasat........asa-i???????????????
foarte rau...............ati facut..........



am mai vazut pozici cu mos......adik, venea mosul..........




noi.........nerecuperati.....


aseara am venit la 9 de la lucru, azi la 3 jumate..........

maine merg la geamuri, poimaine taiem porcul..................vineri again geamuri si termin intr-un final, sambata la lucru, luni la fel, mai mult nu stiu, dar cu siguranta am program sexi!!!!!!!!!!!!!


asa ca daca dispar de tot ca magaru-n ceata. sa stiti ca-s ok dar ca am multa multa treaba



eu am luat brad artificila de la practiker cu 600 roni, 1metru 80..............super fain numa nush unde-l pun......................







pupici multi
la multe lunite tututor sarbatoritilor

aveti grija de vopi!!!!!!!!!!!!



I don't know much...but I know I love you...

Expecting ... a special one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna seara!
Imi pare rau ca navalesc asa, am prins cateva minute libere. Stiu ca nu-i frumos din partea mea sa ma ascund, dar nu o fac intentionat. Chiar nu am timp. Stiu ca mi-ati dat mail, sunt neserioasa ca raspund dupa atata timp, dar sunt mereu contra-cronometru.
Noi suntem bine, nu avem si nici nu am avut probleme de sanatate, tati e grozav, se descurca excelent, iar eu sunt mereu pe fuga. Acum pregatesc programul de serbare pentru copiii de la gradi.
Cristi e ok, merge bine tinuta sau daca se tine de ceva (cred ca ii e frica sa-si dea drumul la maini), avem 4 dinti frumosi, e sanatoasa tun, mancacioasa la fel ca tati. Mananca orice, nu face mofturi, poze recente nu prea am, dar o sa facem.
Cand am intrat pe forum prima data m-am uitat pe prima pagina sa vad daca mai suntem...
E adevarat ca ochii care nu se vad se uita, dar sa stiti ca mie mi-e dor de voi si de pufuleti si chiar imi lipsiti.
Nu sunt la curent cu ce e nou, nu am timp sa recuperez, dar incerc sa raman pe linia de plutire... pentru toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

xela...
teo a avut o perioada de 2 saptamani cand nu voia sa pape decat lapte cu cereale. nu mancare, nu piure, nu nimic. eram fericita cand lua o gura de branza topita sau de cremvurst de la mine din farfurie...
eram disperata, am ajuns la spital la pediatrie unde fac eu si i-am reoltat toaaate analizele. n-avea nimic, in afara de imunitate scazuta, dar care e fiziologica la varsta asta. analize bune, copil flamand...
pana intr-o zi... cand a inceput sa manance iar. de pe o zi pe alta nu a vrut sa mai pape, tot asa fulger si revenirea.
exista inclusiv sindromul copilului supraalimentat.....mananca mult, apoi face anorexie... nu imi explic, dar nu am aprofundat, ca apoi mi se pare ca toate bolile le face pastaia mea.
ideea e ca trece. dar eu una... cand am vazut ca nu functie mancarea mea, i-am desfacut cate 4-5 borcane diferite, si macar din unul papa.
pastaia mea e.. un pic altfel... iar eu sunt mama "asa nu"!
deci nu pot sa dau sfaturi si nici sa spun ce mananca copilul meu ca ma dati la ziar. ideea e ca... daca voi ii simtiti ok, cel mai probabil asa sunt.
errr... perioada respectiva nu a coincis nici cu dinti, nici cu boala. asa, pur si simplu.
deci, aviz mamicilor ai caror pufi nu papa... se descurca ei. deschid ei ciocul cand le cere organismul. au si ei perioade. va spune o mamica greu incercata...


pufii si cer scuze mamicilor ca nu imi fac timp sa scriu mai des!
seara buna!


I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

E a nush cata oara cand incerc sa scriu mesaj pe ziua de azi si intervenea cate ceva ...

Una peste alta azi am profitat din plin de vremea frumoasa si ne-am plibat prin parc in voie vre-o 2 ore ...apoi shmotru si uite asa a trecut ziua

Mamidepuiuti tare bine iti sade coafura ...simpli ...asemenea ...observai ca ti-ai schimbat si tu culoarea

Xela noi am folosit si Dentinox si Calgel...am observat o oarecare diferenta in bine la Calgel, dar tot cam apa de ploaie mi se pare...insa cand am fost la farmacie sa cumpar Calgelul mi-a spus o mamica care era la coada ca la ea a functionat cu Tantum Verde, spray, varianta mai putin concentrata, isi dadea pe mana si il masa pe bebe pe gingiute...eu nu am apucat sa incerc, dar am zis ca daca nu o sa o mai calmeze nimic o sa incerc si asta... lui C.

Xela, Mamidepuiutii, Lucia si celelalte fete cu talente culinare ...pe mine m-a dat gata tanti asta cu torturile ei ...face niste decoratiuni de

Mandruta WB! imi pare bine sa aud ca sunteti bine...pregatesti serbarea de Craciun cu piticii de la gradi...ce dragut



Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

wow...mandruta,plateeamai ziceti,mai ziceti

bea,cat dadusi,bre, pe pomul ala?600 roni? asa defazata is io cu preturile? ce face pomu'? canta ? gateste?
spor la treaba sa ai!(ce de lucru vad,cat incape)

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

xela...
teo a avut o perioada de 2 saptamani cand nu voia sa pape decat lapte cu cereale. nu mancare, nu piure, nu nimic. eram fericita cand lua o gura de branza topita sau de cremvurst de la mine din farfurie...
eram disperata, am ajuns la spital la pediatrie unde fac eu si i-am reoltat toaaate analizele. n-avea nimic, in afara de imunitate scazuta, dar care e fiziologica la varsta asta. analize bune, copil flamand...
pana intr-o zi... cand a inceput sa manance iar. de pe o zi pe alta nu a vrut sa mai pape, tot asa fulger si revenirea.
exista inclusiv sindromul copilului supraalimentat.....mananca mult, apoi face anorexie... nu imi explic, dar nu am aprofundat, ca apoi mi se pare ca toate bolile le face pastaia mea.
ideea e ca trece. dar eu una... cand am vazut ca nu functie mancarea mea, i-am desfacut cate 4-5 borcane diferite, si macar din unul papa.
pastaia mea e.. un pic altfel... iar eu sunt mama "asa nu"!
deci nu pot sa dau sfaturi si nici sa spun ce mananca copilul meu ca ma dati la ziar. ideea e ca... daca voi ii simtiti ok, cel mai probabil asa sunt.
errr... perioada respectiva nu a coincis nici cu dinti, nici cu boala. asa, pur si simplu.
deci, aviz mamicilor ai caror pufi nu papa... se descurca ei. deschid ei ciocul cand le cere organismul. au si ei perioade. va spune o mamica greu incercata...


pufii si cer scuze mamicilor ca nu imi fac timp sa scriu mai des!
seara buna!


I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


pt bbTo si mamica lui de care ne e atat de dor ...te asteptam sa intre ori de cate ori poti

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput