Pufuleti dragalasi de ian-feb 2010 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

MP pt cine faci bunatatea aia de tort?

Si apropo de torturi...ma tot tineam sa le zic fetelor maestre, lucia si xela va uitati la Cake boss si Ultimate cake off pe Travel&living?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect Christmas

ma uit ocazional la cake boss, Doamne ce face omul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am plecat acasa la pui. O seara frumoasa si o noapte cat mai linistita va doresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

care gel gingival e mai eficient? noi avem gengigel si unul din plante care mi se par apa de ploaie. nu stiu ce sa-i mai fac lui C ca se pare ca-i dau si primii dinti, roade tot si e agitat la max.



Si noi avem gengigel si unul din plante pe care il pot da ori de cate ori vreau. Cel din plante se numeste Dolgel si la noi chiar are efect, se linisteste mereu de la el, suntem deja la al doilea tub

de Yannis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

miremiaorice tort/praji fac,indiferent de adrisant,sfarseste prin a fi papat de je

ce canale ziceti voi acolo?
edit ca m-am dumirit...daca nu-s nemtesti,nu le am

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

BF cand citesc mesaje din astea cu ascund, nu pun, nu montez... ma gandesc ca suntem singurii inconstienti care sambata trecuta am cumparat de la Ikea suporti ptr lumanari din sticla si lumanari....Yannis intr-adevar se catzara mai nou peste tot, inclusiv pe rafturile unde avem foto in rame si suporti si decoratiuni din ceramica si sticla, se uita la anumite lucruri care chiar nu sunt ascutite si nici f casabile, nu stiu cum de le alege, de ramele foto nici nu s-a atins, e cel mai fericit cand gaseste cate un pachet de tigari din cele sigilate , noi (cele deschise nu stau la dispozitia lui) si cand a vanat pachetu in tzipla se pune la loc in fund si roade prada. El e mai fascinat de laptop , telecomenzi si butoane, alte chestii nu am vazut da distruga. Din rafturile de jos scoate, rar, dar cand scoate scoate numa DVD-urile cu coperti colorate si le da de-a dura prin casa, de carti nu trage, nu rupe, nu le ia de pe raft....
Bine eu nici nu m-am impacientat, am zis ca acu doar nu o sa-mi dau casa peste cap ptr ca am copil, o sa las totul asa cum e si cu ce nu se mai poate, cand nu se mai poate ma orientez pe moment. Pan la urma asta e si casa lui Yannis e mediul in care traieste si va trai si trebuie sa se obisnuiasca sa "convietuiasca" cu obiectele din jur asa cum sunt fara sa le strice si fara sa se raneasca.
Sotul mereu imi zicea "aualeu! o sa inceapa sa se ridice , sa iei alea de acolo!" "aualeu cand merge sa ascunzi alea" eu mereu dau din cap si zic, da..o sa...
Ok nu are acces la chestii ascutite, prizele au opritoare d-alea in ele, si detergentii sunt pusi bine dar in rest...
Filosofia mea e in felu' urmator: ma dau peste cap sa gasesc un loc sa pun obiectele X, Y, Z dar copilu' cum are mai mult timp liber ca mine si mai multa imaginatie sigur descopera altceva cu care sa ma streseze si pan la urma ce o sa fac? o sa ascund tot? unde?

Asa ca eu fac brad ca toti brazii in fiecare an. va spun dupa ce-l fac ce s-a ales de el

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Miremia nu ma uit la acele emisiuni.
Eu ma inspir tot timpul de pe net.
Referitor la brad noi vom face anul asta brad.
Insa unul artificial cu globuri de plastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Miremia nu ma uit la acele emisiuni.
Eu ma inspir tot timpul de pe net.
Referitor la brad noi vom face anul asta brad.
Insa unul artificial cu globuri de plastic

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Eu ma uit mereu si de fiecare data ...


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

OFF-TOPIC: am descarcat de pe torrent un documentar de la BBC, Planet Earth se cheama, 11 episoade a cate 48min fiecare, e super. Mi l-a recomandat cineva, m-am uitat putin prin ele...arata super bestial.
Poate intereseaza pe cineva....


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Da, e super documentarul.Si eu il am.
Acu vreo luna parca vi-l recomandam si eu!
E superb, iti taie respiratia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multe lunite Cristinica
La multe lunite Arthur
La multe lunite Darius

Despre brad,clar va fi,eu nu imi imaginez Craciun fara brad impodobit si o mica iesle cu Isus.Vom avea un brad artificial cu globulete de plastic.

Miremia frumoase achizitii(si masuta de joaca si braduletul),sper sa fie bradul asa cum e in poza,frumosssssssss si Mara si voi sa va bucurati de el.

Alexutzza si eu sunt de acord cu tine vis-a-vis de lucrurile din casa si bebele,nici nu o expun pe Ariana,dar nici nu o tin intr-un glob,o feresc de lucrurile periculoase si in rest libera sa exploreze



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Un succes care nu are urmari nu inseamna nimic"

Motivatia zilei:
Lumea iti va pune la dispozitie pietre in fiecare zi.
Ce vei construi din ele, e decizia ta...
Perete, Drum sau un Pod...
Poti chiar sa alegi sa nu faci nimic.
La sfarsit, lumea te va sti in functie de ce ceea ce ai facut cu ce ai avut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Lorex esti suparata pe noi? Pupici multi

pui mic


Cum as putea sa fiu suparata pe voi?
Va iubesc!


Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

daca o fi sa alerge prin zapada ii voi lua neaparat, dar pentru plimbari in fund i-am luat cizme 25 sa nu-i inghete piciorusele! E bine sa fie mai mari, cu cizmulite stramte ii ingheata piciorul ca n-are suficient aer intre cizma si picior...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






ca vorbiti de cizme, eu am gasit la Dechatlon niste ghetute la 50 de lei, super blanite si bune pt zapada!



Citat:
citat din mesajul lui xela_07

care gel gingival e mai eficient? noi avem gengigel si unul din plante care mi se par apa de ploaie. nu stiu ce sa-i mai fac lui C ca se pare ca-i dau si primii dinti, roade tot si e agitat la max.



CALGEL


Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

lorex ... cum se simte mihaitza? cum a suportat operatia? ce mai face bobitza? da' tu? nik nu ne mai scrii?

mami de Alex si Radu



arata super glow-ul tau
mihaitza a fost operat de amigdale si polipi!
a avut peripetii pe drumul de intoarcere ca nu au avut cauciucuri de iarna, au mers cu 40-50 la ora tot drumul si la 60 de km de casa au intrat intr-un parapet si sor-mea a iesit la ia-ma nene...
tks for asking!

Mergi la inceput