Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Matteo & Andrei



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Daca tot vorbiti de ore mici si treziri sa zic si eu ce am prestat astanoapte..
Am pus-o la somn la 20.50, plimbat leganat in brate si io si ta'su pan la ora 21.35, a cazut in final lata in patu mare a lu ma'sa! La 22.39 iar trezire, iar urlete, prestat ta'su la adormit iar. La 12.20 maraieli, shh shh shh, adormit, 12.40 trezit, urlat, papat tatzi, plimbat, culcat, la 1 iar urlat, la 1.20 iar urlat, la 2 fara ceva iar.. Pe urma pauza pan la 5.40 cand prestat tatzi, urlat putin, adormit, 6.40 iar foiala ,maraiala, leganat, adormit, 7.15 trezirea cu maraieli, 5 minute marait, trezit final. Cam asta e o noapte normala la noi.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop


Off mai Licuriciule , tocmai vroiam sa mai ma plang putin...dar cand am citit ce nopti ai tu...m-am razgandit. David se trezeste foarte des, dar doar ptr tzitzi...de plans nu plange.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

mniata! Matteo Andrei Sa cresteti mari, sa fiti iubiti si foarte sanatosi, norocosi si fericiti!

Citat:
Andre cum nu stii unde pune copila tot ce mananca? la falcutele alea dragalase si bune de pupacit , acum serios, Chiara arata foarte bine , eu te invidiez ca mananca asa frumos, a mea a devenit o sclifosita ati facut vaccinul? cum se prezinta printesa?
Multumim de intrebare, acum ne-am intors. M-au linistit alea ca daca la primele 2 doze de Infarix nu au fost probleme, sa nu-mi fac griji nici acum, dar sa verific febra cu atentie si ca vaccinul mai puternic e cel de la 14 luni. Cah, brr!Printesa deocamdata e vesela, sa vedem mai incolo. Subscriu la ce ai spus despre Raluci , un alt fenomen de femeie! Spirit civic, luptatoare, ce mai! Ceea ce ar trebui sa avem toate, tara ar fi alta. Vreau sa spun ca asta vara cand aveam probleme grave de tot la serviciu s-a oferit sa ii cumpere la Chiara cartofi si alte chestii pe care le primeste din Romania, i-am spus ca nu pot plati si vroia sa trimita si fara plata. Toata stima si iubirea pentru un suflet mare intr-un trup de "luptatoare". Ionela Dar Mihnea unde doarme de a iesit din pat si a ajuns la usa? Citesc cu interes tot ce spui despre emigrat. Stii cum se face? Fara gandit, cu actionat. Stiu sigur ca intelegi ce vreau sa spun. Lyly Sanatate multa! Many Si la noi olita a fost fix pe post de intrat cu picioarele in ea si rasturnat in toate directiile. Olita clasica. A venit olita - ratusca, acusi se ridica in picioarele ca sa-i vada gura si sa claxoneze. Din lac in put. Dienutze Le papa blenduite. Eu personal bucatelele le-oi incerca cand o avea 18 ani. Dana Cum te simti? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

am uitat sa multumesc de comment-uri, nu am mai anuntat pozele noi ca mi-e jena, dar vad ca le-ati gasit. Ancutzic Sa stii ca ma bucur mai mult de cadouri decat ea, iar daca primesc eu ceva parca ma enerveaza. Sa stii ca nu ne-am "nimerit" la carouri, am premeditat-o. Nu mi-ai zis daca Sabinuta se mai joaca cu laptopul. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani,Matteo!

La multi ani,Andrei!


Sa cresteti mari si sanatosi,puiuti scumpi,sa va aduca viata numai bucurii si sa aveti parte de tot ce e mai bun pe lume!


La multi ani si celor ce si-au serbat ziua numelui ieri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Many, eu zic ca Vladut vrea sa ii arate olitei cine este seful

Coque, sa iti traiasca tatal!

Simina, pai la ce program de somn are ranjita, tu esti o norocoasa. Cred si eu ca iti mai arde de cozonaci... Ramona, si tu esti norocoasa. Cu adormitul in brate al meu nu mai este de acord de mult timp...de, am baiat mare.

Alinus, Dienutze, felicitari ptr puii mergareti!

Vorbeati de orez...eu de fiecare data cand ii pregatesc lui David folosesc din ala ptr risotto. Se inmoaie foarte bine si nu mai trebuie pasat cu furculita.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Si acum,pot scrie si eu un meniu-doua de fructe. La fructe am scos borcanelele

Ieri: mar copt,suc de rodie,suc de porto si cereale
Pranz:borcanel

Astazi: mar copt,suc de rodie,portocala,banana,nuca de cocos,lapte de cocos si cereale
Pranz: borcanel

Abia astept sa scot borcanelele si de la pranz!!!!

Cu m stam mai bine,nu ii mai dau nici Nurofen,nici Vibrocil. In schimb,ii dau ulei de peste(traiasca cuscra,ca de la ea m-am inspirat).Am vb cu dr de familie si a spus ca e foarte bine sa-i dau mai ales acum,iarna.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
[ Dana Cum te simti?

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Mai bine...dar tot slabita. Luni am programare la medicul de familie.
Multumesc ptr intrebare. si pe tine si pe frumoasa Chiara sa nu aiba reactii la vaccin.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj[ Dana Cum te simti? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!
Mai bine...dar tot slabita. Luni am programare la medicul de familie.Multumesc ptr intrebare. si pe tine si pe frumoasa Chiara sa nu aiba reactii la vaccin.
Nu stiu daca iti amintesti ca am avut o perioada in care ma simteam mereu lesinata, rau rau, la analize nu aveam nimic, medicul mi-a dat niste B-uri si m-a pus pe picioare. Poate intrebi la medicul tau daca nu-ti recomanda o tura. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

buna ziua
intru pe fuga sa o intreb pe Andre: vaccinul de la 14 luni este cumva ror?
azi ne-au chemat la vaccin, Ana nu mananca de cateva zile iar eu sunr intoarsa toata daca sa o vaccinez, cat si cu ce



Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput