avantaje/probleme la flotant sau bagare in spatiu

avantaje/probleme la flotant sau bagare in spatiu | Autor: carmaw

Link direct la acest mesaj

Buna ziua
Chiriasul imi vine acum cu revendicarea ca vrea sa i fac buletin de bucuresti
Ce inseamna asta ii fac flotant sau trebuie bagat in spatiu....???
Marturisesc ca este chiriasul mamei mele( care este ff grav bolnava), eu sint departe dar trebuie sa gestionez situatia si mai nou chiriasul este f impertinent si revendicativ chiar agresiv relatiile deteriorindu se f mult
Ma tem ca imi va face greutati
Mi sa dat ca 'termen de raspuns' pina marti ma puteti ajuta va rog cu sfaturi???
Multumesc mult de tot
PS Acum sunt pina in martie in tara.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Poti sa ii faci viza de flotant, mergi cu el la sectia de politie(trebuie sa ai la tine contractul casei,CI a ta si a lui si completati acolo o cerere tip, va trebuie si un timbru fiscal. Nu e treaba complicata, n-ai de ce sa te temi. Ii faci pe 6 luni sau un an, in functie de cat crezi ca va locui acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Christel

Poti sa ii faci viza de flotant, mergi cu el la sectia de politie(trebuie sa ai la tine contractul casei,CI a ta si a lui si completati acolo o cerere tip, va trebuie si un timbru fiscal. Nu e treaba complicata, n-ai de ce sa te temi. Ii faci pe 6 luni sau un an, in functie de cat crezi ca va locui acolo.

Buna Steluta
Vrea buletin de Bucuresti asta vrea si cu flotant nu poate vrea primire in spatiu..oricum i=am zis NON
Multumesc

Mergi la inceput