Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***281***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dyana27 nu mi se pare aiurea sa pui anunturi la blocuri. nu se stie de unde sare iepurele.
incearca sa vorbesti si cu bonele din parc, poate stiu si ele pe cineva interesat.
bona tinerica e posibil sa vrea carte de munca, iar asta te va costa suplimentar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

nuielusa nu am primit.
cand eram copil primeam de fiecare data, era ceva by default. in anul in care nu am primit m-am suparat.
la noi se gaseau jordite frumos impodobile. pe aici nu am vazut.

fug sa curat spanac ca imediat imi incepe serialul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna, buna! LA MULTI ANI NICOLETA si NICOLAE !
La multi ani si puiului meu scump, pe care noi l-am sarbatorit sambata in familie, ca sa fie toata lumea acasa...
Calin a primit un carucior care are o cutie cu scule (ciocan, patent, cleste, suruburi si alte d'astea). Si o masinuta jeep (dar nu extrem de mare)luata de la kidex. Asta de la noi. De la bunici a primit un camion gigant cu o macara inclusa. Si de la nasi a primit o centrala telefonica. Foarte bogat Mos Nicolae...
Masinuta aia jeep vroiam sa i-o dau de Craciun dar n-am ascuns-o bine si a vazut-o vineri. Eu eram la masa si scriam ceva si el tot facea drumuri la mine... si avea asa o privire usor rusinata, usor incantata... Dar ce mi-a placut este ca nu a pus mana sa o ia... Chicotea, stia ca era pentru el dar n-a fost nessi... asa l-am iubit cand i-am vazut ochisorii aia mirato-incantati... Dar i-am dat-o... iar acum trebuie sa ma scormonesc de banuti pentru cadou de Craciun.

Dar a primit multe jucarele si pentru ca e Nicolae, asa ca noi am avut sarbatoare dubla.

Am avut tort si i-am cantat "La multi ani", a fost asa incantat cand s-a trezit din somn sambata si a vazut toate jucariile... A inceput sa bata din palme si s-a intors cu spatele razand... Era asa de emotionat.

Asta a fost Mosul nostru Nicolae...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cateva fotografii cu Donu' si logic si cu huna-terorista
Pregatirea pentru Mos Nicolae si a sosit Mosu'




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La multi ani tuturor celor care isi sarbatoresc azi onomastica!


Dodo, tare dulci hunii tai cu fetisoare fericite!


Noi azi am avut o zi de pomina. Azi noapte s-a culcat Andrei la 1.30, dar azi-dimineata l-am trezit la opt si jumatate, asa ca numai de Mos n-avea el chef; voia sa doarma. Pana la urma si-a inspectat cadourile; cel mai mult i-au placut sinele de la trenulet. Apoi am mers amandoi in targul minune, de unde i-am mai luat niste jucarii de lemn si am mai cumparat si niste ghivece din ceramica de Corund. Apoi am fost intr-o vizita, la fosta mea sefa, care s-a pensionat de trei ani si a carei zi de nastere a fost sambata, asa ca am mers sa o felicitam si sa-i ducem un cadou. Buuuun! Acolo era nepotica sefei mele, o fetita de patru ani- Maia. Mama ei a insistat sa-l las pe Andrei sa se joace cu ea in camera si noi sa bem o cafea in bucataria care era chiar langa camera respectiva. Stiindu-mi odrasla, am acceptat cam fara tragere de inima.Am stat eu vreo doua minute in bucatarie, dar mi s-a parut o liniste cam suspecta in camera copiilor si am dat fuga sa vad ce fac. Ce faceau?!!! Maia tocmai isi tragea chiloteii, iar onor fiu-meu se distra cu mainile in olita in care fata tocmai facuse pipi.Perfect! Il duc in baie sa-l spal pe maini( cu greu si jale s-a despartit de lichidul cald si auriu) si sefa mea vine cu mine sa-mi arate ce si cum pe acolo. Lighioana mica profita de ocazie si, cum il spalam eu pe maini, o improasca pe femeie cu apa.Il sterg, il pun jos, pleaca si pe hol inhata sticla cu apa pentru flori si trage o dusca. O vizita de neuitat!!!

Niste poze de azi cu Gulia in sarbatoare: http://picasaweb.google.com/105307725673140099193/Decembrie2010UnAnSiNouaLuni#5547561094751706754

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Dodo - foarte scumpicutzi "hunii"... cum sta Iza si isi pregateste sosetutza..

Anaan - Gulia e mortala imbracat in rosu. Sincerely, ABIA ASTEPT SA TE CUNOSC. Si SA VA CUNOSC!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Anaan - Gulia e mortala imbracat in rosu. Sincerely, ABIA ASTEPT SA TE CUNOSC. Si SA VA CUNOSC!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


Si eu!!! De-abia astept intalneala ( parca e mai Craciun decat Craciunul pentru mine!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dyana, eu zic ca e o idee foarte buna aia cu anunturile lipite prin zona; cred ca ar fi cel mai avantajos sa gasesti pe cineva care sta prin apropiere: sa poata veni repede in caz de necesitate, sa cunoasca locul etc. Referitor la bona tinerica: cu exceptia cazului in care este o femeie care are ea insasi un copil mic si e direct interesata sa stea acasa nu doar pentru copilul tau ci si pentru al ei, bonele tinerele nu prea vad in asta o ocupatie de lunga durata, ci doar ceva pana isi gasesc un job mai bun. Din punctul meu de vedere, ca mama care a angajat bona, lui Mutzu si chiar si tie v-ar prinde bine o bona care sa vada in meseria ei un job in sine, nu doar o etapa intermediara pana la gasirea altui loc de munca. Idealul, zic eu, ar fi o femeie intre 38-50 de ani, cu suficienta experienta de viata incat sa stie ca jobul pe care il are merita pastrat si respectat.
(Referitor la bonele tinerele iti zic in cunostinta de cauza,deoarece vreo patru dintre fostele mele eleve, studente in Bucuresti, au fost bone dupa absolvire, fiindca nu si-au gasit altceva de lucru in momentul respectiv si voiau sa ramana in capitala. Desi apreciate de familiile la care au lucrat, toate patru, fara exceptie, si-au cautat altceva de lucru in timpul cat erau bone si si-au si gasit, lasandu-i pe oamenii aia cam cu ochii in soare cand le-au spus ca pleaca si numai ce se obisnuisera copiii cu ele.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Dyana, sa-i zic mamei ca ea le mai stie pe tantile alea din zona... Sa fie una blanda si rabdatoare. Nu ca tipa aia terorista cu minunatiilea alea doua de nepoti pe care ii cafteste de cate ori are ocazia...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

La noi mosu' a venit de aseara cu ce i-a mai ramas in sac adica niste carti cu Fifi preferata Adei , un calut cu coama roz de la soacra-mea , un puzzle dar piesa de rezistenta de rezistenta a sosit astazi prin curier si a fost o surpriza deosebita pt care multumim Gazelor

Anaan, te-am sunat sa vad daca ti-a adus mosu' telefon dar se pare ca nu

Am admirat Gulia zambitoare careia ii sta super in rosu


Aseara m-am uitat si la cadoul lui Vladimir, super fain !!


Am vazut si bucuria din ochii Isabellei si ai lui Bogdan la vederea cadourilor

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput