Nov-dec2010,Bv Siuta! BV anes!Hai lorin!!(165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Dragelor am primint mesaj de la Anes:

Am nascut natural in 5 minute, fara travaliu, la ora 0,30, bb are 3,400 kg, apgar 10, sanatos, minunat. Sunt f fericita."

Felicitari Anes, multe gravidute viseaza la o nastere usoara ca a ta. Bun venit micului ursulet.

Fug sa desfund bebe mucios, uffff



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Dragelor am primint mesaj de la Anes:

Am nascut natural in 5 minute, fara travaliu, la ora 0,30, bb are 3,400 kg, apgar 10, sanatos, minunat. Sunt f fericita."

Felicitari Anes, multe gravidute viseaza la o nastere usoara ca a ta. Bun venit micului ursulet.

Fug sa desfund bebe mucios, uffff



Victoria, mami de Anna Sofia si Leon Victor



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George





Felicitari Anes! Bun venit ursuletului!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata si La Mutli Ani! tuturor sarbatoritilor de astazi! Sa fie un Mos care sa umple ghetutele tuturor cu tot ce trebuie !

Multumim pentru capitolul nou ! deja se anunta unul cu vesti bune, ceea ce ma bucura nespus!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Woauuuuu....nastere fara dureri!!!!! Felicitari Anes!!!!

Eu abia astept sa se trezeasca Clara si sa-i vad reactia cand o sa vada cismulitele pline. Imi aduce aminte de mine in copilarie.... Anul trecut mi-au dat lacrimile in dimineata de Craciun cand am vz emotia si bucuria de pe chipul ei atunci cand a descoperit cadourile sub brad. Traiesti altfel sarbatorile cand ai copii. E mult mai intens...
Numai ca, presimt ca va fi foarte greu in dimineata asta sa o convingem sa se imbrace sa mearga la gradi

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!....mari si mici.


Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:


Felicitari Anes!!!

Bun venit ursulet!!!


pupici pe burtici :*:*:* 36+ (eco 37+)
AMR 12 zile sau mai bine zis cat vrea titiroaica noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Neata si de la noi... chiaunici de somn...

Felicitari ANES!

Hai LORIN!!!

Nu am apucat sa citesc ultimele pagini din capitolul anterior pe motiv de bebe certat cu somnul.

Ieri a venit in vizita tata cu sotia si soacra (a lui nu a mea) ... m-a tocat la cap la mare arta... de ce nu ii pui caciulita, de ce nu il tii infasat, de ce ii dai sa manance cand cere si nu la 3 ore, de ce ii dai asa mult sa manance, de ce nu ii dai ceai noaptea ca sa nu te mai trezeasca, de ce e asa debracat, de ce... de ce.... M-au obosit ingrozitor. Eu ii explicam ca nu se mai face asa si ca il cresc oricum asa cum cred eu ca este mai bine nu cum scrie unul sau altul si ea o tinea ca totusi era mai bine daca... Va admir pe cele care suportati mamele si soacrele in preajma e ca si cum ati creste 10 copii.

In rest Iustin e certat cu somnul. Ieri dupa ce a varsat ingrozitor, pe nasuc si gurita, s-a culcat cu stomacelul gol, pe la 8.30-9.00. Am zis ca intr-o ora - doua se trezeste, cand colo s-a trezit abia la 00.00 . Inutil sa zic ca l-am culcat abia la 4.00... picam de somn langa el si nimic

si ma duc sa va citesc din urma...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:


*.........................................
*....................................
*....................................
*....................................
*...............................


pupici pe burtici :*:*:* 37+ (eco 38+) Larisa Elena
AMR 10 zile sau mai bine zis cat vrea titiroaica noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Felicitari Anes, ce repede ai nascut. Sa fiti sanatosi si voiosi.


Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Miruna imi pare rau ca n-ai dormit. Dar poate bebe simte ca te-au agitat neamurile "binevoitoare" asa ca inlatura cat mai repede sursa de nervi.

Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Eu sunt happyyyyyyyyyyyyyyyyyy, foarte foarte. Imi vine sa sar in sus de bucurie ( dar sunt lipita de canapea). Astazi vine ATI ACASAAAAAAAAAAAA. Zici ca-s copil mic, imi vine sa zburd.

Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 9 zile

Mergi la inceput