Epilepsie(6)

Epilepsie(6) | Autor: Vio_irina

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata!

Va ofer o cafeluta calda si un nou capitol in care sa va descarcati sufletele de amaruri dar si de bucurii.
Sa aveti un Decembrie de vis,presarat cu minuni!
Sanatate si pupici la pitici si mamici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

vio io iau cafeaua ca sunt treaza de dimineata si acu am terminat de facut mancarea si ma duc cu robi pe afara.am mai pus si pozici noi daca vreti sa le vedeti vizionare placuta
pup o zi fara crize tuturor!

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

E delicios Robi,cu tot cu dezastrul prestat.
Mai,Cata,si danseaza!!!
Plimbare placuta!

La noi ploua,ploua...nicidecum sa ``ninga ca-n Esenin si-n poema rusa``.
Irina e vesela,asculta colinde langa Flavia care citeste ceva de Ileana Vulpescu...suntem singure pana maine...eu pun aspiratorul si gatesc de zor.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

ti-am zis eu vio ca robi danseaza balerin il fac

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julianne spune:

mai trec si eu putin cat sa salut mamicile toate si sa imbratisez virtual puisorii
la noi s-a confirmat deviatia genetica, intr-un fel speram inainte de raspunsul oficial; acum nu stiu de unde sa ma iau, cu ce sa incep; ma uit in ochisorii ei si nu-mi vine sa cred
aceeasi obsesiva intrebare care ma chinuie si in somn, ce am facut? undeva, cumva trebuie ca l-am suparat mult pe Dumnezeu

imi iau pauza de doliu si o sa mai trec pe aici cand voi afla linistea si impacarea, resemnarea; pana atunci mi-e sufletul in lupta si nu fac decat sa pirjolesc totul in jurul meu

din toata inima doresc sanatate fiecaruia in parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Julianne, imi pare asa de rau ... noi am aflat pe 1 septembrie de modificarea genetica si prima saptamana a fost cumplita ... am avut ( si mai am din cand in cand) idei de a pleca din lumea asta cu tot cu el in caz ca suferinta fizica va deveni foarte grea pt el ... dar pana atunci am invatat sa traiesc in fiecare zi fara sa ma gandesc la ziua de maine.

Suntem deja in luna decembrie si m-am obisnuit cu diagnosticul ...

Te imbratisez si imi pare rau ca pt noi nu mai pot exista minuni :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Julianne,m-am gandit la voi tot timpul si speram sa revii cu vesti bune.
Iti doresc sa gasesti puterea sa mergi mai departe...

Sibylle,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Julianne, ridica-te... nu te vom lasa sa cazi ... de sfaturi suntem satule, ne-am luptat destul cu Dumnezeu...
pana cand il vom lua de guler?
pana cand sa tot intrebam de?
de ce tu?
dar eu , de ce?
m-am satuat sa primesc sfaturi, modele de comportament sau sugestii din necazurile altora...
da, durerea mea este unica, nimeni nu percepe intensitatea cu care o resimt eu, nimeni nu intelege modul de raspuns al trupului meu vis-a-vis de suferinta...
cat va trai fetita mea? cum va trai?
toti ma intreaba : ce face Daria?
bine...
in felul ei bine, dar asa cum era anul trecut este si acum, nimic in plus si totusi... daca nu isi tine capul la 3 ani o va face la 4...poate da..
dar daca nu?
eu ce voi face?
tatal umbla toata ziua, nu poate face fata durerii...
daca Daria face o criza cu el este ravasit.
dar eu zilnic,crize si crize din care nu stiu daca isi va reveni.
ma rog bunului Dumnezeu sa faca ce stie mai bine dar sa nu o mai chinuie asa...
daca o scot putin afara imediat raceste
ce sa fac?
sa o condamn la viata in balon de sticla?
visam sa fiu o doamna, pe tocuri, cu pozitie sociala
mi-am intrerupt cariera dupa ce s-a nascut Daria
sunt o mama cu studii, comdamnata la ignoranta si nu din pricina Dariei ci a statului nostru care nu ofera posibilitatea reintegrarii sociale a parintilor care au copii cu nevoi speciale
si atunci, tot Dumnezeu este de vina pentru depresiile noastre?
Julianne nu iti dau voie sa cazi
julianne daca aluneci te sprijin eu
voi aluneca si eu
alunec din cand in cand si am nevoie de sprijinul vostru moral

mi-a adus azi sotul BRADUL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Vio, maine il impodobim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daria nu este bine, a fost racita si crize din belsug

cel mic a facut vaccinul de 6 luni, cu putina febra si maraiala

au trecut toate
ne pregatim de serbarea lui Alex

fetelor va asteptam miercuri 8 dec la teatrul din Arad la serbarea lui Alex

va spun sapt viitoare ora...

PS daca il vedeti pe Mosu sa il trimiteti si la noi

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Adi,multe iti trimit si te pup,mamica puternica ce esti...cat avem de invatat de la tine!!!...

Da,maine gatim bradutul impreuna si miercuri mergem la serbare,la Alex,cu Mosu` bineinteles

vise placute va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanacioc spune:

LA MULTI ANI!PENTRU CEI CARE ISI SARBATORESC ZIUA DE NUME, MULTA,MULTA SANATATE SI SA AVETI PARTE NUMAI DE REALIZARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julianne spune:

Adi, iti multumesc din suflet pentru tot suflul de energie pe care mi-l trimiti; din pacate, deocamdata, mi-e mult prea rau ca sa rezonez; or veni si zile mai bune, nu stiu

azi noapte, pentru ca nu puteam sa dorm, ma tot gandeam, mai ma rugam, intrebam fara ca cineva sa-mi raspunda ceva, si am zambit unei imagini...noi toate, undeva in ceruri, stand la o cafea si depanand in liniste amintiri despre suferintele noastre pamantene...nu stiu, nu-mi vine sa cred ca se termina totul aici,asa, trebuie sa fie ceva, undeva

Vio, Sybille, va imbratisez

editez: la multi ani de mos Nicolae

Mergi la inceput