PEPENASII de 2008 se pregatesc de Sarbatori! (202)

PEPENASII de 2008 se pregatesc de Sarbatori! (202) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Pepenasii asteapta cu nerabdare
www.youtube.com/watch?v=O3hrEGvVAv0&feature=related" target="_blank">CRACIUNUL



Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181-200,
201

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii Decembrie:

4 Andrei (dma2007), 26 dr_anca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Bine v-am gasit la un nou capitol.
Anka, Didi, Tecky multumesc.
Noi aseara am triat din jucariile fetelor si le-am pus in cutiile din playroom ca sa pregatim sufrageria sa facem curat si sa aducem bradul si sa ducem alte jucarii care nu le mai trebuie inapoi in garaj. Oricum din ianuarie no more toys in the living room toate vor fi sus in playroom.
La noi s-a dus si putina zapada care era ca a plouat toata noaptea. Speram totusi sa avem si noi zapada multa si sa fie frumos si alb sa sepoata juca fetele. Peste tot e zapada numai la noi nu.

Va pupam, wknd placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna ziua fetelor!
Mai dam si noi un semn de viata!
Ce am mai facut in ultima vreme, am fost bolnave amandoua, cu cate o viroza, apoi Ioana a dat in bronsita, acum e spre final, maine terminam tratamentul, sper sa se termine ca e a doua saptamana de luat medicamente la greu.
Apoi am avut laptopul stricat, se murdarisera prea tare coolerele si nu mai reuseau sa tina temperatura jos, asa ca mi se inchide in cateva minute. Intre timp problema a fost rezolvata.
Ne pregatim de Mos Nicolae, maine seara, tre sa ma hotarasc exact ce anume sa-i dau Ioanei, ca am mai multe chestii cumparate, sa fie si pt Craciun, sa vad ce aleg pt maine, Cu siguranta va fi un microfon, ca e innebunita sa imite cantatul pe scena! Si-a descoperit pasiunea asta, are un cantec pe youtube cu niste copii care canta pe scena si toata ziua ii imita prin casa, tine mana la gura ca si cum ar avea un microfon, e criminala...
in rest vorbeste din ce in ce mai mult, parca de la o zi la alta se "dezleaga" mai bine limba, e din ce i ce mai neascultatoare, face aproape numai ce vrea ea iar eu mai am putin si o iau razna, se ciocnesc deja 2 personalitati! Imi pierd rabdarea imediat, imi sare tandara si ridic tonul, sunt constienta ca nu e bine dar nu ma pot abtine, sigur am nevoie de ceva timp de odihna si relaxare; parca incep sa ma gandesc cum ar fi fost daca ma intorceam la serviciu, ceea ce nu as fi crezut...Dar imi dau seama ca si ce e prea mult strica, e prea legata de mine, tre sa mai taiem din "cordonul asta ombilica" care ne tine inca lipite.
In fine, m-am cam intins... noi ne pregatim acum sa mergem la film, la Harry Potter, abia astept, sunt fan declarat!!!

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anna vizionare placuta. Si eus fan HP, le-am vazut toate pana acuma.
Si maimutza mica e tot asa face numai ce vrea si cum vrea ea si sora-sa si asta e un mini teenager si eus . Si ma gandesc numa de la anul c-o sa fie si mai si eu si mai busy Flo si el busy cu munca si desi ne vedem putin tot scantei ies ca suntem stresati cu buget, datorii, programe, traveluri si tot asa. Macar ma bucur ca maimutza mare va merge full time din ian si stiu ca nu mai sta pe la casele altora ci sta si se joaca la scoala. Tot nu stim ceo sa facem de la anul cu fetele, uff.
Aaa am uitat sa va zic mi-a zis profesoara noastra ca gata aplicatia mea e trimisa la universitati. Deci de acu tre sa stau geana pe site-ul lor unde ne anunta daca avem vreo invitatie la interviu sau nu. Am asa emotiii.[mutunache care isi roade unghiile]
Acu am pauza de smotru ca dorm fetele si fac ordine in hartoage si etc ca sa pregatim sufrageria sa decoram casa si etc.
De Mos Nicolae ale noastre au blu ray cu toy story toate trei filmele si cu frumoasa si bestia, doua carti de povesti una de craciun si una cu niste animalutze tare simpatice si cate un pinguin de ciocolata umplut cu smarties.

Na ma duc inapoi la trebi ca tre sa terminam cat de rapid ca eu am noapte alba cu teancul de proiecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Annababy ce ma bucur ca ai mai scris.Si Ralu o sa primeasca un microfon de la mamaia,de la bunici o masinuta cu telecomanda... si de la noi un set de infrumusetare cu gentuta,farduri.... plus dulciuri.Si Ralu ma scoate de multe ori din sarite dar ma linistesc gandindu-ma ca poate peste un an,doi se mai cuminteste.......cred ca ma amagesc singura.
Miss jj tin pumnii sa fie bine si sa te cheme la interviu.Spor la treaba!
Am inceput sa-i dau Stodal de aseara Ralucai si parca e un pic mai bine.
Maine mergem la bunici pt ca ne asteapta Mos Nicolae si avem si 2 sarbatoriti in familie.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna ziua mamici!
n-am mai intrat de ceva timp, suntem cu scoala si tare mult mai avem de scris de pe o zi pe alta. daca nu stau langa el se lalaie pana isi face temele, dar merge foarte bine si doamna e foarte incantata ca stie sa citeasca, citeste cursiv, mai incet dar destul de repede

ioana e o motzata smecherita, toata ziua se loveste si vine si ne zice ca are buba, iar noi o intrebam daca e fata lui Bube
nu leaga prea multe cuvinte, dar ne intelegem. mos craciun ii aduce 'ghie' si mos nicolae 'bobo si coco', coco fiind ciocolata.

ieri am fost la cumparaturi pentru craciun, de la 8 dimineata la 6 seara, dar sunt multumita de ce am luat, am fost in dragonul rosu. i-am luat bucatarie pt craciun, pt mos nicolae i-am luat trusa de doctor si cumnata-mea mi-a dta bani sa-i iau carut de papusi, e super misto si foarte tzapanos. cred ca o sa fie tare incantata de toate. intr-o zi taia un pachet de servetele cu incaltatorul si zicea ca taie 'pine'. nu e lesinata dupa papusi, dar ii place sa se joace cu diverse chestii de mamici

voi, sper ca sunteti bine, va pup


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

anna, dar la voi nu vine mosul diseara? din ce ai scris am inteles ca maine seara.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

mai recuperez capitolul trecut ca sunt in urma rau cu noutatile.

anka, eu ii pun si lui david aspiratorul nazal daca are secretii verzi si necurgatoare, ii ud bine cu apa de mare si trag de cateva ori ca altfel respira foarte greu.
biri, eu ulei de samburi de struguri nu am gasit decat la plafar si e intr-o sticluta in genul celei cu esenta de rom.
pasta de dinti fara flor, i-am luat de la plafar si am dat 6 lei pe ea, cica e 98% naturala.
de olita am scapat de la 1 an, nici nopatea nu-i mai pun de vreo 3 luni si nici n-o trezesc, face abia cand se trezeste pe la 9.
moni, n-are nicio legatura pap-ul cu alaptatul ca doar iti recolteaza din col, nu vad vreo legatura.
moni, eu cumpar legume mexicane, le fierb, le amestec cu putin ulei de masline si putina sare si e batalie pe ele. eu cred ca daca e ceva ce lui ii place si manca at cand era mic, nu e vreo problema, daca era vorba de jumari, atunci da, dar asa?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

helloo

la Sofia a venit deja mosul :)
i-a adus o carte despre sarbatorile de iarna, un joc de memorie (cu care deja m-a disperat. se pare ca i-a placut) si o...nuielusa pe care singura si-a ales-o de la targ. i-am zis ca aleaga care crede ca i se potrivete cel mai bine. si a luat-o pe cea mai groasa si mai rezistenta

a venit s la mine mosul cu o carte cu ponturi foto si la sot cu un audio-book

deja asteptam Craciunul

--------------------------------------------
Marina15+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Happy Mos Nicolae!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Si la noi a venit Mosul.
Ralu a primit multe jucarii si dulciuri.Este innebunita dupa o masinuta cu telecomanda...,primita de la bunici.

Va doresc : SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!!!

Mergi la inceput