Robi, minunea mea de copil (partea a 2a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Catalina, ma bucur ca nu mai scrii de crize, asta e un lucru bun. Ai dreptate ca poaet daca ramaneati acolo aveati posibilitatea de a face mai multe pt robi. Dar in viata nu e totdeauna asa cum ar trebui sa fie, din pacate. Ma ingrozeste cand realizez ca de fapt sistemul sanitar din Roamnia nu da nici o sansa copiilor cu probleme. Aici nu te-am auzit niciodata sa spui ca ai putut face ceva concret pt Robi prin spital, in afara de medicatie impotriva crizelor.

Daca vrei, trimite la mine ce haine reusesti sa iei la reduceri si ma ocup eu de ele pt bazar. Nu te acuza nimeni ca faci afaceri, nu faci decat sa lupti pt puiul tau. Nu furi, nu dai in cap, faci doar ce e omeneste posibil pt a-ti ajuta copilul. Tinem legatura, dar oferta mea ramane deschisa. Te ajut eu!





www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=4" target="_blank"> Rareshic - lau.jpg

Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

Laura multumesc sa vad cum ma organizez si voi trimite pachet la tine
in ro chiar nu faceam nimic cu robi dar facea si crize mai multe, recuperare putina si aia costa un sac de bani si nu avea efect adica venea o tanti acasa si se juca cu robi dar degeaba aia nu era terapie si costa mult
sper sa aiba o sansa aici robi, pentru el am venit si dam tot ca sa fie bine


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

- Fie ca sarbatorile de anul acesta sa va umple sufletul de bucurie ..incredere ,speranta si iubire.Sa aveti parte numai de impliniri,bucurii si multa,multa sanatate.

CRACIUN FERICIT




Bazar umanitar

Ajutor ptr Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi! Craciun fericit!!!!!


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

multumim mihaela, diana si multa sanatate la copii

doresc tuturor fetelor care ne ajuta un Craciun fericit, sa va aduca mosul numai bucurii si multa multa sanatate
robi va pupa si va multumeste
CRACIUN FERICIT!

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Cata Robi va dorim Un Craciun fericit multa sanatate si putere sa lupati in continuare. O imbratisare mare tie si ,multi pupici dulci lui Robi .

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
robi e racit rau de tot, sambata si duminica numai a tusit si m-am pus eu luni sa merg la pediatru de dimineata si am stat vreo 2 ore pe hol ca sa intram ca tot veneau copii cu febra si aia au prioritate.robi nu avea febra, pediatra mi-a dat numai niste supozitoare Sobrepin care dizolva tusea, ma gandeam ca ia uite ce repede am scapat da de unde. am ajuns acasa si robi gemea dar nu era nici rosu la fata nici nimic, i-am pus termometrul mai mult ca sa fie acolo si cand m-am uitat am ramas nemiscata (40.8 febra)
am sunat la ambulanta ca eram singura acasa si nu stiam ce sa fac, uitasem adresa de unde stau pe loc si incercam sa le explic cam pe unde stam,numai nu-mi aminteam cum se cheama strada au ajuns aia la indicatia mea si l-au urcat pe robi repede in ambulanta.pe drum a intrat in convulsie, a vomitat si a trebuit aspirat ca se inneca cu voma.am stat la spital vreo 3 ore si ne-a dat drumul acasa cu antibiotic, mi-au spus ca daca "vreau" sa raman pot sta doar ca sunt copii si mai bolnavi si se molipseste si mai tare deci nu am acceptat.ieri am stat ca pe ace, robi a dormit toata ziua, azi-noapte a facut convulsii si acum e terminat, are ochii rosii si umflati,nu poate inghiti nimic decat ceai cald dat cu seringa de nurofen. daca mai continua si azi asa diseara mergem iar la spital dar de data asta mergem la spitalul nostru la Bambino Gesu.
a facut si ciuperci urate tare si multe pe limbuta si cred ca il mananca, e nervos mereu si se motaie
cam atat nou despre noi, sper sa treaca mai repede raceala, acum chiar e vina mea ca l-am dus la pediatru si de acolo a luat febra

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multa, multa sanatate lui Robi! Si tie, multa putere!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

serialbastre, multumim
robi e la fel, nu a mancat decat jmatate de canitza de lapte data cu seringa si rece ca pe ala cald l-a vomitat.am sunat la medici si la pediatru si neurolog si m-au mai linistit, au zis ca este o viroza in aer naspa si afecteaza multi copii.acum il tin pe picioare si il adorm ca a baut jumatea aia de cana de lapte si prefer sa-l adorm ca sa nu mai vomite.e moale tare si e ametit, mai grav e ca rade singur, prima data mi s-a parut amuzant dar dupa ce a ras azi toata ziua fara motiv nu mi se mai pare amuzant.poate e de la febra...

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

sanatate multa

Mergi la inceput