Pufii au pregatit ghetutele pt mos! (175)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui lillyka

Citat:
citat din mesajul lui tomaca
Citat:
citat din mesajul lui lillyka




Merci frumos. Cu DIana Gheorghiu, ma indoiesc ca exista si Liana, sincera sa fiu. Ai nascut si tu cu ea?

mami de Luca Alexandru

poze





Da, tot cu ea. Este dr mea. M-a ajutat sa-l am pe Tudor

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan







Mi-a placut enorm de ea. A fost super de treaba toata sarcina. Si eu care eram speriata de bombe...m-a linistit de fiecare data, plus ca dupa toate problemele dupa sarcina ii parea rau si si-a cerut si scuze, desi e vina spitalului nu a ei..., si tot intreba de mine. Ca sunt amica cu tipa care a fost mana a doua la operatie. Si o intreba tot timpul de mine ce mai fac si cum imi e.

mami de Luca Alexandru

poze


[/quote]
Si mie imi place foarte tare de ea. Este o dragutza. M-a calmat tot timpul caci si eu am fost stresata. Dar ce-ai patit dupa nastere?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan





[/quote]

ehe...poveste lunga...incerc sa o scurtez...
am nascut luni, joi am ajuns acasa, cocos cum sunt nu am vrut nici o mama la noi peste noapte, lapte nu aveam, si facusem cezariana. Joi noapte nu am dormit deloc. Bebe trebuia sa doarma singur in camera lui, si noi cu interfonul. Toata noaptea am facut ture si eu si taica-su sa vedem daca respira si eram stresati la orice fosnet. A doua zi, vineri m-a apucat plansul si m-a tinut vreo 3-4 zile. Intre timp am facut febra de sambata pana amrti aveam incontinuu 38 cu 4 ...Eram in prag de craciun, am ajuns la urgenta, analize peste analize, de la operatie...nu stia nimeni, antibiotice...nu mai intra in discutie alaptat....pe perioada antibioticelor aveam 37.5 dar nu scadea. Imi supura operatie de la transpiratie ca eraam si grasuta si purtam centura de burta. AM fost terminata. De revelion am aflat pe 31...ca am klebsiela, o infectie in col si in caca, care era de spital. Gheorghiu a vrut sa ma interneze sa imi faca injectii de antiobiotic. Noroc ca stau cu dr de familie pe scara care si-a petrecut revelionul cu mine. La 11 noaptea injectie in fund, la 12 sampanie fara alcool, la 7 dimineata iar injectie. Ma durea fundul mai tare ca operatia. In fine...a trecut 3 sapt de antibiotice injectii si am scapat de nenorocitul din spital. La 1 luna jumate, bebe a facut stenoza pilorica. Urgenta-operatie un bebe de 1 luna jumate, nici nu stiam bine sa il schimb...Nu ne-au lasat 1 saptamana sa il vedem la terapie intensiva ca era carantina de gripa porcina. Am intrat eu 5 min intr-o zi si ta-su 5 min in alta zi intr-o sapt. am fost terminati....plangeam pe sali si tremuram amandoi. off, si acuma lacrimez cand imi aduc aminte.
Dupa care la botez ne-am certat cu patronul restaurantului, un nenorocit, si am schimbat localul vineri seara si noi sambata aveam botezul...DIn astea...

mami de Luca Alexandru

poze


[/quote]

Pfiu..prin cate ati trecut ...

ca ati trecut cu bine

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Cam slabuta activitatea

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

roxy felicitari dianei pt primul pas

bravo buturel!

BF,super sotul!sa traiti 1000 de ani iubindu-va la fel de mult ca acum!

unde sunteti,mey? ati dezertat?


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lilyka...fara cuvinte...bine ca totul este bine acum

cica nu-s 60 secunde


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

am ajuns sa citesc cu groaza ziarele pe net... a-nebunit lupu' rau de tot...
http://www.realitatea.net/functionarii-publici-ar-putea-fi-concediati-si-cand-sunt-in-concediu-de-crestere-a-copilului_778957.html


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

am ajuns sa citesc cu groaza ziarele pe net... a-nebunit lupu' rau de tot...
http://www.realitatea.net/functionarii-publici-ar-putea-fi-concediati-si-cand-sunt-in-concediu-de-crestere-a-copilului_778957.html


mami de Alex si Radu


nu ma mai mira nimic...si ma astept la ce e mai rau...cu CIC-UL....din cate am inteles va fi OUG si nu lege...o sa fim incadrate si noi.. se pare ca...

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna seara!

Noi azi am fost in deplasare la bunica...unde ne si aflam momentan......puiul doarme ...cred ca la noapte facem chiu chiu

Mai scriu cand ajungem acasa!

It's the most wonderful time of the year!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

am ajuns sa citesc cu groaza ziarele pe net... a-nebunit lupu' rau de tot...
http://www.realitatea.net/functionarii-publici-ar-putea-fi-concediati-si-cand-sunt-in-concediu-de-crestere-a-copilului_778957.html


mami de Alex si Radu


nu ma mai mira nimic...si ma astept la ce e mai rau...cu CIC-UL....din cate am inteles va fi OUG si nu lege...o sa fim incadrate si noi.. se pare ca...

Mami de Diana - 31.12.2009 -





pai normal, altfel nu le ieseau banii la buget!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

am trimis de dimineata
dar nu mi l-a trimis................



ceva frumooossssssssssssssss



http://www.youtube.com/watch?v=XqSm5TIpuR8


merita vazut
is nerecuperata
maine nu merg la geamuri poate reusesc sa citesc din urma..........................


puppppppppppppppp
noapte frumoasa

maine vine zapadaaaaaaaaa!!!!!!!!!!



I don't know much...but I know I love you...

Expecting ... a special one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

am trimis de dimineata
dar nu mi l-a trimis................



ceva frumooossssssssssssssss



http://www.youtube.com/watch?v=XqSm5TIpuR8


merita vazut
is nerecuperata
maine nu merg la geamuri poate reusesc sa citesc din urma..........................


puppppppppppppppp
noapte frumoasa

maine vine zapadaaaaaaaaa!!!!!!!!!!



I don't know much...but I know I love you...

Expecting ... a special one...




Bravo Ivanel!
Felicitari pui mic!




Miki a lu' Kiti

Mergi la inceput