Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***280***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

chatonel - a venit iarna si la voi?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni




a venit, a venit... acum asteptam mosu cu renii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna fetelor
dor de mine???
haha sper ca da...asta daca nu m-ati si uitat dar nu degeaba sunt eu o scorpioanca veritabila..sunt convinsa ca nu m-ati uitat

in mod incredibil am si eu o fereastra si am intrat sa va salut. acum cat pot ca se aproprie sarbatorile si incepe o nebunie si mai mare.
despre noi..hmm..cred ca de bine.

vitamina a crescut, trancane de ma doare capul, face deja propozitii simple, dar creaza fraze luni din cuvinte alaturate(muuuulte cuvinte alaturate), se pare ca are un talent deosebit la footbal spre disperarea mea- numai footbalist nu il fac.
sunt matusha!!!! am o nepotica incredibil de frumoasa si de cuminte.
am fost plecati si din tara sa il vada insfarsit si bunicii aia de acolo. piticul a fost super fericit. a stat mai tot timpul afara, ca deh, erau 28de grade. e topit dupa frati-su ala cel mai mare care se pune la mintea lui mereu(probabil pt ca de multe ori chiar atata minte are-ahahhahaha)
o sa va pun poze din cipru curand
am fost mai tot timpul raciti perioada asta. la noi in fabrica e f cald si afara...stiti voi. apoi trecerea asta de la 30 de grade la 4 in doar 2 ore de zbor+virozele de sezon.
ma tot laud ca il dau la gradi dar nu ma urnesc deloc.

cam asta ar fi, probabil ca as avea ce povestii o zi intreaga, dar nu vreau sa exagerez

va pup pe toate si sper ca sunti toti bine


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

AAARIIIS!!!! Cum sa va uitam? Felicitari pt nepotica frumoasa si cuminte! Cu Vitamina da si tu o poza si exagereaza cat poti tu cu povestirile, ca nu se supara nimeni! Dimpotriva, eu astept cu sufletul la gura!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ariiiis! Chiar ieri inventariam in mintea mea de cine imi este dor de pe forum si ocupai un loc de cinste!Ma bucur ca avem vesti de la tine. Felicitari pentru nepotica si de-abia astept sa vad poze cu Vitamina, baiat mare in vizita la bunicii insoriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

arisica-ce mult ma bucur ca-i aparut
asteptam povesti detaliate si poze, multe poze sa ne putem bucura de vitamina noastra
se poate si o pozisoara cu nepotzica?
asta ca sa vezi ce patesti daca lipsesti asa mult

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Si eu vreau sa exagerezi cu vorbitul!

Mi-e teama ca ne prinde si pe noi o raceala, eu de ieri am niste dureri de cap cam suspecte, iar Andrei a avut putina febra in dimineata asta. Adaug la calcul si o noapte urlatoare din cauza maselelor si concluzionez ca am avut si zile mai bune; dar nu-i bai, ca avem noutati de la Aris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:


simplyana -
va ca v-ati mutat deja.cum e?

uitati si nishte poze
http://picasaweb.google.com/113974037757389830659/CipruNoiembrie2010#


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

eu am ramas setata la alea 28 grade de la aris si inca nu-mi revin

am o stare de mahmureala (de la vinul biancai, precis) ma dor toate celea - muschi, oase, cap, gat... si mi-i un frig(desi sufla si o aeroterma si Ac si merge si caloriferul)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

BIANCA, alcoolul te deshidrateaza, bea o cafea mare si neagra, sare si lichide. Zeama de varza drege mahmureala pt ca e sarata, nu ca-i acra. Unii beau cafeaua cu sare si lamaie (eu). Mere si un antiinflamator pt cap.

http://www.lucamic.blogspot.com/


Multumesc, sunt bine acum...dar nu mai beau in viata mea:)))(asa zic de fiecare data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

anaan -
gianina - . eh las' ca nu pot sa ma plang..asa da primire
nu prea mai stiu ce sa va povestesc...s-au intamplat atatea, ca na...nu stiu ce sa va mai zic.
sunt impresionata cat de mult o iubeste piticu' pe Maia. o pupa toata ziua si mai nasol e ca vrea sa o ia in brate si ne spune sa o punem pe jos sa se poata juca cu ea.de cate ori ii scimbam scutecul ne zice:"spalat" si cand venim cu scutecul:"altul curat"

vorbeste destul de bine si in greaca, nu la fel de multe cuvinte c a in romana, dar oricum sunt impresionata. de inteles intelege perfect indiferent de limba, dar are un vocabular mai bogat in romana. in plus de asta mai greseste si zice in greaca celor care ii vorbesc in romana..asta cred ca mai dureaza pana o sa poata face diferenta clar.
repete orice cuvant si asta insemana ca repeta si tampeniile. incerc sa imi controlez gura spurcata pe cat posibil.

in alta ordine de idei, ma las de fumat cu cartea lui allen carr; lucrez non-stop de mi s-a acrit. am fugit in cipru pt ca mai aveam un pic si faceam o cadere nervoasa si eu si pantelis. e un domeniu f obositor dar si frumos. am invatat atat de multe si imi place la nebuie, dar cu personalul e crima, inchid si deschd carti de muca de ma doare capul. legile sunt incredibil de cretine in domeniu. numai neaveniti le-au pus pe hartie si o armata ne chinuim sa le respectam. dar e frumos. piticul meu stie deja sa faca coca, o baga in cuptor si zica ca asteapta sa fie "copta" si cauta "lopata"

hai ca dau un send la mesajul asta ca sa ma duc sa imi iau ceva de mancare de jos...hihihi ...noroc ca am mereu ceva de mancare in firma asta


25 martie 2009

Mergi la inceput