FIV la Sibiu (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Danaisa mamicuto,ce face gonguta ta? cum te descurci? Eu sunt binisor ,bine ca am contractii de la inceputul sarcinii,mai mult la pat stau.O sa nasc in Sibiu prin cezariana la 37 de saptamani,avand in vedere ce mi s-a intamplat cu sarcina trecuta la 38 de saptamani si nu vrem sa ne riscam .Sper sa mai treaca cu bine si aceste cinci saptamani.

32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

mona promit sa va anunt cand voi avea ce... speram sa fie o veste buna.

johanas sa-ti ajute Dumnezau ca de data asta sa fie cu final fericit odiseea! Cand iti vine sorocul sa ne anunti. Vom avea si noi un gand bun pentru tine in acele momente.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Andreea, dar cati ani ai?

ghidurile zic ca dupa 1 sau 2 ani de incercari de a face bebe (in functie de tara), daca n-ati reusit, e cazul sa va apucati de investigatii si de ART - adica inseminari sau FIVuri. asta daca ai sub 35 de ani.
daca ai peste, 6 luni de incercari ajung. Asa ca faci f bine ca bati dr la cap!

si noi am avut dg. asta de "infertilitate inexplicabila", si nu am reusit natural decat o sarcina oprita in evol. la 6 sapt in 2 ani. La cine m-am mai dus (ginecologi care nu se ocupau de FIV) ziceau relaxare si sa continuam sa incercam! si nimic.
si apoi 3 IUI si 3 FIV...

dupa mine, dupa maxim 3 inseminari cu sau fara clomifen, nu merita sa mai pierzi timpul.


Gabi+22
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrreea

va pup dulce fetelor!!
Nu stiu daca va mai amintiti de mine..nu am mai scris pentru ca nu s-a mai intamplat nimic nou pana acum cateva zile
Am fost la Sibiu,la control la dr. I .Foarte dragut doctorul.mi-a placut ca poti sa vorbesti cu el si nu te da afara imediat.Noi nu avem probleme foarte grave..defapt pana acum nu am descoperit ca am avea ceva pentru care nu pot ramane gravida..cu toate astea am facut Inseminare artificiala la Craiova..dar fara nici-un rezultat(dau vina pe doctor)
De aproximativ 3-4 ani incerc sa raman gravida..si sunt cu al meu de 6 ani(nu am luat anticonceptionale niciodata iar prezervativul l-am folosit prea putin)
Analize am facut o gramada..am gasit doar 2 problemute..o ureaplasma pe care am tratat-o si prolactina foarte putin marita..dr I a spus ca nu este nici-o problema cu prolactina pentru ca este foarte putin marita.
Fiv-ul nu este ultima solutie la noi(abia l-am convins pe dr I sa mergem pe calea asta) dar nu mai avem rabdare..si speram sa se intample minunea mai repede..si ne gandim ca daca totusi..analizele spun ca suntem sanatosi avem sanse mai mari de reusita,nu?voi ce parere aveti?
Acum stau si ma gandesc daca este in regula ca l-am ales pe dr I..ma gandesc ca dr Chicea are mai multa experienta..
va pup



Eu sunt de parere ca nu ai gresit deloc alegandu-l pe dr. I (in primul rand are mai multa rabdare si timp, apoi suficienta experienta si reusite). Dar tu esti cea care tb sa se simta confortabila cu dr ales!
E foarte important sa crezi in echipa cu care lucrezi, pt a reusi!
Eu iti doresc succes!

dana, mamica fericita de gargaritza Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanas

Danaisa mamicuto,ce face gonguta ta? cum te descurci? Eu sunt binisor ,bine ca am contractii de la inceputul sarcinii,mai mult la pat stau.O sa nasc in Sibiu prin cezariana la 37 de saptamani,avand in vedere ce mi s-a intamplat cu sarcina trecuta la 38 de saptamani si nu vrem sa ne riscam .Sper sa mai treaca cu bine si aceste cinci saptamani.

32


Ufff, gongutza mea e plina de colici, mi se rupe sufletul cand plange
Speram sa treaca si perioada asta si sa ne bucuram si noi de una de cealalta!
Ma descurt putin mai greu pt ca nu am ajutor. Mai vine tata dimineata, cat sa pot manca si eu ceva si sa mai fac una alta, in rest nu mai am vreme de nimic...nici nu mai stiu de cand nu am mai vazut un film, sau sa citesc ceva, dar... nu conteaza!
Iesim pe afara, am inceput sa facem vizite si e mai bine asa. Incercam sa socializam.
O sa vezi tu cum e! Abia astept sa te aud cum povestesti...

Stai cumintica sa stea si bebe la caldurica atat cat e necesar. Ce greutate are acum?

dana, mamica fericita de gargaritza Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrreea spune:

Gabi am 25 de ani(neimpliniti,ii fac peste cateva luni)Asa spun si eu..cred ca a trecut mult prea mult timp..dar totusi nu inteleg la tine dupa 3 FIV-uri si tot nu ai reusit??banuiesc ca la SB le-ai facut,nu?

Danaisa mi-se pare un super om si mi-a facut o impresie extraordinara!!dar ma gandeam ca poate este mai experimentat dr C..oricum daca tu spus,o sa ma las pe mainile lui..
Aveti idee cam in cat timp se obtine o programare pentru FIV?asa aproximativ..mie dr mi-a zis sa fac analizele care lipsesc si dupa sa fac programarea :D dar vroiam sa stiu asa aproximativ sa stiu cat de tare trebuie sa ma grabesc..As vrea sa fac prin ianuarie sau februarie.
Va multumesc pentru raspunsuri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

pai oricum in decembrie nu poti face cu dr i ca este plecat ..si eu il recomand cu caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

andreea, f bine ca iei masuri dupa atatia ani de incercari.
Am facut 2 FIVuri la Bucuresti, la clinica Gynera si al 3lea la Viena, la Goldenes Kreuz - reusit, insa sarcina cu risc, uita-te la semnatura

dar asa-i obiceiul pe aici, mai scriem si la forumurile "invecinate"

de Sibiu am citit numai de bine, chiar prof Strohmer la care am fost la Viena este colaborator (sau coordonator?) la Polisano Sibiu, fetele de aici stiu mai bine.

bafta!
2011 sa ne faca pe toate mamici!
Gabi+22
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrreea spune:

Gabi acum am vazut iti doresc mult succes si sa ai o sarcina pana la termen.
Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

myhat dar ce s-a intamplat?
suntem aici sa te ascultam si sa te incurajam
pupici

Mergi la inceput