Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Ochidut, multumesc, si eu cu cerealele tot la fel m-am gandit, trecem la incercari, daca vad ca se constipa, introduc para, din planul de rezerva, ma gandesc sa amestec cu lapte la inceput doar, vad cum sunt reactiile ca daca il accepta fara atunci il scot, din div.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LA MULTE LUNITE ANDRA,CLARA SI ANDREI

Carmen de ce sunt interzise nucile?? Noua medicul nu ne-a spus nimic de ele,doar de zahar,sare,miere de albine,fainoase,cartofi dupa 6 luni,piept de pui pasat foarte bine dupa 7-8 luni insa nucile nu.





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

mai fetelor cu copilasi mai mari, m-ati cam speriat ca daca-l iau in pat cu mine se invata asa si nu mai vrea in camera lui ...asa ca azi dimineata nu l-am mai luat. Dar oare care e varsta de la care constientizeaza chestia asta?

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

LA MULTE LUNITE ANDRA,CLARA SI ANDREI

Carmen de ce sunt interzise nucile?? Noua medicul nu ne-a spus nimic de ele,doar de zahar,sare,miere de albine,fainoase,cartofi dupa 6 luni,piept de pui pasat foarte bine dupa 7-8 luni insa nucile nu.





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010




Btz pot da alergii, de fapt tot ce e in familia nucilir si toate fructele cu seminte, rodii, kiwi, capsuni, mure,etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Rody, la cat doarme Isa, cred ca e posibil sa fi pus atat. Ca ea aproape doar doarme si mananca.


da, cam asta face mai nou... uite si-aseara, am facut baita la 10, a papat bine de tot (amandoi sanii) si a adormit in patul mare (mai nou nu prea suge daca o tin in brate, cum e mare si grea cred ca nu o tin eu bine, ca tot suge, se mai foieste, iar suge, mai maraie - dar daca ma intind in pat langa ea e mai comod ptr amandoua). am mutat-o in patutul ei si a dormit pana la 8.30, mai mult decat de obicei! dar s-a trezit si cu o foame mare in ea! a papat iar de la amandoi sanii (asta dureaza cam jumate de ora) si am incercat sa ne jucam putin, ca am vazut ca avea ochisorii deschisi. daŽde unde! ea doar ma suzetea cu varful buzelor (dar daca ii dau suzeta dupa 5 secunde o scuipa) si vroia sa doarma! asa ca m-am ridicat de langa ea si am lasat-o singura. gata, a adormit! oricum azi o trezesc mai devreme, ii dau sa pape si apoi iesim in oras cu comisioane, inclusiv la farmacie iar... treaza de-a binelea sa te poti juca cu ea e dupa-amiaza, de pe la 5 la 10-11, ca de la 3-5 mai fura un somnic...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:


Andra Maria, de Mycya
Clara Maria, de miha13gina
Andre , de stefania_97



Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Andra Maria, de Mycya
Clara Maria, de miha13gina
Andre , de stefania_97


_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)


La Multiiiii Aniiiii !!!


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Oana storcatorul este moulinex de 1000 w. este la fel ca si cel pe care l-am vazut in poze pe forum , rosu cu argintiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Ati intrat tare la capitolul diversificare, noi stam pe margine,va citesc, imi notez, studiez, ma duc sa rasfoiesc si caietul lui Robert cu diversificarea de acum 6 ani si caut pt Victor saculet ca al Eladeei si Rodikai.Dar noi mai copilarim, nu ne grabim.

M-ar tenta sa incerc metoda Dragaicai, ati salvat site-ul .eu nu-l mai gasesc.


Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina


Andra Maria, de Mycya
Clara Maria, de miha13gina
Andre , de stefania_97



Catalina cu bb Victor(17.aug.2010)Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)


La multi ani!!! si din partea noastra!!! Sa cresteti mari, sanatosi si cuminti! O pupam tare pe Andra si ii dorim sa invete sa adoarma singurica, sa mai poata respira mami (adica sa aiba mai mult timp de noi).

cu o mana tin uscatorul, cu una scriu... ma aranjez si io unn pic, ca mergem la vaccin, sa nu speriem tanti dr cu moaca mea de obosita...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput