Nov-dec2010,Bv Eliza! Bv Gabriela! Bv Heidy!(163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Felicitari tuturor proaspetelor mamici: Cristale, Onniex, Ramonika, Gabriela... Daca am mai uitat pe cineva imi cer scuze!

Nu am mai intrat de 2-3 zile si am de recuperat din urma, doar ca nu stiu unde am ramas , eh, noi sa fim sanatosi!

Cat despre kg: daca slabesti 18 kg intr-o luna mi se pare foarte bine! Asa ca fetelor nu disperati, o sa va reveniti, fiti optimiste!

Avem si noi 36 de saptamani si 3 zile si sunt bucuroasa! La doctor mergem abia pe 7 dec, sper sa aflu si ce fel de nastere ma asteapta: naturala sau cezariana!
Sa dea Dumnezeu sa fie bine in final.

Va pe toate!


36+ viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Help...
Chiar nu are nimeni idee ce ar putea fi aceste scurgeri?


39+ Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui heidy

Help...
Chiar nu are nimeni idee ce ar putea fi aceste scurgeri?


39+ Tudor Andrei

eu cred ca e lichid.membranele se pot fisura si iese lichid cate putin..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Heidy nu poti sa mergi zilele astea pana la medic sa vezi ce si cum?? te asteptam cu vesti bune

I-am zis Gabrielei..la tel imi zici k mai stai 2s, dupa intri pe forum si anunti fetele k pe 3-4dec si acu ma suni sa imi zici k ai si nascut. a bufnit-o si pe ea rasu. k nu se astepta sa se intample asa repede, desi isi dorea sa il vada cat mia repede pe bb.






Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 35+ cu Natalia Maria

AMR 31 zile pana la marea intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Pai, daca nu se intampla nimic in noaptea asta... am sa merg maine cred la doctor ca e in maternitate..

Si eu incep sa cred ca e lichid... dar ca doar s-au fisurat membranele.. nu s-au rupt de tot. Mai asteptam sa vedem ce se intampla.. daca apar si contractii sau nu.

39+ Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui heidy

Pai, daca nu se intampla nimic in noaptea asta... am sa merg maine cred la doctor ca e in maternitate..

Si eu incep sa cred ca e lichid... dar ca doar s-au fisurat membranele.. nu s-au rupt de tot. Mai asteptam sa vedem ce se intampla.. daca apar si contractii sau nu.

39+ Tudor Andrei


Bafta multa. iti tin pumnii sa ne dai vesti bune




Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 35+ cu Natalia Maria

AMR 31 zile pana la marea intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

beatrice multumim de sfat

Felicitari Gabriela

Fericita mamica de scorpiuta Alexia
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Heidy, nu poti sa faci un test? De ex sa stai culcata si dupa ce te ridici sa vezi daca s-a strans mai mult si curge? Mai e la Medlife un test f rapid pt membrane fisurate, de 2-3 minute.
Edit: La ei pe site se numeste "Test rapid pentru determinarea membranelor amniotice rupte sau fisurate" si e 130 ron.
Mie mi-erte frica de situatia asta, de-asta m-am documentat, ca nu stiu ce se poate intampla daca ramane bb fara lichid si nu incep contractiile.


_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

heidy,suna-ti dr si vezi ce te sfatuieste el. Dupa descriere pare a fi lichid, membranele fisurate...asa mi s-a intamplat mie. Nu te-as sfatui sa stai pana maine, nu e bine pt bb sa stea fara lichid sau cu lichid in cantitate scazuta.
Nu vreau sa te panichez, ti-am spus ce as face eu Asteptam update de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Heidy, nu poti sa faci un test? De ex sa stai culcata si dupa ce te ridici sa vezi daca s-a strans mai mult si curge? Mai e la Medlife un test f rapid pt membrane fisurate, de 2-3 minute.
Edit: La ei pe site se numeste "Test rapid pentru determinarea membranelor amniotice rupte sau fisurate" si e 130 ron.
Mie mi-erte frica de situatia asta, de-asta m-am documentat, ca nu stiu ce se poate intampla daca ramane bb fara lichid si nu incep contractiile.


_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s39



Bebe nu ramane fara lichid, lichid se produce in continuare. Eu am stat 24 de ore cu membranele rupte la Isabella si fata nu a avut nimic. Singura problema majora la statul cu membranele fisurate este ca copilul este expus la bacterii si creste riscul de infectie.


Mergi la inceput