Unde ducem copiii la teatru?

Unde ducem copiii la teatru? | Autor: magghyc

Link direct la acest mesaj

Buna,
sunt mai nou foarte preocupata sa merg cu picii mei la spectacole de teatru potrivite varstei lor (4 si respectiv 2 ani)
Am fost la Alba ca Zapada - teatrul Ion Creanga sambata si a fost un adevarat succes. Sincer mi-a placut si mie ...)
Varsta recomandata - 2-8 ani (am pus limitele minime si maxime,dupa parerea mea personala).

Aud insa ca nu peste tot e ok teatrul pentru copii, asa ca va provoc sa scrieti pe la ce piese de teatru/spectacole ok ati fost cu picii.
(ma intereseaza orice exclude mersul la mall )

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

banuiesc ca te intereseaza pt buc dar eu zic si pt iasi poate intereseaza pe cineva noi mergem f des in ultimele 2 luni duminica dimineata la teatrul luceafarul in sala mica e teatru de papusi zic eu undeva pana in 6 ani...david e f incantat a vazut pana acum pinocchio,ursul pacalit de vulpe si punguta cu doi bani(asta de 2 ori) intrarea costa doar 4lei de persoana un pic cam ieftin zic eu,oricum sala e intotdeauna arhiplina



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Pe 4 Decembrie,la Palatul Copiilor,,Frumoasa din padurea adormita, Ora 11:00.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

nushulica,
Maminuta, exista vreun site care sa fie updatat cu ce se intampla la Palatul Copiilor? caci eu de pe site-ul lor nu am inteles nimic.
Si ma gandeam ca nu ar fi rau sa fiu la curent...
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Noi am fost la Tandarica la Punguta cu 2 bani, Alba ca Zapada si Mica Sirena. Erica are 3 ani si jumatate si i-au placut atat de mult, era dornica sa vada si sa auda tot ce se petrece pe scena incat incepuse sa strige la cei care faceau galagie in timpul spectacolului: "Oameni, faceti liniste!" Acum vrem sa mergem la Capra cu trei iezi. Am ales aceste spectacole deoarece ea stie povestile si m-am gandit ca va fi mai usor de urmarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Este cumva tangential raspunsul meu dar eu am fost cu piticul pana acum la 2 spectacole de opera pentru copii. La Opera Nationala se joaca "Hansel si Gretel" intr-un montaj extraordinar, un amestec de clasic si modern perfect pentru pitici.
Tot acolo noi am vazut si "Motanul incaltat" si am avut parte de o intalnire cu actorii pe scena dupa spectacol.
Chiar daca sunt copii mai mici, puteti sa va luati bilete la loja unde se mai pot misca si, de asemenea, le puteti citi textele care nu se inteleg perfect cantate de pe subtitrarea existenta.

Pe mine m-au impresionat atat sala eleganta de la opera plina cu copilasi imbracati frumos cat si disponibilitatea artistilor de a impartasi cu micutii spectatori, pe limba lor, frumusetea unui spectacol de opera in ciuda zumzetului inevitabil de fond.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maminuta spune:

Magda,trimis PM.

Mergi la inceput