Clubul cititoarelor - organizatorice (reluare)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Io ma bag de bagat, dar parca am propus de curand. Sau nu??? Nu mai tin minte nimic. Parca am propus de doua ori pana acum...
Ma gandesc sa le capacitam pe cititoarele care au propus o singura data pana acu', cum ar carmina, iarina...
Carmina, ce zici, propui ceva?

Cred ca ar trebui facuta putina ordine in lista aia de la inceput, ca mai mult ne incurcam in ea Ce spuneti?
Laura, parca si tu ai propus o singura data, nu? Ia gandeste-te la o tema!:)


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Tocmai mi-am amintit ca la runda precedenta au participat maria_alexia si viviana (care nu cred ca sunt pe lista si nici n-au propus vreodata). Io zic sa le intrebam daca vor sa propuna si in ce ordine vor sa o faca:))


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Tocmai mi-am amintit ca la runda precedenta au participat maria_alexia si viviana (care nu cred ca sunt pe lista si nici n-au propus vreodata). Io zic sa le intrebam daca vor sa propuna si in ce ordine vor sa o faca:))


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz


DA! Buna idee!

Asa e, e cam lunga lista fata de cati am ramas 'membri activi'. Dar nu stiu cum sa procedam. Sa o stergem de tot si sa nu mai avem nici o lista / sa strigam catalogul si sa pastram in lista doar pe cei care raspund la apel ... Cum vi se pare mai bun? Nu ca ar conta lista aia, dar sa stim macar cand avem nevoie de tema dupa cine sa strigam.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Buna ziua, burtici cititoare! Sunt si eu o burtica de genul asta si mi-ar placea sa intru in club, desi nu stiu daca o sa am mereu timp sa citesc ce se propune.
Nu stiu daca s-a citit pana acum SF (nu m-am uitat pe fiecare post de-aici, scuze), mie imi place foarte mult genul.
Orice-ar fi, spor la citit si sanatate la burtici!

DPN 4 iulie - baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Prezent !
Din experienta altor subiecte: propun sa nu stergem pe nimeni de pe listuta, ci eventual sa marcam cu alt font (italic, bold, culoare - oricum) pe cei activi/inactivi in ultima bucata - ce spuneti?

La propus tura asta ii dau intaietate Vivianei , sa mai prind ceva experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Propune careva noua tema? Pe bune acum...ce-i sfiala asta ?
Mie asta mi se pare cea mai interesanta parte a jocului si uite aici suspansul cat casa...pai dupa ce ca stau prost cu nervii in ultima perioada ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Gata. Cumva banuiam eu ca nu-i asa o carte cunoscuta ca-i si noua.
sa spun care e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

hei, ceva e in neregula, au disparut cateva mesaje...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

As fi jurat ca am vazut o tema propusa:)) Ceva cu Nobelizati in ultimii 15 ani. Si parca aparuse si lilanda!
Carmina, anunta tema din nou. S-a mutat baza de date pe alt server si s-au pierdut niste mesaje.
E misto tema, adica va fi fost, adica va fi fiind cand o vei anunta:))


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

As fi jurat ca am vazut o tema propusa:)) Ceva cu Nobelizati in ultimii 15 ani. Si parca aparuse si lilanda!
Carmina, anunta tema din nou. S-a mutat baza de date pe alt server si s-au pierdut niste mesaje.
E misto tema, adica va fi fost, adica va fi fiind cand o vei anunta:))


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz


nu-i asa? Hai sa-i stabilim un timp si sa fie!
Deci propuneam ultimii 15 premiati la Nobel (1996 - 2010)
Si propuneam:
www.librarie.net/carti/29923/Eseu-despre-orbire-Jose-Saramago" target="_blank">Eseu despre orbire - Jose Saramago
www.danfintescu.ro/2009/01/04/mario-varga-llosa-elogiu-mamei-vitrege/" target="_blank">Elogiul mamei vitrege - Mario Vargas Llosa

Mergi la inceput