Pufusori din Ianuarie si Februarie 2010 (cap 170)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Mai vrem sa uram si noi, cu scuzele de rigoare pentru intarziere:

LML Delfinita Mara!!!

LML Dragos Andrei!!!

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

ho ho ho ooo!!!! primiti cu...ganduri bune?

de joi nu mai deschisesem laptopu, de aproape 2 ore recuperez, vizionez poze....moaamaa, ce delicciosi sunt pufiii!!!! zapada lui zbughi m-a lasat masca, iar pisica cu ochi verzi care se dadea la ema.....plus flacaul frumos al liviei.....o sa pun si eu maine cu al meu calarind premergatorul (apropo, decenuela, am fost in car4, vazut chicco-2mil si ceva, alaturi un no name-1 mil...ce facem?....luam no name si ghetute!...yupi, copilu f incantat de premergator de 100 de lei, noi la fel, are butonase care canta, dar nu moare dupa ele...merge...ce daca nu e chicco?..asta apropo de ce ziceai....)

da, cand te gandesti ca pe lumea asta sunt copii care se urca la nici un an in avion sa mearga in germania sa se opereze de inima si tati ramane acasa cu piciorul in suruburi, chiar ca nu-ti mai pasa, cel putin pe moment, ca porcii astia vor sa ne taie dreptul de a fi alaturi de copii nostri pana la 2 ani......la mine ar fi 6 mil in minus..........contau pt noi.....eu deja ma gandesc ce as putea sa prestez......daca apucati sa cititi ce scriu eu aici, sa nu credeti ca glumesc.....as putea preda lectii de desen la copii de gradi/scolari mici, as putea picta/decora camere de copii si nu numai, as putea....aranja vitrine.......vorbesc f serios! daca stiti ceva, spuneti-mi si mie! fac cinste din primii bani

legat de ochios.....raportam si noi prima cazatura din pat. dormea f bine intre perne (pe patul mare), iar peste 1 minut, cat am iesit din camera sa nu stiu ce...aud deodata un buf!...asta mic, pe jumatate inca adormit, cu nasu in covor....a plans putin, si-a crapat buza de jos, dar atat. doar eu si soacra-mea stim, sotu nici nu i-a obs buza rosie...dinti...apropo, pentru jiji coltz alb, lui stefan ii ies #5 si #6 sus, lateralii....nu f agitat, nu febra....bale in schimb, dar cu asta sunt obisnuita.

nu am ajuns la doc pt controlu de 10 luni pe motiv de...ploaie (=trafic nasol), dar a reusit sa depaseasca timid 8 kile, cm nu stiu......e vesel, f energic, asta conteaza!


mai erau multe..........nu mai stiu.......olitza...eu am zis ca astept pana la un an.....parca vad ca si-o pune-n cap.

noapte buna! ne "vedem" maine! va

cris.d, pt parola

mama unui pui...Stefan


Ah, si cat m-am invartit pentru camera lui Tudor !! Dar nu-i tarziu ca nu i-am facut decat niste dungi.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Fetelor, este vreun pufulete care inca nu se ridica singur in fundulet? Sau care nu are niciun dinte?

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)


Noi de-abia de o saptamana ne ridicam si nu tot timpul si avem nevoie " de o psita mare" ca sa putem decola. Facem manevre multe. Doctorita a zis ca nici nu are cum sa se ridice prea mult ca-i mare. Din cate stiu eu, Amaris este si ea "prezentabila". Dinti avem 4. Ne-au dat acum 1 saptamana 2 odata.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

ayanna Mersi pt liniutza . Superb inceputul de iarna la voi... Sanie ai luat?

tomaca Noi am trecut pe nan 3 de la 10 luni si cred ca trecem pe lapte de vaca in curand (la 1 an)...inca nu am luat decizia finala.



Merci. Eu ii dau Humana si pe cutie scrie de la 5 la 10 luni. Si cum a facut 10 luni, ma gandeam sa schimb, dar pediatra nu mi-a zis nimic. Am sa o sun sa vad ce zice. Oricum mai am 2 cutii de nr 2, macar pe ultima sa o dau mixata cu nr 3.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Hello!

Multumesc frumos pentru raspunsuri cu alimentatia

In principiu si eu ii dadeam cereale dimineata cu fructe, insa de cand mi se tot trezeste noaptea am inceput sa pun vreo 4 masuri in laptele de seara asa ca mi-e frica sa ii mai pun si dimineata.

Insa am cumparat azi NAN 3 (are ceva ca e HA?) asa ca am sperante mari sa se sature mai bine din el seara si sa nu mai fie nevoie de atatea cereale...

Azi am incercat ciorbita de peste facuta dupa reteta noastra, doar ca fara Vegeta. Nu prea a "rezonat", a luat cateva lingurite si gata, tot fructele ramase de dimineata au fost mai apetisante

Mai incercam....



Azi dimi a inceput sa tuseasca. Nu are febra, nu are muci. Ii dau ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

[quote]citat din mesajul lui elefantica



Suntem nerecuperate...k in WE nu prea avem PC-ul pentru noi, dar am intrat o fuga sa facem cinste ca azi implinim si noi 10 lunite : asa k va invitam sa va serviti de aici, de www.hopa.ro/poze/mare/tn_1181129847.jpg" target="_blank">aici sau de aici

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

[/quote

Multumim de cinste. Merge un vin fiert la cum pare vremea afara (n-am testat-o).

Sa cresteti mari!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

ratusca, urmareste-i tusea, daca persista, dar fara febra&co (aici eu as merge la doc...), poti sa ii dai ceva de tuse gen sirop stodal. eu asa i-am dat la un moment dat. dar suna la doc mai degraba, iti zice mai bine

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

LML Isabela!


tomaca, eu am vorbit cat se poate de serios, nu-mi da sperante desarte, eu deja am inceput sa analizez camera lui tudor....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Am vazut ca unele fete dati fructe ramase de la micul dejun. Pasati fructele si le serviti bebeilor mai tarziu? Eu stiu ca fructele pasate nu se dau mai tarziu de 30 de minute din cazua ca oxideaza.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna ziua.
lml Isabela.
lma paul de onitza.

eu sunt racita cobza. imi curge nasul, sunt infundata, mai am o past de parasinus si termin o folie. deci in concluzie nu luati parasinus ca e egal cu zero. la cata reclam ii facea am zis ca e ceva de capul lui dar se pare ca nui bun de nimic. picul ink mai tuseste productiv, mai rarut, se mai infunda, ii facem aerosoli.

miremia nici eu nui dau fructele ramase la fel stiam ca oxideaza nusi schimba si culoarea? ce ramane ii dau celui mare sau mancam noi.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput