Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (169)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Doamne cat ati mai scris!!! gafai dupa voi de vreo ora si...si nu e usor cu Yannis agitat prin preajma...nu stiu daca va ajung
dar macar pana unde am citit:

Andrelina, lilik, Carmita bine ati revenit! sper sa citesc cat mai des postarile voastre!!!

Cris D eu ziceam de un iaurt bio cu banane, unde l-ai gasit pe cel cu vanilie? plsss plsss? ca cel cu banane il gasesc numai la Cora si nu ajung f des. Cum il cheama pe iaurtu cu vanilie???

miremia multumim pentru nenumaratele capitole pe care le faci! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tot atatia ani in plus cate capitole faci! cred ca o sa o depasesti pe testoasa-mea

cu intarziere LMA Blue Flower!!!

Ma intosc la recuperat

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Eu nu i-am dat lui teo nimic preventiv pt raceala.
Ce-i drept nici nu a racit pana acum.
Ayanna trimite cativa fulgi si spre craiova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Sa testam semnatura ....

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan






F frumoasa semnatura

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza si la noi!
LML sarbatoritilor de astazi! (si sarbatoritilor "ratati" de ieri... , a cui a fost expresia?)
Ariana, Amaris, Buturel si Uca!

Aha, mergaciosii, dintosii si taraciosii la inaintare! Vrem si noi sa ne laudam cu o dexteritate particulara cum e datul jos din pat! Azi dimineata l-am lasat singur in pat si m-am dus la buda (ca faceam pe mine) si n-am apucat nici sa ma asez... ca il aud pe el ciudat de aproape - era la usa! si venea spre mine... Are 2 metode de dat jos - cu fundul inainte (ceva mai safe) sau cu picioarele inainte (cand suntem noi alaturi)... nu stiu ce metoda a folosit in dimineata asta, dar n-a duduit nimic, inseamna ca s-a dat jos lin si ca are deja o dexteritate clara! (Mai e vreun pufulete care se da jos singur din pat?) Si intr-o noapte m-am trezit cu el ca facea ture in jurul patului, in timp ce eu dormeam, i-am zis sotului (care nu doarme cu noi ca sforaie, l-am siughiunit) si a zis ca poate am visat si eu chiar nu visasem! M-am trezit, l-am vazut in picioare tinandu-se de pat si l-am luat in pat la culcare...



AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





Dani se da jos din pat, din orice pat, indiferent de inaltime, se pune pe burta, si incepe sa mearga de-a busilea inapoi, da inapoi pana ajunge suspendat, jumate in aer, jumate pe pat. Apoi se lasa ca cada usurel in picioare, pe parchet. E haios, a cazut de vreo 2-3 ori, si-a imbunatatie performantele....am pus chiar si un filmulet cu el cum coboara de pe canapea, cam asa coboara din orice pat. La fel face cand coboara scarile. Mie nu mi-e teama sa il las niciunde, pe pat ma refer, ca stiu ca nu cade, vine la margine, apreciaza el distanta, se pune pe burta si coboara.
Si lipaie inspre noi.
Referitor la facut pasi, al emu face 2-3 pasi nesustinut, dar rade de moare si ii e frica si se lasa imediat in fund. Mai avem pana la mers singuri!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

A inceput de azi sa cada cate un fulg...mi-a facut un cadou frumos vremea asta A nins exact azi cand ...

implinesc 10 LUNI!!!!!

Asa ca ...poftiti la de toate
Lml pufilor nascuti azi ,in special Arianei
Sa aveti o zi frumoasa !
Pupici

"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

mami de 2 ochi albastri


LA MULTI ANI, LA MULTE LUNITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca







Buna dimineata!

Astazi schimbam prefixul! Facem 10 lunite ! Facem cinste cu ceea ce vrea fiecare.
Petrecerea lunga caci doar vine weekend!


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



LA MULTE LUNITE!!!!!!!!!!!!!!! SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI SI SANATOSI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Emoticonul acesta imi sugereaza bigudoasa
( ce-mi place cuvantul asta).

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Asta seamana cu "inca ma gandesc la orgasmul porcului...ala de dureaza 30 de minute"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

le dati oscillo saptamanal pt prevenire raceli? io am uitat de 3 sapt

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



ii dau, ma simt un pic mai linistita ;
trebuia sa-i dau septilin pentru imunitate dar nu-i placea deloc si mi-a fost mila de ea, o chinuiam cam tare, asa ca am amanat un picutz, parca Haircut, tu ii dadeai septilin Maiei nu? ii place?

pui mic


Si eu i-am dat septilin o perioada, o sa ii mai dau, oscilo ii dau, da nu saptamanal, ci cand il vad ca putin tuseste sau are ochii mai inlacrimati asa...inspre raceala....oricum, nu a facut niciodata raceala pana acum, nici febra, nici muci.
doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cred ca ii iese si Marei un dintoc ca atata mai plange in somn...plus ca roade tot si face si ceva balute. E musai sa fie cu temperatura?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




Nu e musai. Diana nu a avut nimic. Doar un pic de plans noaptea si atat.

31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

cris.d pe babycenter era un articol cu mersul de-a busilea si chiar era pus un filmulet cu un bebe care se tara pe fundulet, haios tare. Eu zuc sa nu-ti faci griji, mersul de-a busilea nu e ceva obligatoriu, unii merg, altii se ridica direct in picioare

BF ce frumos Sebi nu ma pupa cand ii cer eu, in schimb, daca ma duc spre el cu gura tocanind deschide si el gurita si ma baloseste

danyelana Sebi este atras de cartofi. Avem o ladita cu cartofi pe balcon si mereu se duce la ei. Odata a scapat nesupravegheat si a bagat unul in gurita. La fel ca Arthur avea pamant si-n gura. L-am certat nitel, dar apoi m-am intors cu spatele la el si am incepput sa rad, ca era prea haios asa negru la gura. Din pacate eu n-am avut inspiratia sa-l pozez

Bea ce frumos povestesti tu despre Ivan Melodia aia imi place si mie, intr-un timp o aveam rington la telefon

bubu felicitari pt mers! Astept filmul, cred ca e tare haios

Brav Jiji pt primul dinte!!!

Ruxita si Sebi a invatat sa se dea jos din pat. Prima data s-a dat cand eram la maica-mea; il pusesem in dormitor pe pat sa doarma si ne-am trezit cu el in sufragerie. Are insa un stil mai ciudat si mi-e cam teama sa-l las singur deocamdata. L-am si filmat, o sa pun filmuletul cand o sa am timp. Stiu ca parca si Daniel de BF se dadea singur jos de pe canapea

cris.d mai spui o data cum ii zice la iaurtul ala minune si de unde l-ai luat, ca n-am fost pe faza atunci Eu ma stradui sa-i dau oscilo saptamanal, dar se intampla sa mai sar cate una

miremia nu-i musai sa faca febra. Sebi n-a facut la nici unul pana acum. Bafta sa iasa repede si fara dureri

adina wb. Ce bine ca ai pus link pt calendare! Cred ca si eu ma voi orienta sprea asta, ca nu stau grozav cu finantele, si in plus este si practic




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.myspace.com/my/videos" target="_blank">filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput