Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Tomaca
Mara a primit ieri primul ei bebelus de la tataia. Dupa 5 minute ii lipsea un ochi. I l-am lipit cu superglue sa fiu sigura ca nu-l mai impinge inauntru.
Acum ca are bebelus, mos Nicolae o sa i-l aduca pe Gummy Bear. Abia astept sa-i vad reactia cand o sa-l vada, este innebunita dupa el. Daca ii pun gummy pe youtube apare cu gingiile la vedere din orice colt al casei.

Danasor trimis.

Gummy Bear! Ce dragut!

ms ptr capitol nou!



Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)







Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:


Citat:

MICKI...azi noapte m-am servit si eu cu rabdacol la greu. Nici fii-mea n-a vrut patut si nush de ce, ca doar in ultima saptamana numai singura a adormit...dar aseara nu, numai si numai tzitza si cand o puneam in patut in 2 secunde se ridica si urla...Cand intr-un final a adormit bine, n-am mai rezistat eu si am luat-o in pat cu mine...si uite asa ne invartim in cerc si ajungem de unde am plecat. Asta e! Sanatosi sa fim!
Spor la invatat!Nush pentru ce inveti, cred ca am pierdut informatia asta...dar sa ai spor!


Ayanna , eh...azi m-a lasat sa dorm si eu o ora. A fost cuminte in patut, s-a jucat cu jucariile. A papat cereale. Apoi a papat fructele. Acum doarme. E un dulce. Doar seara se transforma intr-un mic bol de energie cu toate simturile ascutite. Si vad ca nu e singurul.
Eu ma englezesc. Vreau sa dau un test pt limba, IELTS. Incerc si eu marea cu degetul. Mai incerc sa vad daca neuronul ala comunica cu altul sau nu. Greu nene! Greu! Dupa atata pauza, e greu sa reiei ritmul. Dar nu degeaba mi se spune ca-s incapatanata. Pt mine incapatanarea, e o ambitie in dezacord cu parerea altora (argument contra argument)...Cata logoree!





Kiti de Miki



Am editat ca uitasem un"/" si era totul bolduit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MIREMIA, TOMACA, bigudoasa vine de la zicla aia cu "mi-ai pus creierii/nervii pe bigudiuri". adik fara numar, fara numar...si fara solutii

LML Alexandru tort de bezea, maama de cand nu am mai vazut/mancat

MP , ma tot tzin sa-ti zic neaparat sa-i iei costum de craciunel lu alex, ca e fff veridic, asa roshu-n obraji

MIRE, de PM

AYANNA, DIN cate mi-a explicat dermatoloaga aseara poate face de la nush ce enzime din iaurt/smantana, dar care sunt mai active in unele lactate si mai putin in altele. ca am intrebt cum de in germania, de exemplu, cand i-am dat sa guste de la ana din iaurt d-ala de "plastic", gen danonino, n-a facut nik.... so, trebe incercat de mai multe firme si statzionat la care nu face..... din pacate, asta inseamna nu de la ai tai....

bag seama ca pufii sunt sensibiloshi la luna plina.... sau la dintzi, sau la stele (verzi). noi sa fim sanatoshi, XELA. BTW, voi ce faceti?

NIKOLE, cum mere cura? ce papi? m-ar aranja si pe mine vreo 2 kile pana in sarbatori (ca sa bag apoi ca sparta de toate.... dar nu prea ma mai pot opri din incercat martzipanu' ala....
btw, BF, foooarte tare aia cu femeia grasa de pe mail, cum ca zace o silfida inauntrul ei care vrea sa iasa afara, dar o prosteshte cu praji

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Tomaca
Mara a primit ieri primul ei bebelus de la tataia. Dupa 5 minute ii lipsea un ochi. I l-am lipit cu superglue sa fiu sigura ca nu-l mai impinge inauntru.
Acum ca are bebelus, mos Nicolae o sa i-l aduca pe Gummy Bear. Abia astept sa-i vad reactia cand o sa-l vada, este innebunita dupa el. Daca ii pun gummy pe youtube apare cu gingiile la vedere din orice colt al casei.

Danasor trimis.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




multumesc, acum dau o cautare sa vad si eu ce e cu Gummy Bear.
Papusica de la Chicco mai e intreaga? ziceai ca Mara avea treaba si cu ea..., noi adormim in fiecare seara cu ea, nu stiu ce efect are la Anastasia - noroc cu tt- dar la mine sigur are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Tomaca
Mara a primit ieri primul ei bebelus de la tataia. Dupa 5 minute ii lipsea un ochi. I l-am lipit cu superglue sa fiu sigura ca nu-l mai impinge inauntru.
Acum ca are bebelus, mos Nicolae o sa i-l aduca pe Gummy Bear. Abia astept sa-i vad reactia cand o sa-l vada, este innebunita dupa el. Daca ii pun gummy pe youtube apare cu gingiile la vedere din orice colt al casei.

Danasor trimis.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




Este un desen? Habar n-am. Sa caut si eu sa-i pun sa se uite, dar nu mi s-a parut prea amantor. La TV nu se uita.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


Salutare,


Vad ca ati avut spor cat am fost eu cu copilul la socializare.

Miremia, merci de capitol si de PM


Am pus sa-i fac de papa puiului si am intrat sa arunc un ochi pe la voi.

Recuperez

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Asta este www.youtube.com/watch?v=astISOttCQ0" target="_blank">Gummy Bear.
Dupa el este facuta reclama la parizaki infantis.
Eu l-am gasit ca si jucarie de plush cu 30 de secunde de melodie.

Danasor da, este intreaga. Se mai joaca cu ea din cand in cand dar nu foarte des.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Ma gandeam cand am inceput sa-ti citesc mesajul ca ne spui ca Sebi deja alearga prin casa in doua picioare singur, pentru ca stiu ca el e foarte precoce dpdv psihomotor.




Din pacate (sau din fericire, nu stiu cum e corect) faptul ca i-am depistat problema aia la picior ne-a tras inapoi. Avem interdictie de la dr sa-l tinem noi ridicat si sa mergem cu el de manute, ne-a spus sa-l lasam pe el sa ia initiativa, daca merge el pe langa mobila/pereti ok, daca nu, noi nu ne bagam. Si cum el s-a specializat foarte bine in mersul de-a busilea... Nu cred sa-l vad prea curand sa mearga in picioare. In plus, acum avem si orteze si este mai greu cu ele, in primele zile cand i le-am pus plangea, a durat cateva zile pana s-a obisnuit cu ele... Nu-i graba oricum, are toata viata inainte sa mearga in picioare, nu?




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate




aoleu saracutzul sebi................
sper sa va reveniti............
pup sa treaca
imi pare rau ca are probleme.........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari fetele.
Va alerg de ieri si tot mai am ultimul capitol de recuperat.
Aveti o viteza....
Ziua si capitolul.
Noi suntem bine. Acum am reusit sa-l adorm pe teo si am zis sa va scriu un pic.
Sa va aratam si voua cum ne-am petrecut de cele 10 lunite.
Aveti aici pozele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Noi plecam la cumparaturi ca maine trebuie sa tai motzul uni baietel, dar va las ceva 'dragutz':
Un barbat e adus în fata judecatorului pentru ca a omorât-o pe sotia lui.
- Fapta dumneavoastra e sub orice critica. Daca aveti intentia ca tribunalul sa nu va condamne la închisoare pe viata, trebuie sa ne expuneti motive cât de cât plauzibile care sa va poate reduce pedeapsa.
- Domnule judecator, sotia mea era asa de proasta încât nu am putut sa ma controlez si a trebuit sa o arunc de la balcon.
- Declaratia dumneavoastra este o obraznicie nemaiauzita si daca nu doriti ca juratii sa va condamne înainte sa continuam procesul trebuie sa aveti argumente cu adevarat plauzibile.
- Pai sa va povestesc. Locuim într-un bloc cu 10 etaje la ultimul etaj si la parter locuieste o familie de pitici. Parintii au 1 metru si copiii, cel de 12 ani 70 de cm si cel de 14 ani are 90 de cm.
- În ziua respectiva i-am spus sotiei:
- E teribil sa fii pitic. Saracii vecini de la parter, toti sunt asa mici!
-Da, raspunde sotia sunt o adevarata specie de pirinei.
- Pigmei ai vrut sa spui!
- Nu, pigmei e ceea ce are omul în piele si de la care se alege cu pistrui.
- Aia se numeste pigment.
- Ma lasi? Pigment e chestia aia pe care scriau vechii romani.
- Ala se numeste pergament.
- Cum poti draga sa fii asa de incult? Pergament e când un scriitor publica o parte din ce a scris.
- Domnule judecator, va închipuiti ca mi-am înghitit cuvântul „fragment“ ca sa nu mai continui discutia asta aberanta. M-am asezat pe fotoliu si am luat un ziar sa-l rasfoiesc. Nici nu m-am asezat bine ca apare sotia mea lânga mine cu o carte în mana si îmi spune:
- Uite draga, asta e ceea ce scrie un scriitor si se numeste carte, daca nu aveai idee ce e aia. Ia si citeste Veranda de la Pompadur.
Iau carte în mâna si îi spun “Draga mea, asta e o carte în limba franceza Marchiza de Pompadour, nu trebuie sa interpretezi numele în româna” .
- Asta e buna draga, îmi dai tu lectii de franceza, mie care am facut meditatii cu un vector de la facultate!!
- Ala nu se numeste vector, se numeste lector.
- Esti prost, Lector a fost un erou grec din antichitate.
- Ala a fost Hector si era troian.
- Hector e unitate de masura a suprafatei blegule.
- Ala e hectar draga mea.
- Ma uimesti cu incultura ta. Hectar e o bautura a zeilor.
- Ala se numeste nectar spun eu oftând din adâncul sufletului.
- Habar nu ai, eu stiu sigur ca era si o melodie pe tema asta pe care o cântau doua prietene în duo.
- Nu se spune duo se spune duet.
- Ma scoti din sarite, cum dracu de esti asa de încuiat? Duet e când doi barbati se bat cu sabiile
- Ala se numeste duel.
- Pe dracu, duel e gaura aia neagra din munte de unde apare trenul.
- Domnule judecator, aveam tunel pe limba dar am simtit ca mi se face negru în fata ochilor si nu m-am mai putut stapâni si am aruncat-o pe geam.
Liniste în sala… judecatorul ia ciocanelul de pe masa, loveste cu el puternic si spune:
- Esti liber, a fost un caz clar de legitima aparare. Eu o aruncam deja de la Hector.



Mergi la inceput