Sezatoarea canadiana (199)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Multumesc de urari.
ailed, felicitari si sa fie cu noroc.

Oana, in cit timp iti da RV la oftalmologul ala ca ma omoara batrinetile si parca vad ca imi pun ochelari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Delphin super!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Delphin, ma alatur si eu celorlate fete si iti spun ca sinteti tare frumosi amindoi . Sper sa avem ocazia sa ne cunoastem anul viitor cind veniti pe aici .

Delia felicitari pentru sarcina

Arturicii, ai avut o idee f.frumoasa. Ma voi gindi la intrebarile tale si iti voi raspunde cit mai curind.

Ione, dupa ce am vazut "L'Auberge Espagnol" mi-a parut rau ca nu am avut ocazia sa traiesc asa ceva, eu am facut facultatea la Bucuresti si fiind din Bucuresti nu am stat nici la camin ...Mi-as dori asa ceva pentru fetita mea...La fel ma fascineaza campus-urile americane, mi se pare o studentie mult mai frumoasa decit atunci cind stai acasa cu parintii

Mihaela, la sot a durat ceva, cam 2 luni dar asta pentru ca este o clinica specializata in probleme de vedere. Fiindca ii era teama ca are o problema mai serioasa, a vrut sa aiba mai multe pareri si s-a mai dus intre timp si la clinica de la Sanctuaire. Acolo a primit in 2 saptamini, dar respectiva oftalmoloaga nu da retete de ochelari, doar face consult de urgenta. Pentru reteta de ochelari, poti sa te duci doar la optometrist, nu este nevoie sa astepti pentru un oftalmolog.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ailed15, felicitari!!! Ce veste minunata! Iti doresc o sarcina usoara si un bebelus sanatos tun! Gindurile negre sint normale, fac parte din sarcina, dar alunga-le si tu cit poti de departe, fii pozitiva, trecind peste tot, a avea un copil in burtica este un lucru minunat, iar cind il tii in brate pentru prima oara si il vezi crescind... minunatii ca acestea nici ca pomenesti! Ai grija de tine si de micuta fiinta!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simona, eu fierb laptele in ceaun! Adica in fonta... Nu se afuma, nu se prinde...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

anka, cum coci painea? la 500F/260C? atat de tare cuptorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Arturicii in primul rand felicitari pentru idee si mult succes in realizarea ei!

Si acum sa incerc sa-ti raspund la intrebari:

1. V-ar interesa?
Da, cred ca este o idee buna mai ales pentru copii.

2. Ce fel de titluri?
mie personal mi-ar place sa recitesc Caragiale dar probabil ca cu cat este gama mai larga cu atat mai bine. Pe langa carti poate ar merita aduse si cateva periodice (desi cam toate sunt si pe internet) si reviste (care anume e greu de spus cel putin pentru mine pentru ca nu prea le mai stiu).

3. Ce autori?
romani.

4. Carti pentru adulti?
da, dar sincer eu vad biblioteca asta mai mult pentru copii si ados.

5. Carti pentru cei mici?
autori romani (Creanga, Sadoveanu, Caragiale), basme, povesti nemuritoare

6. Daca am organiza intalniri pentru cei mici (lectura, istorie) ati fi interesate?
Eu as vedea ideea bibliotecii mai ales pentru copii si adolescenti , pentru organizat astfel de activitati, poate chiar si teatru.

7. Ce v-ar place sa gasiti/regasiti intr-un asemenea loc?
Imaginea pe care o am acum in cap este cea descoperita la o librarie din Bruxelles unde am fost anul trecut in mai multe randuri. Prima data cu finutele mele intr-o duminica dimineata pentru o ora de citit basme, timp in care noi adultii am avut posibilitatea sa cautam diverse carti, reviste sa ascultam muzica (in mijlocul localului era o mini cafenea cu pian)sau pur si simplu ne-am afundat in fotolii si am rasfoit carti.

8. Ati fi dispuse sa platiti un fee anual? Daca da, cat?
Eu as prefera sa platesc pe activitate pentru ca probabil ca locatia o sa-mi limiteze participarea prea deasa si atunci probabil ca nu va fi rentabil pentru mine un annual fee.

Cam atat deocamdata, daca mai imi vin idei de completat, revin. Ca locatie, unde te-ai gandit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Stiti cumva daca se pot cumpara bilete pentru piesa de teatru de duminica direct de la libraria romanilor, nu neaparat de pe net? as merge si eu la spectacol...

Delphin, wow ce faini sunteti...



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Vin si eu cu vesti asa si asa de la Doloress: mergand la un control de rutina pt diabet de sarcina, s-a vazut la eco ca are colul deschis si au internat-o de urgenta in spital. Va sta sub supraveghere medicala pana bebe Kevin va hotari ca e momentul sa vina pe lume. Noi si doctorii speram sa ajunga macar pana la 32 sapt, acum avand doar 28. Uf! Ea e o curajoasa si o optimista si va transmite salutari . Zicea ca poate prinde internet de maine si intra sa ne salute.

Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Doloress multa sanatate!!! Tin pumnii stransi sa mai stea la caldurica macar inca o luna bebe Kevin!!

Delia79 multumim mult pentru vesti.

Ana eu stiu ca Ione si-a luat biletul de la librarie direct. Cred ca cel mai sigur ii suni maine si-i intrebi daca mai au disponibilitati.

Mergi la inceput