Gravidute&Mamici de IASI (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

Buna fetelor! am si eu o intrebare: mor dupa salata de sfecla si am tot mancat ba la friptura , ba la un out, dar contine hrean, asa a facut-o soacra-mea pe iarna. azi dimineata zic, ia sa vad nu cumva nu e bine pe sarcina cu hreanul asta? si am citit pe net unde scrie ca e total interzis. Voi ce stiti? ati mancat pe perioada sarcinii, sau chiar trebuie sa ma abtin sa imi fac pofta aceasta?
Pupici, zi faina!

...asteptand o minune in viata mea!

[url=http://www.pregnology.com/pregnancy/05/09/2011]www.pregnology.com/preggoticker2/990000/336600/My%20pregnancy/05/09/2011.png" border="0">[/url][url=http://www.pregnology.com]Make a pregnancy ticker[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Salutare tuturor
nu mai am timp de nimic...dar azi am zis sa imi fac un pic de timpsi sa vad ce mai faceti...
noi suntem bine spre deosebire de altii,insa totusi....socrii s-au mutat la noi, casian raceste mereu cu gradinita asta...il duc doua zile si doua saptamani acasa....acum e iar racit si cred ca are si otita ca aseara mi-a facut 39.5grade si deja e pe tratament de joi...dar mergem in continuare

Byu cu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.... Afara ploua si bate un vant rece....

Slimatei, multumim. Esti o draguta.

Alina, multumim. Cred ca sunt tare scumpi cand sunt impreuna. Esti o mamica fericita si implinita.

Andreea, daca vrei iti poti face singura salata de sfecla, fara hrean. Eu coc sfecla in coaja, in cuptorul cu microunde(se coace mai repede), apoi o curat de coaja, o tai cubulete si ii pun putina miere, sare, ulei si otet sau zeama de lamaie. Astea le pui dupa gust. E tare usor de facut. Si eu stiu ca hreanul trebuie evitat.

byu, multa sanatate lui Casian. Poate i-a scazut imunitatea? Ma bucur ca ai scris.

Ani, cum mai e Darius?

Ce stiti de Ina, ca vad ca DPN-ul ei a trecut deja, era 21.11.2010.... Scaotem majoretele, sua evenimentul s-a consumat deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna
iulia, mersi pt cafea.
Byu, imi pare bine ca mai treci si pe la noi

iulia, Darius e bine, merg la popii ... e activ.. sintome de boala nu are ... febra, muci sau sa fie molesit ... doar ca tusea asta nu o scoatem la nici un capat.

ieri am avut o zi plina.... fulll, l-am dus pe darius la popii, apoi la munca, am schimbat si cauciucurile la masina ... bineinteles ca am fost la vulcanizare ... apoi am ajuns acasa franta dar a trebuit sa fac curat ca am avut musafiri...


Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Care mamica e la noi din gasca lucreaza la arcadia...

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anilansa

Care mamica e la noi din gasca lucreaza la arcadia...

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa





Danielle

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

am reusit sa imi fac programare pt morfologica de 21sapt!!!
important k m-au prevenit k daca consultatia dureaza prea mult va treb sa platesc dublu de parca eu as putea sa ii impun lu bebe cum sa se comporte!!!!
plus k m-au atentionat k daca ma razgandesc sa anunt din timp, altfel voi fi trecuta pe lista neagra!
daca nu m-ar fi recomnadat medicul ginecolog acest cabinet, as fi cautat in alta parte, unde nu sunt atatea pretentii!!!!

kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Ani, ma bucur ca Darius e bine. Incearca sa-i schimbi siropul de tuse... incearca ceaiul de busuioc sau de cimbru.... cu miere si lamaie.... sau tratament homeopat. Poate s-a obisnuit organismul si nu mai reactioneaza la vechile remedii.
Si eu tot de Daniela stiu ca lucreaza la Arcadia.

Kmy, capul sus, nu-i chiar asa de rau. Pentru programare si in alte parti se pune problema la fel, dar daca e ceva ce apare de pe o zi pe alta, inteleg. Insa ca daca tine consultatia mai mult trebuie sa platesti dublu nu mi se pare normal. Unde vei merge pentru eco? la ce cabinet? Ca nu am retinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Va ofer o fierbinte....

Ani, ma bucur ca Darius e bine. Incearca sa-i schimbi siropul de tuse... incearca ceaiul de busuioc sau de cimbru.... cu miere si lamaie.... sau tratament homeopat. Poate s-a obisnuit organismul si nu mai reactioneaza la vechile remedii.
Si eu tot de Daniela stiu ca lucreaza la Arcadia.

Kmy, capul sus, nu-i chiar asa de rau. Pentru programare si in alte parti se pune problema la fel, dar daca e ceva ce apare de pe o zi pe alta, inteleg. Insa ca daca tine consultatia mai mult trebuie sa platesti dublu nu mi se pare normal. Unde vei merge pentru eco? la ce cabinet? Ca nu am retinut.

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI



Cred ca la vestitul dr Iliev
Pai nu v-am zis fetelor ca acum cativa ani, inainte de sarcina cu fetele, desi eram pacienta lui de 7 ani mi-a luat dublu la toate echografiile pentru ca erau gemeni, "cica masor doi copii". Of, of, of, of, of

Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

merg la dr iliev , in pod rosu! medicul meu ginecolog mi l-a recomandat , avand in vedere k si acest dr iliev candva a fost ginecolog,si altfel vede lucrurile la morfologie! acum doamne ajuta k bebe sa nu ne trateze cu spatle cum a facut-o pan acum


kmy DPN 18.04.2011

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput