Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

daaa, ce memeorie buna ai! 17 martie?

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
www.facebook.com/album.php?aid=199702&id=828628953&l=148be6c59d" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Of cat sunt de tuta

Danuta, ma bucur mult sa te citesc, sa aud ca ati ajuns cu bine si ca e frumos acolo. M-ar bucura tare tare sa imi dai si mie acces pe blog ca am tot incercat sa intru dar nu pot. (la fel si la NEla ). Bine, daca vrei evident

Si mai vroiam sa-i spun Laurei ca imi pare rau sa aud de Mihnea cu virusul . Sa pup eu puiul frumos sa se faca bine. Nu stiu daca sti ca si Anamaria e la Babes cu Alexu ca a facut febra 40 si are o enterocolita acuta. Parca sa zic ca sunt de duminica internati...acum sunt mai bine
Mai, da vam spus vreodata cat de frumos e Mihnea? Mie mi se pare un copil superb, are niste ochi cu gene luuuungi... e dulce foc.

Mimika, ma bucur sa aud de bine de baieti. Si stai tu linistita ca de ex al meu nu isi scoate/baga haine pe el (nici macar cu caciula si sosetele nu are treaba), nu face turnulete, nu baga inelele pe gauri, marog, acum eu chiar cred ca fiecare se canalizeaza la un mom dat pe o anumita pasiune. Ma bucur in schimb ca nu e masochist, nu se bate. El e narcisist, se uita in oglinda si se pupa si isi face singur mai-mai .
Imi pare rau ca iesiti greu afara. Sa sti ca invitatia e valabila, va astept pe la mine. VIn si te iau, te ajut cu carat etc. Cand ai chef, usa-i deschisa


Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Am adormit baitelul meu drag si vin si eu sa povestesc cu voi legat de subiectele actuale.

Alexutu cand nu obtine ce vrea se pune pe un plans si se prelinge din bratele mele pentru a se intinde pe jos ... e mai dramatic asa. De vreo doua saptamani vrea mai mult in brate, daca merg la bucatarie vine si el cu mine si daca nu sta agatat de picirorul meu sa-l iau in brate, incearca sa rastoarne etajerele cu fructe sau se joaca in masina de spalat, pune acolo mere (merele pentru el sunt ca niste mingiute, le arunca si astepta sa arunc si eu inapoi ), jucarii, tot ce gaseste, intra pe jumatate in cuva si incepe sa vorbeasca de acolo , mai arunca si in cosul de gunoi jucarii si alte obiecte, trebuie sa fiu mereu atenta ce a aruncat.

Ii place sa asculte muzica, mai si canta, danseaza daca ii place ritmul. www.youtube.com/watch?v=kerB_0IBj3c" target="_blank">Asa se antreneaza, cand mai vine Carinuta la mall sa poata sa o invite la dans.

Cand suntem noi pe balcon plange sa vina si el, de fapt a invatat sa deschida usa si odata ajuns acolo incepe distractia, cara dupa el ligheanul de rufe, trage de plasa de intins rufe ...

Sa-l vedeti ce serios este cand impinge cosul de gunoi prin casa, nu degeaba i-am luat ante(pre)mergator, a invatat copilu' ce trebuie sa faca, numai ca a incurcat obiectele.

Mi-a facut placere sa citesc ce nazbatioare mai fac puiutii vostri, citeam si ma gandeam "hm, asa face si Alexutu" sau "Alexutu nu face asa ... inca"

Monica e un frumos Dragoselu', mi-a placut cum a aranjat el toate lucurile. Imi pare rau pentru buf.

Uka o pupam pe Carinuta cea fotogenica, ai surprins-o in poze cum trece de la o stare la alta, ma uitam cand era tristuta si imi venea s-o iau in brate si imediat i-ai suprins zambetul superb si am zambit si eu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Citat:
citat din mesajul lui mimika




Iesi de acolo ca muream de dorul vostru. Zi-ne ce fac baietii frumosi

SI da si datele sa te trec pe lista, repede, repede

Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Prinde-o!! prinde-o!! prinde-o !!
Luto, tu acopera prin dreapta!
Monica, i-ai smuls buletinu?
Phiu...gata

salutam mami de baieti frumosi

mami de de 1 an Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Citat:
citat din mesajul lui mimika




Iesi de acolo ca muream de dorul vostru. Zi-ne ce fac baietii frumosi

SI da si datele sa te trec pe lista, repede, repede

Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Prinde-o!! prinde-o!! prinde-o !!
Luto, tu acopera prin dreapta!
Monica, i-ai smuls buletinu?
Phiu...gata

salutam mami de baieti frumosi

mami de de 1 an Nihil Sine Deo



aoleeeeeuuuu! m-ati incercuit!

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
www.facebook.com/album.php?aid=199702&id=828628953&l=148be6c59d" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Citat:
citat din mesajul lui mimika




Iesi de acolo ca muream de dorul vostru. Zi-ne ce fac baietii frumosi

SI da si datele sa te trec pe lista, repede, repede

Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Prinde-o!! prinde-o!! prinde-o !!
Luto, tu acopera prin dreapta!
Monica, i-ai smuls buletinu?
Phiu...gata

salutam mami de baieti frumosi


Pffffuaaa, ce-am obosit, ce-am mai alergat. Da am prins-o si i-am capturat si buletinu

Monica de Zgatie
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

'Na seara!!

Hai sa vin si eu cu temele facute. Bine, le-am schitat usor numai. Eu nu pot sa fiu profunda si sa bag chestii literaro-artistice.

Deci, noi mergem de ceva vreme, adica de fff putin timp. Si pentru ca suntem f hotarati si experimentam pasul sarit si pasul saltat azi am facut cunostinta cu muchia peretelui. Avem ditamai taietura pe frunte.
Dar a fost barbat!! A plans putin, s-a mufat si-a uitat.

Are o pasiune: sa arunce tot ce prinde in mana. Daca e pe pat...impinge tot-tot jos. Daca e in baie ia obiectele de pe marginea cazii, unul cate unul, si-l sa pe tobogan direct in cada. E simpatic!
Apoi isi incununeaza traseul lui in baie dand cu capul DE FIECARE DATA de chiuveta . Am ajuns sa stau sa-l protejez ca nu stiu cum reuseste performanta.
Si...pentru ca am uitat cum e sa stam cu capacul de la wc lipit...ei, am redescoperit. Deci, Doamne Fereste sa reuseasca sa ajunga in baie cu ceva in mana si capacul sa nu fie lipit. Stiti unde aterizeaza, da???
Am gasit acolo diverse
Noroc ca nu stie sa traga si apa

Nu citim!! Cand ma vede cu o carte-n mana...mi-o smulge. Incep sa-i "recit" din memorie...ma ignora.
Automutilare nu practica deocamdata...dar are grija sora-sa sa-l mai impinga din cand in cand.
L-a "certat" tat-su o data (eu faceam teme cu mandra) si Andra imi zice: Mami, n-ai idee ce mult ma bucur ca-l cearta!!"

De dansat....ohohooooo. Face antrenamente la greu. trebuie sa o impresioneze pe Ana Lugojana intr-un fel asa ca baga ritm si scheme. Sa descarc un filmulet sa va arat...dar nu stiu cand

Avem si noi in schimb o pasiune: rotile!!! Deci, daca am nevoie de un respiro...ii dau ceva cu roti. Asta pana cand le tranteste.

Al meu nu da semne de inteligenta superioara gen sa recunoasca obiectele prin casa, dar macar stie ca eu sunt ma-sa. Deci am . Si pe tat-su cand il vede il recunoaste si asta moare ca-l calareste..dar nah, flacau a vrut, sa aiba grija de el
Nu spune NIMIC!!! Spunea el la un mom dat ceva de genul "Adea"..dar banuiesc ca a fost ceva intamplator.
A mai spus el mammmmm-ma. Dar nu stiu daca e vb de mine sau e asaaaaa, ceva gen "faceti-mi ceva ca altfel ma tavalesc pe jos de figuri"

Prietenos nu este nici el. Nu-si doreste sa mearga la copii. Cred ca e cam speriat de sor-sa deocamdata

Inelele pe bat le baga si el dar numai daca i le dau eu la mana. Formele geometrice nici nu vrea sa le vada. Sau...daca insist...le baga pe la capac
Ne jucam cu bebito: eu construiesc, el mi le arunca-n cap.

M-am trezit si eu c-o masinuta in masina de spalat. Bine, noroc ca era o masinuta de la cereale Si n-am controlat inainte de-a baga rufele. Nu va zic ca s-a "agatat" in zona hubloului. Era asa de simpatic cum incerca el sa o ia de-acolo A avut treaba vreo juma' de ora.

In rest...am un copil perfect!!!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ah, asta este cel mai fain subiect dezbatut pana acum . Sunt mortalo-criminali!!!!
Bine, mai putin fazele de kamikaze a la Zdrely pe care-l pup la bubuca
Si mi-a placut dansul de incalzire a lui Alex de Lull. BES-TI-AL haiduc



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ah, hai sa va intreb pe voi, mamicile de baieti, daca aveti aceeasi problema: de fiecare data cand il schimb isi mutileaza ciucuriciul. Maaaaa, il traaaaaage si-n inghesuie si-l turteste, si apoi si-l baga inauntru si iar il traaaaage. Pe mine ma doare numai cand il vad. O fi funny?? Tat-su nu suporta vizual sa-l vada

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

'Na seara!!


Are o pasiune: sa arunce tot ce prinde in mana. Daca e pe pat...impinge tot-tot jos. Daca e in baie ia obiectele de pe marginea cazii, unul cate unul, si-l sa pe tobogan direct in cada. E simpatic!
Apoi isi incununeaza traseul lui in baie dand cu capul DE FIECARE DATA de chiuveta . Am ajuns sa stau sa-l protejez ca nu stiu cum reuseste performanta.
Si...pentru ca am uitat cum e sa stam cu capacul de la wc lipit...ei, am redescoperit. Deci, Doamne Fereste sa reuseasca sa ajunga in baie cu ceva in mana si capacul sa nu fie lipit. Stiti unde aterizeaza, da???
Am gasit acolo diverse
Noroc ca nu stie sa traga si apa


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

„ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)


Da, da ... si-am vrut sa scriu si eu exact acelasi lucru, parca ar fi frati, ia lucruri de pe hol, in general pantofi si ii arunca in cada, ii place la nebunie cum aluneca si apoi rade.

Iar capacul de la WC a invatat sa-l ridice si e mereu curios sa vada ce e inauntru. Cand ma spal pe maini la baie stau cu un picior pe capacul de la toaleta si cu altul incerc sa-l blochez pe mandru sa nu ajunga la capacul preferat.

Mergi la inceput