Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

yarrina nastere usoara
sper sa apuc revelionul, ca sa avem 37s
in rest greu, dimineata asta am urlat de parca nasteam
m a taiat ceva pe dreapta inghinal, de s a speriat si al meu

vb ta yarrina, abia astept sa scap de burta si sa mi vad puii

+31 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Multumesc Mirela. Am avut si eu ceva timp cand parca imi musca dintr-un ovar. Spre final e din ce in ce mai greu.

fericita!! 37+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

tot pe la 38 de saptam, cam dupa 5 dec asa daca totul merge ca acum :).

elena36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

G.Nico.S asa si Puficele nu mai trag la titi, il molfaie, eu il indes si uite asa ne luptam!! Lapte praf le dau completare. Mai nou ma mulg si le dau la bibe lapte de mami ca de doo zile mi-au scazut in greutate si mai ales la Ilinca nu putem accepta asa ceva ca are doar doo kile.

adishor_1975 e super tare patutu de gemeni gasit de tine! Felicitari!

fluturas2010 oo si eu am avut mancarimi. Pe picioare, sus si jos. Ma scarpinam de imi luam pielea. Se numeste prurit de saricina. Dr mea mi-a recomandat lotiunea mentolata cu eucalipt. E de gasit la farmacie si e sub 10lei, e ca un lapte. Pui pe vata si te dai dupa o tura de scarpinici. Super senzatie si iti si trece.
(asa e de bine sa nu mai fiu gravi/trim trei a fost oribil pt mineee)

elenacatalin si Yarrina hai ca ati ajuns departe! 36s!
Deabia astept sa va vad si eu bebeii..ca deh am fost colege de suferinta. Azi as fi facut si eu 38s.



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:


Buna seara, ladies!

Elena si Yarrina - bravo, ati scos-o la capat! mai este putin, imi vine sa va spun felicitari de pe-acum
(abia astept sa nasc si eu, sa ajung odata in luna a 9 a)

Fluturas - si eu am avut / inca mai am mancarimi. mi-au trecut dupa ce m-am uns cu ulei de masline. am citit ca sunt de la hormoni, deci nimic grav

Sugubina - sa-ti traiasca Puficele! Nu te lasa, succes cu alaptatul. In afara sa-mi masez mamelonul, sa se formeze, mai exista si alte retete sa ma asigur ca voi avea lapte? pot sa fac ceva?

In rest, sanatate tuturor ! De astazi am intrat in sapt. 29 si astept eco trim 3, sa vad cat au crescut porumbitzele. Una din fetite e mai micuta.. sper sa recupereze pe final.

O seara frumoasa,
Adishor +29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Adishor eu zic sa nu iti faci probleme cu alaptatu/va fi bine. Dupa nastere iti vor da bb sa le pui la san si inevitabil va veni si laptele. Pt ca sunt doua suntem avantajate si vei scapa de furii. Eu nu am avut nimic, si citisem povesti infioratoare cu dureri si sani unflati..A venit laptele destul de repede-sambata dimi a fost operatia si luni dupamasa a si venit. Le-am pus mereu la titi chiar daca aveam doar o picaturica de colostru.



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Sugubina, sunt delicioase puficele!!! Atat de delicate si totusi atat de puternice, asa erau si ai mei, si acum sunt mari, nu-mi vine sa cred cand au trecut 2 ani! Bucura-te de fiecare moment de bebelusie, ca trece repede!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Sugubina, sunt asa cumintele si dragute Puficele tale.... Sa-ti traiasca, cred ca esti tare fericita ..

Multa sanatate si bucurie in perioada urmatoare.

Si eu abia astept sa le tin in brate, sa ne jucam, dar timpul trece asa greu.

Multumesc pentru incurajari.

cu bine, Adishor + 29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

sugubina , o sa cumpar uleiul maine, ce bine daca are efect....

acu..alta problema..am arsuri dar groaznice, nu ca inainte, imi stau in gat, ma usttura, ma ard..iar renni si laptele nu ma mai ajuta..specific ca ma alimentez sanatos//


LA NULTI ANI SI PE FETELE CARE POARTA NUMELE DE ECATERINA, CATALINA, ...

fluturas 29EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

manumanu &adishor_1975 merci va pupez:)


fluturas2010 ce faci ai luat lotiunea mentolata pt scarpinici?
Pt arsuri la - (am avut si eu) o gravi de la spital mi-a recomandat sa iau putin bicarbonat de sodiu amestecat cu apa - dinala de se pune la praji. M-am uitat cam stramb la ea, dar mi-a adus si am luat. Nu iti zic ca in 5 min scoteam gaze pe ambele parti si arsurile disparusera! Incearca!



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput