Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sweet30

Mirela, daca iti folosesc doar 2 fiole la ceva, ti le trimit cu cea mai mare placere



27+


poti activa PM?


+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 18z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliv2 spune:



Petrean, alina-bubulina, multu pt sfaturi, am respectat tratamentul prescris si deja ma simt mai bine, sper sa imi treaca sa nu fie nevoie de antibiotic.

Petrean sanatate copilasilor!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Ah fetelor, ce mi s-a intamplat nu doresc la nimeni. Acum vre-o 3 zile Ioan facuse temperatura. Abia ii trecuse Minei gripa/bronsita. Incepuse tot asa, cu temperatura, nu ii scadea. Pun prima jumatate de supozitor pt scaderea temperaturii, tocmai face caca, temperatura crestea deci nu se absorbise sup, pun cel de-al doilea. Il ia somnul pe baiat. Eu cu Mina in alta camera ne jucam sa nu trezim baiatul. Se trezeste, si ca de obicei plangea. Il iau in brate sa ii fac repede lapticul. Si in bratele mele se pusese k lumea pe plans. Nici nu am apucat sa ii fac sticula cu lapte ca incepe sa planga asa adanc, se inroseste la fata si pica fara suflare, Incep sa tip, sotul la servici, si chiar ziua in care nu avea nici un telefon la el. Norocul meu ca stau in bloc cu ai lui. Soacra-mea nu trecuse de 3 saptamani pe la mine, cu toate ca sta sub mine. Iese fratele sotului auzind tipandu-ma, imi ia copilul fara suflare, eu nu puteam pleca ca era Mina singura ce sa ii fac ei, eu tipam Mina tipa. Erol fuge cu el, incearca sa il maseze sa il scuture, nimik, fuge la cea mai apropiata policlinica, dar pe drum de la zguduit, aer si-a revenit. Ajuns la policlinica medicii spuneau ca nu are nimic copilul isi revenise. Dumnezeu m-a ajutat. Eu am zis ca turbez. Ce s-a intamplat nu am inteles, doar ca inainte sa doarma ii facusem aerosoli si ii venise multi mucisori. I-am sters nasucul si, cred ca in timpul somnului mucisorii au iesit, iar prin plans a blocat caile respiratorii. Iar eu cea mai proasta nu stiam sa bat copilul la fund, sa il tin de picioare. Fara judecata am ramas, doar m-am rugat la Dumnezeu. Un cosmar. Inca stau sa imi explic ce s-a intamplat. L-a internat sotul, cica un inceput de bronsita si acum e acasa cu o groaza de medicamente. Dar are nimic grav. Doar ca sforaie ca un om mare. De fapt asa e el, de cand s-a nascut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Carmelly, probabil are spasmul hohotului de plans, ala se manifesta asa. SI ai mei au



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Carmelly: bine ca acum sunteti bine. Sincer eu cred ca nu stiu ce as fi facut...ma ia cu lesin numai sa ma gandesc..

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

carmelly, ce sperietura! bine ca sunteti ok, asta conteaza! si eu zic ca e spasmul hohotului de plans, declansat acum de faptul ca n-a venit laptele asa de repede cum ar fi vrut el....
Doamne, nu stiu cum as fi reactionat eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Carmelly biata de tine, imi imaginez ce sperietura , Slava Domnului ca e totul bine.

De 2 saptamani Seby al meu cam marait, nu mai doarme noaptea, mi-a facut un picut de febra, am zis ca a racit un picut, pediatra a zis ca nici urma de dinti. Ieri dimineata cand il alaptam am simtit ca ma zgarie ceva la sfarc, cand ma uit in gura copilului, ce sa vad.....doi mugurasi albiciosi au scos capul afara. Baiatu mami are doi dintisori mama nestiutoare abia acum am pus cap la cap toate si-am realizat de ce era scancit copilu
I-am dat Camili inainte sa doarma si gata, a dormit linistit de la 9 la 7 diineata cu o singura trezire de papa .

M-am uitat la Felix in gurita si ce credeti.....se vade si la el un dintisor , are mama doi iepurasi

Noi am avut botezul sambata trecuta, a fost super, as vrea sa trimit niste poze, avem cumva un cont comun?????

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

aveti capitol nou aici, albinutelor!


dragaica, ce repede le-au iesit dintisorii! ei mei au avut primul dinte la 9 luni si respectiv 10 luni.

Mergi la inceput