Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

elenacatalin: ce flacai frumosi! sa va traiasca si sa infloriti alaturi de ei!
gemeni2009: bine ai venit! ne bazam pe tine sa ne spui ici colo unde nu stim noi, ca deja flacaii tai sunt mari ! si ce ajutor de nadejde ai in frumoasa lor surioara!

cat despre indemnizatie, eu uan stiam ca se dadea , pt al doilea copil, o suma fixa de 600 lei. chiar asa, sa ne spuna gemeni2009 cum este.
pana nu vor hotari guvernantii, nu ma gandesc ce va fi...nu mai cred in nimic bun.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

adishor mreci, am urmarit si urmaresc online pe realitatea balamucul asta

fetelor care primiti indemnizatia, este pentru fiecare copil, adik dubla??????

+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

va zic eu cum se da
la unul iau 85 % dar adca a scazut iau 70% si la unul 8 mil vechi
atat da mai mult nu iau












http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/
poze cu gemeni
fabian si razvan baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

gemeni2009: deci e asa cum stiam , 600ROn pt al doilea copil+200 ron alocatia copilului..si pt primul copil 85 % taiat cum este acum...sa vedem ce vor hotari , daca vor hotari...

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

gemeni2009: deci e asa cum stiam , 600ROn pt al doilea copil+200 ron alocatia copilului..si pt primul copil 85 % taiat cum este acum...sa vedem ce vor hotari , daca vor hotari...

21+

da da asa e
off stam la mana lor
eu nu iam indemnizatie dar ia sotul si daca pleacac la munca va fi vai de mine cu toti 3

http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/
poze cu gemeni
fabian si razvan baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Buna fetelor,

vreau sa va intreb voi la cat timp alaptati si daca ii treziti din somn sa le dati sa pape?

Radu a mancat pe la 11 si acum e aproape 17 si nu s-a trezit sa manance, l-am trezit eu mai devreme, dar a papat 10 min la san si apoi a adormit.

azi noapte la fel, a mancat pe la 3 si apoi a dormit pana la 11.

Ce parere aveti? mie mi se pare ca doarme cam mult

elena fericita a lui Radu si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Elena ti-am vazut bebeii! Ce frumosi sunt, niste ingerasi! Felicitari sa iti traiasca! Astia cu alaptarea de la spital zic san la cerere-deci cand se scuala si urla ii dai, cand nu nu. Orcum ei la inceput dorm mai mult. Ai sa vezi in cateva sapt ca o sa stea si cu okii pe pereti nu numa papa si patucinizare.

Larisel ce pompa electrica ai? Eu am Avent manuala da ma bate gandu serios sa iau si una electrica pt rapiditate..Plus ca am impresia ca nu scuate tot.

adishor_1975 - ce sa zic prima luna a fost asa de adaptare. Adica m-am adaptat la lipsa de somn, la faptu ca tre sa las tot cand urleaza; ca imi mananca si urechili.. E asa frumos insa cand le vad mici si grasute si pufuase. Cand scap putin si ma duce Pufi la compras sau mai stiu eu unde ma ia cu dorul si ma simt vinovata ca am plecat. Am ajutor socrela si mama. Vin cand le zicem noi. Deocamdata sotu a avut concediu 3s si am fost doo pers. Am mai ramas si singura cu ele, da m-am descurcat.

Cu indemnizatia aj prefera sa lase suma in pace si sa reduca perioada. Desi sunt naspa ambele. Nu ma descurc cu ratele dc fac cuantumul de la 3400 la 1000-sau 1500...VAI! O sa le las singure si mi se rupe sufletu.Macar cele 6mil pt al doilea bb sper ca raman?!

Azi am facut si noi O LUNA! Si am facut 3y de cand m-am lasat de fumat. Deci double sarabatoare.



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenacatalin

Buna fetelor,

vreau sa va intreb voi la cat timp alaptati si daca ii treziti din somn sa le dati sa pape?

Radu a mancat pe la 11 si acum e aproape 17 si nu s-a trezit sa manance, l-am trezit eu mai devreme, dar a papat 10 min la san si apoi a adormit.

azi noapte la fel, a mancat pe la 3 si apoi a dormit pana la 11.

Ce parere aveti? mie mi se pare ca doarme cam mult

elena fericita a lui Radu si Tudor

buna elena
eu dupa ce iam adus acasa iam lasat sa mance dupa pofta lor dar eu le dadeam si laptele praf ca asa am plecat din spital cu laptic si piept pana la 1 an apoi iam dat pe mancarica si pe laptic de vacuta ca nu mai facem fata
sunt mancaciosi tare
nu prea dormeau noaptea pana la 7 luni am avut un chin cu ei
am vazut ingerasi tai ce scumpi sunt imi miai aduc aminte de bbii mei cand erau miici
iam nascut cu 2ooog si 2100g la nastere la 35 saptamani

http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/
poze cu gemeni
fabian si razvan baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

La multi ani celor ce isi sarbatoresc ziua de nume azi!
Sper ca ati avut parte numai de bucurii!





binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Elena ti-am vazut bebeii! Ce frumosi sunt, niste ingerasi! Felicitari sa iti traiasca! Astia cu alaptarea de la spital zic san la cerere-deci cand se scuala si urla ii dai, cand nu nu. Orcum ei la inceput dorm mai mult. Ai sa vezi in cateva sapt ca o sa stea si cu okii pe pereti nu numa papa si patucinizare.

Larisel ce pompa electrica ai? Eu am Avent manuala da ma bate gandu serios sa iau si una electrica pt rapiditate..Plus ca am impresia ca nu scuate tot.

adishor_1975 - ce sa zic prima luna a fost asa de adaptare. Adica m-am adaptat la lipsa de somn, la faptu ca tre sa las tot cand urleaza; ca imi mananca si urechili.. E asa frumos insa cand le vad mici si grasute si pufuase. Cand scap putin si ma duce Pufi la compras sau mai stiu eu unde ma ia cu dorul si ma simt vinovata ca am plecat. Am ajutor socrela si mama. Vin cand le zicem noi. Deocamdata sotu a avut concediu 3s si am fost doo pers. Am mai ramas si singura cu ele, da m-am descurcat.

Cu indemnizatia aj prefera sa lase suma in pace si sa reduca perioada. Desi sunt naspa ambele. Nu ma descurc cu ratele dc fac cuantumul de la 3400 la 1000-sau 1500...VAI! O sa le las singure si mi se rupe sufletu.Macar cele 6mil pt al doilea bb sper ca raman?!

Azi am facut si noi O LUNA! Si am facut 3y de cand m-am lasat de fumat. Deci double sarabatoare.



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna


La si mai multe lunite Puficelor!!!



binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:


La Multi Ani de Sf. Andrei!

Sugubina, multumesc pentru impresiile de prima luna. sper sa ma descurc si eu, cel putin la fel de bine ca tine
Multi, Multi Ani fericiti Puficelor! sunt adorabile.. ma uit la pozele tale cu nesatz!

Lumy, am incercat sa accesez linkul cu Maia&Mara, dar nu reusesc sa vad nimic :(

Va doresc tuturor o saptamana mai linistita, acum ca ne-a onorat Guvernul Boc cu decizia finala.. si promisiunea ca "intr-un an avem implementat Program National de Crese"
alta spaga, alte interese, nu cred ca vedem crese moderne, occidentale, prea curand.

Sa fim noi sanatosi, si bebelusii sa creasca frumos!

cu bine,
Adishor + 30

Mergi la inceput