Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly


Fetelor ce tarc pat pt gemeni ati luat sau aveti idee? Vreau sa ii pun amandoi sa se joace si noi avem patuturi de lemn in care doar de dormit ii pot lasa.
La multi ani sarbatoritilor de maine!

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan
Multumesc Doamne!

http://www.flickr.com/photos/carmelly2000



Noi nu am avut tarc.Au inceput sa stea bine in fundulet vara si atunci i-am pus direct pe jos,adica peste covor am mai pus initial o plapuma,apoi o patura;la inceput erau inconjurati de perne si de un sul din o patura in caz ca se dezechilibrau sa nu dea cu capul de podea. Acum tot pe jos ne jucam,uneori ii mai pun in acelasi patut sa se joace dar nu pentru mult timp,si,in general,supravegheati pentru ca se ridica in picioare si trag unul de altul si mi-e teama sa nu se loveasca rau intre ei atunci cand cad.

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Nici noi nu am avut tarc, faceam cam asa cum a scris Gabitza. Am mai avut un patutz din acela textil pe post de tarc, dar nu pentru multa vreme.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Elena, FELICITARI!!!

ce frumos, Radu si Tudor, bine dezvoltati , peste 3 kg fiecare!

Refacere usoara, fericire alaturi de baietei si sanatate!

Din adancul sufletului,

Adishor + 29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Bine ati venit pe lume Radu si Tudor,sa fiti sanatosi,papaciosi ....

Elena, refacere rapida !



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii






Subscriu!
Felicitari gemenashilor! Sa fiti papaciosi si sanatosi! Refacere grabnica mami!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmelly

Fetelor ce tarc pat pt gemeni ati luat sau aveti idee? Vreau sa ii pun amandoi sa se joace si noi avem patuturi de lemn in care doar de dormit ii pot lasa.




Noi avem 2 patutzuri pliante, unul www.forbaby.ro/patuturi/moni-patut-pentru-copii-dream-island-1.html" target="_blank">asha si altul asha, in care le las peste zi cam 2 reprize de cate jumatate de ora singurele fiecare in patutzul ei. Se joaca, ishi arunca jucariile peste plasa, ishi scot suzetele una alteia etc... Pe noi ne ajuta mult, dar le folosim si pt dormit nu numai pt joaca...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Tuturor celor ce-si serbeaza astazi onomastica!!

Sa fiti sanatosi si fericiti!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nici noi n-am avut tarc, tot pe jos a fost mai sigur. avem 2 paturi pliante in care dorm cam 2 ore pe noapte, dar in care au invatat sa se suie si se joaca acolo mare parte din timp. Edi e pe punctul de a invata si sa se dea jos, lucru de speriat ca nu aterizeaza deloc pe moale si nici precum pisica, in picioare....

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:


Bine ati venit pe lume Alexandra si Stefania!

Bine ati venit pe lume Radu si Tudor!

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

Dragaico, stai linistita cu diferenta de greutate, pana la urma urmei e normal, nu au cum sa creasca in acelasi ritm.Asa cum sunt si firi diferite. La noi Maia dc e mai slabuta e mai fasneata, pe cand pe Mara e mai puturoasa.

La noi luna trecuta diferenta era de ~ 900gr, sa vedem diseara la cantar ce iese .
Maine mergem la pediatru homeopat, sa vedem daca se gaseste vreun remediu pt vomitatul des al MArei si constipatia Maiei.
Ne pregatim si noi pt varianta sport a caruciorului, dar va tb sa fiu atenta sa nu ia aer prea mult la botic.Sa nu care cumva sa faca rosu-n gat.

Va cim


binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Oliv merci. Par cumintele si uneori sunt:) Diferenta la voii nu e mare - doar 150gr, e ca si cum ar fi la fel. Sper sa imi creasca si mie pisica de Ilincuta.

FELICITARI Elenacatalin! Sa iti traiasca Radu si Tudor sa fie sanatosi si mancaciosi!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

La multi ani celor care isi serbeaza ziua numelui. Si pt maine ca este 1 Decembrie: La multi ani romanilor!

Eu nu pot pune copilasii pe plapumioara pt ca nu stau in fundulet. Dar se tarasc, se rasucesc de pe o parte pe alta si dau si pernele la o parte sau daca nu trec pe deasupra. Am si spatiul mic si se lovesc de calorifer sau pat. In patuturile se lovesc ca sunt de lemn. Impreuna daca ii pun se zgarie. Credeam ca e o varianta buna patuturile tarc.
Mina mi-a facut temperatura, tuseste de mai bine de 1 saptamana. Mai si vomita, iar dr pediatru nu stie ce are. Zice ca nu tuseste asa rau. Acum mi-a facut si temperatura. Si Ioan a inceput cu tusea. Le-am dat aferin si sekrol sper sa ii scada temperatura Minei. Vom vedea.
Multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput