Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (462)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

daca tot l-am laudat ca pap tot, sa zic si de naspa: nu mananca singur cu lingura/furculita, ci doar daca e ceva de luat cu mana..nu nimereste bine, le tine invers si nu reuseste sa ia in lingurita mai nimic, si nu are chef si rabdare inca ptr asta..il mai las..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:



neata si de la noi!
i'm still alive!
sa va pove cum a fost la kangoo
mi-a trebuit vreo 5 min sa ma obisnuiesc cu
papucii aia
dupa 10 min curgea apa de pa mine
spre rusinea mea cred ca a trebuit sa ma opresc
de vreo 7-8 ori
simteam ca imi sare inima din piept
dar a fost super
acum am o febra musculara de numa,maiine o fi si
mai si dar ma duc din nou
URSU ma bucur ca ai iesit din barlog
ti-am admirat baietii
in legatura cu mancatul
Eric mananca foarte bine,orice in afara de dulciuri
cred ca s-a saturat de dulce de la siropuri si miere in
care bagam antibioticul
ou kinder primeste 1 data la 2-3 saptamani
si din ala mananca jumate(mai interesanta e jucaria)
prietenii si rudele sunt instruiti sa nu vina cu dulciuri
le-am spus sa duca banane in loc de dulciuri
Eric pana acum 2-3 luni nu a stiut cum e ciocolata
bineinteles ca Marc deja la 1 an a mancat
cum zicea Vali la al 2 lea nu mai esti asa exigent
Eric de cand l-a vazut pe Marc ca mananca singur a inceput si el
sa nu va descriu bucataria cum arata dupa ce se dau jos de la masa
dar ce conteaza?
imi aduc aminte de Patrick al lui Gecko cum arata dupa ce a mancat
paste si ma mai linistesc
Eric are 16 kile,arata foarte bine
in schimb Marc e ca o libelua,are aproape 10 kile,desi mananca bine
nu stiu de ce nu pune pe el( e si intr-o continua miscare)

va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Ursu bravo ca te-ai lasat de fumat!
tine-o tot asa!
am fumat si eu 1o ani cate un pachet pe zi,dar m-am lasat
acum 4sau 5 ani
cand ma vad in poze cu tigara parca nu sunt eu
numai de mancat nu pot sa ma las

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

'neatza si din oltenia!! si o calda si proaspata

nico pentru vesti ..doamne ajuta sa fie bine!!!ma pentru ei

ursuletulefelicitari pentru ..ti-am vazut puiutzii scumpi..educa-i pe cei MARI ca cioco nu se mananca la orice ora si oricand...eu la capitolul mancare am fost a dracului si m-am impus in fata tuturor...ca le-a convenit,ca nu le-a convenit nu m-a interesat...si la capitolul "sa mintim copilul cand nu intelege sau ne este greu sa-i explicam"-la faza asta soacra mea era capul rautatilor...il mintea ca mami e nu stiu unde si ii aduce o jucarie etc..cand veneam acasa copilul era dezamagit cand vedea ca nu-i aduc nimic...i-am explicat sa nu-l mai pacaleasca ..pana la urma a inteles si s-a convins si mai mult pana intr-o zi cand a vazut o emisiune la protv,doctorul casei=-ce se intampla doctore?,unde s-a discutat aceasta problema...a venit si mi-a zis "sa stii ca ai avut dreptate,dar tu de unde ai stiut?ai citit undeva?"..hmm am avut de tras cu soacra mai mult,cati nervi si cate discutii n-am purtat...de multe ori treceam cu vederea pentru ca ma gandeam sa nu zica ca am ceva cu ea dar pana la urma a inteles si ma intreaba daca are voie aia si aia si aia...

natysoacra se simte asa si asa..am fost luni la control,la chirurgie cu rana din talpa,a curatat-o si i s-a dat un tratament..din cauza diabetului netratat la timp si corespunzator falanga a suferit modificari,preseaza muschiul si astfel se formeaza aceste ulceratii..tu stii despre ce-i vorba ,nu prea stiu sa explic...luni merge din nou la control,o sa-i scaneze piciorul sa-i faca nu stiu ce talpic ca sa-i protejeze zona afectata,dupa tratament daca nu se vindeca se ajunge la operatie...problema este ca nu prea poate sa manance,a mancat numai iaurt,lapte degresat si supa de legume pasata..si tot are stari de voma,ameteli...cand o sa am timp o sa-ti trimit un pm cu medicamentele care le ia

claumersi pt cafea si vreau si eu site-ul ala cu haine

kitzy si ma bucur sa te vad pe crenguta

daciana si te cred ca iti este atat de greu

valen vezi sa nu aiba ceva la burtica...si Andru a avut o perioada cand refuza mancarea,am pus seama pe faptul ca merge la gradi ,ca e obosit si indispus tot timpul...nu vroia sa manance sub nici o forma,nici la gradi ,nici acasa...plus ca si vomita..eu am zis ca-i de la lapte dar am constatat ca nu a fost asa...i-am luat de la farmacie un sirop naturist pentru giardia ..i-am dat o saptamana si s-a cunoscut..am facut o saptamana pauza si apoi inca o cura de 7 zile...acum mananca f bine,tot timpul rontaie..chiar dupa ce mananca mancare mai rontaie cate ceva..gen pufarine sau grisine...Matei cum s ecomporta?iti zice ca-l doare burtica?sau pur si simplu nu vrea sa manance?a facut diaree?

In septembrie ,inainte sa mergem la gradi,cand am fost la control avea 13,5 kg...acum nu stiu cat mai are..

si el este fan alune,seminte(mai rar)...cioco stie ca are voie doar dupa masa de pranz ..asta cand este acasa...in timpul saptamanii nu mananca cioco ca nu are cand...mananca dulciuri doar ce primeste la gradi..gen biscuiti,napolitane,prajitura magura ...iaurtele cu fructe sau simple...i-am dat si ou kinder ,cioco kinder si milka pentru copii...am in casa cioco mai tot timpul dar asa cum am zis nu se da la cerere si cand cred eu ca e timpul


blankar naspa rau febra de dupa..dar las' ca te obisnuiesti
revin ca am un pic de treaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, da fata, cum sa nu! Iti zic cand facem comanda, luna asta o sa comandam pentru pitici de pe bestkids , daca vrei ceva imi zici. Si hainute de pe misenashop, tot pentru pitici.

Ramo, site-ul este kurtman. Baga pe google si te duce direct acolo. Si mai este unul tare fain, bonprix , dar nu am comandat acolo caci cica ajung produsele dupa o luna.

Ursulica, am uitat sa te felicit ca te-ai lasat de tigari.

Daciana, si tie voiam sa-ti zic de ieri sa nu te lasi daramata, mergi inainte, o sa fie bine la un moment dat. Trebuie sa speram in mai bine.

Blanka, bravo pentru miscare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau


Ramo, site-ul este kurtman. Baga pe google si te duce direct acolo. Si mai este unul tare fain, bonprix , dar nu am comandat acolo caci cica ajung produsele dupa o luna.

mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).

bonprix l-am vizionat in lung si-n lat pentru site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

multumesc mult

incerc sa fiu pozitiva, incerc sa nu ma las daramata...uneori reusesc, alteori mi-e greu. vorbesc cu mama in Sp zilnic pe net...o vad si pe ea ca uneori nu e bine, si lucrul asta ma macina, ca nu stiu cum sa o ajut. plus alergatura dupa acte si toate cele...anul asta a fost unul nasol pentru mine, acum tot ce imi doresc e ca nasterea sa fie ok, bebe sa fie sanatos si noi ceilalti sa fim sanatosi sa reusim sa trec peste tot si sa rezolvam toate problemele.

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/

Copilule nu pot sa te opresc sa nu te impiedici, dar pot sa iti ofer mana sa te ajut sa nu cazi!

Claudia+34 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hi, hi, Ramo cred ca acuma se cam lasa crenguta cu greutatea mea

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Hi, hi, Ramo cred ca acuma se cam lasa crenguta cu greutatea mea

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 32+ cu



la cat ai ajuns? eu la 73-74

_
Siluan trebuie sa traiasca!http://bebesiluan.wordpress.com/

Copilule nu pot sa te opresc sa nu te impiedici, dar pot sa iti ofer mana sa te ajut sa nu cazi!

Claudia+34 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Momentan is la 67.5 de la 56
Dar eu sper sa nu trec de 72 ca atata am avut cu Diana la sfarsit.

Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 32+ cu

Mergi la inceput