Copilasi de Iulie - August 2004 * 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bre inscrierile uoficiale nu`s in februarie? nu ma zapaciti de cap ca io asa stiu
danule, spui ca ai o mindrete de baiet si ca-ti doresti foarte mult si ca ai fi onorata daca baiatul tau ar invaat la acea scoala daaar ar trebui sa ai lectiile facute si sa ai ceva notite luate despre viitoarele doamne de clasa 1. a, si sa nu`tz lipseasca buchetu` de flori. multzamita?;))
a buna daria, hau ar iu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, io`s cum ma stiti din august, mucesc

Inscrierea vad ca s-a mutat, cel putin la scoala asta de cartier Pana nu o isncriu, stau cu o mare sfecla
Tot luni sper sa ajung sa cumpar si jocurili` pt Mosh sa scap de o mare grija Serbarea e pe 16 decembrie, Giulik va fi fulg

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Bre, da' vreti sa va potoliti cu scrisu' asta roz - nu de alta, dar ma dor ochii!!

Eu sunt mai bine azi - am dat si o raita prin magazine la prinz, am spart vreo 500 de lei, dar ce bine ma simt! Tudor e si el mai bine, am sa ma duc simbata dimineata cu el la control si sper sa ne dea ok-ul pt gradi.

Pentru serbarea de anul asta trebuie sa caut costum de Craciunel pt Tudor, iar pentru stefan nu stiu inca - vor pune in scena Veronica si educatoarea inca nu mi-a spus ce personaj va juca fiu-meu...

Vad ca vorbiti de efuziuni sentimentale - pe Stefan il mai apuca uneori si ma pupa din senin - sau vien la mine si imi spune - "Imi place parul (sau ochii, sau bluza, sau fusta...) tau!" - in schimb Tudor se "executa" imediat cind e vorba de pupat - iar cind vine acasa imi vine in intimpinare, fugind cu bratele deschise spre imbratisare si chiuind "mami, mami, mami"!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Stiti cum s-a autodeclarat Giuli la gradi ieri ?
Ca ea e ascultatoare, cuminte si un pic bosumflata

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daria,
gabi, imi trebe si mie o cura de magazine, poate`n uichend. acu mi`i foami de nu mai pot;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mie imi trebuie intai banii pe care sa-i sparg in magazine...Carmencita gandeste-te la soricei si-ti trece foamea...
Meii si io stiu ca tot in februarie sunt inscrierile oficiale la scoli....Dana n-ar fi rau sa intrebi invatatoare daca testeaza cupii inainte de a incepe scoala si cam ce ar trebui sa stie ei cand termina grupa pregatitoare..
La noi inca nu se pregatesc de serbarea de craciun,sunt inca in muuultee activitati de toamna
Vivia multa sanatate tatalui tau!
Mandrulitza mea a inceput sa spuna minciunele...io ma enerfez rau la chestii din astea...sper sa fie doar o faza care trece rapid..
hai pupiceila noi plouaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!
Dau eu cafeaua! Azi e ziua cercetatorului, lumea are liber asa ca e mai relaxata ziua. Am timp sa-mi adun probe si date ca sa iau cu mine.

A venit si mama soacra sa ne ajute (sa-i dea Doamne Doamne sanatate, e super femeia asta!) stia ca plec de abia luni dar a venit mai devreme ca sa am si eu timp sa ma pregatesc.

Tot fara bona suntem (ca ma intrebati cum e...e crunt! eu una cel putin am impresia ca functionez pe fast forward!!!)
Ca sa fie treaba oabla, au muci asa ca azi nu s-au dus la gradi!

Si tocmai acum s-a intamplat ca s-a stricat mancarea pe care le-o facusem fetelor de cateva ori la rand ...Prea cald afara si eu am lasat supele la racit prea mult timp, cert e ca vreo trei oale de ciorba/supa am aruncat la toaleta in decurs de cateva zile...Imi venea sa nu ma mai apuc de facut mancare
Tatal bonei e in ultima faza asa ca nu se stie cat o sa mai stea pe la Moldova. Ne descurcam noi cumva.

Ieri m-am uitat si eu in gura Mariei, nu are nici un molar permanent iesit.

Eu am un stres cu cadourile anul asta! Azi avem sedinta la gradinita ca sa ne spuna ce si cum cu serbarea de Craciun.
Eu am sa organizez in institut pe 9 decembrie. Inca n-am vorbit cu Mos Craciun, sper sa nu ma refuze

Am uitat ce voiam sa zic...deh, batranetzile .
O zi exceptionala sa avem si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vin si eu la cafea
Azi am planuri mari, vreau sa ajung la depozitul de jucarii sa cumpar cele 17 Nutesuparafrate in 3D sa scap de`un stres. Si am mai ochit un joc nou, Spanzuratoarea pt copii tot Noriel.
Nu stiu cum o sa fac, seful e plecat si ar trebui sa stau lipita de telefoane

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Cristalina hai la multi ani de ziua cercetatorului...io am fost un an fara bona si imi schimbasem mersul,mai mult fugeam decat mergeam...cand a revenit bona ma simteam de parca intinerisem cu zece ani....si eu am patit odata cu o oala de ciorba asa ca o pun la frigider chiar cu riscul de a strica combina..bafta la pregatiri si sanatate la galushti!!
Daria hai si la noi la gradi,tare ne-ar trebui asa o mamica ca tine!!
Vivia aseara ne-am uitat si noi la Saltimbancii...mandrei i-a placut tare mult,pentru ca de mica era fascinata de lumea circului...insa a fost tare impresionata de moartea mamei in incendiu...asa ca inainte de culcare mi-a tinut vreo juma de ora o teorie cu ce sa fac io in caz de incendiu
Meii ce ma bucur ca vine week-end-ul...maine ne-am propus io cu mandra sa ne trezim la ora 9 si sa lenevim....mancare avem,doar daca ne vine cheful de prajiturit..
hai pupicei la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, acu`mi iesplic de ce`s asa binedispusa ca ie vineri, uitasem;))
lma, cercetatorilor cristal, cont gras in valuta iti doresc
mey, io nush cum ie cu bona ca n`am prea avut da` stiu ca am zile cind is varza, stau in interserctie la semafor si ma gindesc incotro tre s`o apuc `nainte spre ion sau la stinga spre ilinca;))
am terminat oficial lucrarile la casa pe anul asta, ne tragem sufletu` pina la anu;))

Mergi la inceput