Nov-dec 2010-Hai Ioanast!!BV Sashenka!!(157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Syl, pe mine ma ajuta fructele. Sugubina zicea bine ca fructele pe stomacul gol fac minuni. Nici eu n-am mai avut probleme de constipatie de cand cu bebelina, inaintem ieseam afara o data la 4-5-6 zile. Uratel rau de tot. Acum chiar n-am mai avut probleme.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Sugubina, asa te inteleg cu catelusa... asa si eu cu motanila. Pai cum sa-l dau mai frate, cand el toata viata lui a fost crescut in casa, n-a avut restrictii de mers undeva prin toata casa, e cuminte si prostovanel, nu se suie pe masa decat ca sa miroasa una-alta, pot sa las mancarea dezvelita pe masa ore intregi, n-ar pune boticul nici taiat, miorlaie cand ii inchid usa, cere sa se urce in pat cu mine, e lipit de picior si ziua si noaptea, cum as putea sa-l dau? L-am primit de la niste prieteni cand avea 2 anisori si era pe cale sa-si piarda blana, ca baietelul prietenilor unde il gasea acolo il jumulea. Si el statea la jumulit ca un prostovel. N-a zgariat copilul ala nici macar o singura data, nu l-a muscat, nu l-a scuipat...
Si apoi el e sufletul meu, cred ca as muri sa nu mai fie. Off... asa m-am intristat, ca ei sunt tare neajutorati si tare buni la sufletelul ala al lor

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Am citit mai devreme, dar m-a bufnit plansul si nu am putut scrie. Nu-mi vine sa cred cati ursuleti s-au strans in barlog. Sa fie sanatosi si sa creasca mari! Felicitari mamicilor fericite!

Noi am avut si inca avem niste probleme. Eu am in primul rand cu capu' cred ca e un pui de depresie, pe urma cred ca am scapat ca prin minune de o gripa ca am zacut doua zile la pat. Ma dureau toti muschii, aveam frisoane, transpiram continuu, nu puteam sa tin ochii deschisi, nu puteam sa mestec......urat. Acum ma simt mai bine.

Sebi e mucios si ne tot chinuim cu homeopate. E ceva mai bine dar mai avem de tras.

Sugubina si eu am o catelusa de 13 ani care sta in casa si e printesa mea. Saraca singura plimbare prin casa e de la cosul ei pana la usa de la intrare sa iasa afara la pisu. Cand au venim parintii lu' Sorin sa-l vada pe bebe s-au strambat ca la ei la tzara nu se tin cateii cu copii in casa, dar le-am taiat-o scurt "ea e printesa mea si nu pleaca nicaieri din casa".




Cris mami de Teodora si Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Eu am 3 pisici in casa!!! Nu am sa dau afara nici una , asta e clar! Intradevar , nu vor intra in camera la fata at timp e crudutza si voi fi mai stricta cu ele, atata tot!

Azi am cumparat pt fata mea 5 rochite superbe..... Tataso vrea sa o vada inca din burta in rochita ca doar e printesa lui..... M-a innebunit astazi in magazine cu rochitele, de parca EVa dupa ce se naste va face parada modei!

Sa puna careva la lista de bebei pe bobo de sashenka!

Va pup ca merg la intalnirea aradenilor din bucuresti

Kitty

36+
echografic 37 sapt

Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria!!!

AMR 3 sau 4 SAPTAMANI!!!....sau cel putin asa sper....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

eu am in casa 23 de grade, bebe cam stranuta, dar sotul insita sa nu-i punem caciula ca-l sensiblizam, chiar nsh cum e mai bine.

Mami de printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Syl eu scap cu fructe si lapte. De cand am ramas am mancat toate fructele posibile si am baut mai bine de 1L de lapte pe zi...nush de ce...asa simteam nevoia. Si nu am avut probleme cu constipatia pana acum cand ma constip de la pastilele cu Fe. Dar asta e solutia...fructe cu lapte in orice ordine.

fericita!! 36+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Buna seara !

FELICITARI FETELOR CARE AU NASCUT SI BUN VENIT MICILOR URSULETI !

Nu am mai citit de vineri pt ca stau NUMAI in pat. Acum va scriu pe fuga un mesaj. Vineri am implinit 36 saptamani si am fost la control. La inceput dr. era f increzatoare si imi spunea sa-l mai tinem pe bebe vreo saptamana. Apoi, la eco, a vazut placenta mea f. imbatranita si i-am vazut un pic de ingrijorare pe fata. Mi-a spus sa ma mai duc marti, adica maine, la control. Sunt aproape sigura ca o sa-mi spuna maine sa ma duc miercuri la maternitate pt cezariana. Ea miercurea e la maternitate. De astazi am reduc si Mg la jumatate si am ceva mai multe contractii. Imi e teama ca poate nu rezist nici pana miercuri. Oricum o fi, Doamne ajuta !

Fug iar in pat.

Va pup pe toate si sper sa ne "revedem" in curand.

Raluca cu Ioanna , Georgios si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cris, pai cum ti-a trecut gripa fara pastile?Sau ai luat numai homeopate? Ce anume? Nu ai intrerupt alaptatul in tot acest timp, nu?

A venit si cel de-al doilea caine acasa?

Mami de printisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Raluca si eu stau la pat. Important e bebe, sa fie in siguranta, oricum tu ai 36 de saptamani, stiu ca e mai safe ca la mine ca eu abia azi am intrat in 35. Noi iti tinem pumnii, o sa fie bine.

Syl, mami de Ati si acum 35+ Thomas Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Cris ce dor mi-era de tine!!!!!!! Ce face Teo?? cum e cu bebe mic? cum se comporta cu fratiorul ei?? Auzi la tine.... depresie/// iti dam noi depresie!! Pai noi de ce suntem aici?? ia intra tu mai des sa mai pove cu noi si te scoatem noi din stari de depresie. Ai grija cu gripa

37+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput