Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

niste poze mai recente!
http://picasaweb.google.com/109041552091800869139/4Luni#

am fugit baitza!!!

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Cum isi suge buzele: si-o baga in gurita ba pe cea de jos, ba pe cea de sus si scoate si sunete.

Oana, eu am un sistem din oale de inox de gatit pe aburi pe care il pui pe aragaz.



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto Luna 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Cris, cred ca Oana s-a referit la farfuriute, castronele, lingurite cred Lingurite BPA free am vazut de la Avent, dar alte "scule", nu prea, dar eu una cand trec la diversificare vreau s-o las mai usor si cu sterilizatul... Plus ca nu pot sterilza storcator de fructe, robot de bucatarie

Eu am un robot mare de bucatarie, Philips, dar nu are storcator de fructe, adica are el ceva, dar e doar pt citrice daca eram cu gandul la alte prostii cand l-am cumparat atunci. Cred ca o sa-mi iau un mixer vertical si un storcator de fructe

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna seara!!!

In sfarsit am si eu timp de scris,cu cititul sunt la zi insa de fiecare data cand vroiam sa postez se intampla cate ceva si renuntam.

Vreau sa va multumesc pt sfaturi si incurajari,sunteti the best

NOi suntem in continuare cu problemute,febra mai facem cate un picut,in general 37,5 e maxim.

Ultima oara cand am postat eram un pic suparata ca puiutul fusese diagnosticat cu monocitoza.Conform medicului meu si voua,intr-adevar monocitele au iesit un pic mai mari deoarece exista o mica infectie.Nici medicul nu stia exact de la ce anume,avand in vedere ca leucocitele erau ok,urina si scaunul la fel.Vineri ne-au venit rezultatele la exudatul faringian si s-a dovedit ca avem E-COLI.O dam din lac in put.Maine mergem la un medic pediatru la un control amanuntit.

Am vazut pozele cu delfinasii,ma topesc,toti sunt dulci foc,iar mamicile cu sau fara colacei cele mai frumoase .





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Legat de diversificare: eu una sunt nedumerita cu ceva.
Paul de cateva zile tot mananca intr-una,se trezeste noaptea,isi mananca pumnii si urla de foame.
Laptele e din ce in ce mai putin,el mananca mult si des si eu nu mai fac fata cu productia.Ma gandesc la 2 posibilitati :ori nu se mai satura cumva ori e un puseu de crestere.Cum eram deja satula de tatait toata ziua,i-am luat un piure din comert iar aseara i-am dat de mancare inainte de somn.Si culmea ca a dormit de la 10 pana la 6 dimineata,asa cum facea inainte.Acum iarasi ma intreb care e motivul lui de a dormit asa bine,chiar fara sa-si miste capu prin somn ca inainte:cojile curatate din capusor de pe fontanela,faptul ca era satul sau ca ovidiu i-a schimbat salteluta la pat?(cealalta se facuse covata deja).
Asa ca astazi l-am tinut numai pe lapte,a fost mai sugacios dar nu ca inainte,iar la noapte il supraveghez iarasi.

Sper doar sa fie un puseu de crestere,caci nu vreau deloc sa incep acum diversificarea.,



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

am gasit la carrefour baby safe feeder la 10 lei
dar n-are sita de rezerva


eu v-am zis ca sunt in carrefour ieftine. site sunt separat de cumparat

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)


in carreofur la cluj n-am gasit. chiar m-am uitat...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Voi cand veti incepe cu sucul de portocale?Mie medicul mi-a spus ca pot incepe cam dupa 9 luni deoarece e un pic acid si poate dauna stomacelului.Si banana la fel,chiar si mai tarziu.
Pana atunci morcovel,dovleac,cartofi dupa 6 luni,piersici,caise,mar.

Momentan avem doar un storcator,insa vreau sa cumpar un mixer vertical exact de care are Larissa.Eu am avut www.domo.ro/Electrocasnice/Aparate_mici_de_bucatarie/Mixere,_blendere/Braun/Blender_Braun_MR_4050_HC" target="_blank">varianta asta si pot spune ca am fost extrem de multumita de el.E nemaipomenit iar banii se merita garantat!!!!





Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

seara buna fete dragi

eu sunt rupta de oboseala, asa ca tati adoarme copilul, care cica face greva somnului , dupa spusele lui tati

azi am facut si eu o nazbatie

cand ma pregatesc sa ii dau fierul andrei incepe sa rada si sa dea din maini si picioare..si dupa ce ii dau cele 2 lingurite mai intinde gurita ca mai vrea

asa ca...azi papam para si i-am dat si lui sa lipaie suculetul, putin, foooarte putin, dar el ar mai fi vrut

sunt tare curioasa cum ne va fi la diversificare..dar nu ma grabesc, mi-e bine asa cu tztza

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

voi ati fost in magazinele Imaginarium? au niste jucarii pentru copii foarte foarte faine...

si eu am pata pusa cand face Andrei sa ii cumpar calut

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Btz, off mai mami, E-Coli?? Mama lor de bacterii Sper sa plece repede repejor! Noi incepem cu o lingurita de suc de morcovi, + 1 in fiecare zi, dupa care din ziua 10 adaug si o lingurita de suc de mar, dupa alte 10 zile sfecla, alte 10 ananas, dup-aia nu mAi stiu, sper sa nu gresesc cu 10 zile (parca e cam mult Eu am zis ca incepem dupa sarbatori, dar daca se strica productia grav pana atunci mai discutam
Sanatate multa!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput