Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Imaya noua pediatrul ne-a spus ca e normal sa supureze. La noi nu s-a intamplat insa in caz ca aveam nevoie ne-a spus sa-i punem un pansament cu kanamicina unguent peste vaccin.

Ilinca, iti mai amintesti cat a costat steamer-ul?

Ochidut parca tu intrebai de recipient care sa tina mancarea calda. Noi avem un termos de la Chicco care are si aceasta functie. Eu l-am folosit deocamdata doar cu gheata ptr a transporta acasa vaccinurile si s-a comportat excelent. Banuiesc ca va fi la fel si cu mancarica.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

roxana, sac de dormit, din ace;leasi considerente.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_Theo

Buna fetelor

Am si eu o intrebare. Voi noaptea ii acoperiti pe bebelusi cu paturica sau ii tineti in saci de dormit? Mie mi se oprise inima noaptea trecuta cand l-am gasit pe bebe mic cu paturica trasa pe cap si infasurata. Si el se zbatea/juca ca nu mi-am putut da seama. Nici nu am mai stat sa vad ci m-am repezit sa smulg paura de acolo. Eu pana acum credeam ca tipa daca cumva isi infasoara paturica pe cap, ins acum m-am lamurit ca nu se mai pune problema sa-l acopar.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo


sac de dormit de cele mai multe ori

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Roxana eu ii culc in saci de dormit ca asa dau din picioare ca se dezvelesc in 2 sec,Mateo mai ales.

Ymaia lui Mateo i-a mai supurat si acum 2 sapt la 2 luni aproape de la vaccin.Dr a zis sa tamponez usor cu compresa sterila uscata si atat.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, dragi mamici!

Multumim frumos pt urari.
Ieri am sarbatorit cu invitati si tortulet. Natali a fost putin suparici de la vaccinul de vineri.
Vineri am fost la pediatru. Am tres linia la patru luni: 7kg, 63,5 cm. Am primit si un plan de diversificare sa-l studiez. Incepe cu piure de legume, nu tu suc de fructe sau de legume... Revin intr-o alta postare cu amanunte.

LML sarbatoritilor de ieri si de azi !!!

Am vazut-o pe vorbareata Larisa si pofticioasa Isa.




Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto Luna 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Si noi folosom inca de la inceput sac de dormit. I-am luat mai maricel sa aiba loc sa se desfasoare cu picioarele si sa dorm si eu linistita noaptea.


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto Luna 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

De ieri a inceput sa-si suga buzele si cam refuza suzeta.



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto Luna 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

De ieri a inceput sa-si suga buzele si cam refuza suzeta.



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto Luna 3+


cum isi suge buzele?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cris - Si Eva a supt buzele - eu cred ca o distra foarte tare zgomotul. Acum a cam uitat de ele - spre bucuria mea.

Denisa e tare greu de descris cum le suge. Poate o filmez.

Paturica - noua ne-a facut mama mea una cu gauri multe, multe de lanita - in plus o invelesc cam la o ora dupa ce adoarme (nu suporta sa adorma invelita - defapt nu adoarme se zbate pana se dezveleste), bag paturica sub saltea jos la picioare (o pun sa doarma cu piciorusele la aprox 5 cm de tablia de jos a patutului), si lateralele. Nu se dezveleste deloc.

Intrebare - Daca vrea sa se ridice in fundulet sa o las sau nu??? Cum imi prinde degetele cu amandoua mainile cum vrea sa se ridice. Ce au zis pediatrii vostri?

Saculetii de carut gen cocon mi se par excelenti - aparatorile cu care a venit dotat carutul nostru sun asa de forma, folosesc anti vant in nici un caz nu tin de cald. Aici toti copii au saculeti cocon - majoritatea sunt de blanita de oaie. E am luat unul de la Maclarean.


Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

nu v-am spus: ieri dupa-masa m-a scos sotul in oras la un f bun restaurant italian,am papat ,am baut (putin) vin rosu,am venit acasa,apoi "program artistic" si asa au trecut cele 3 ore libere fara bebei caci i-am trimis la plimbare cu mami.
cred ca incearca sa se revanseze pt certurile trecute



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput