FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

misa, super preturi au la Sofia, pai pe mine m-a costat 9 -10 mil o inseminare la Bucuresti (cu tot cu eco, consultatie)! Si nu mai vorbesc de asistentele plictisite si de d-na dr. mereu pe fuga si nervoasa...Ai adus niste informatii pretioase pt fetele care nu mai au resurse proprii si daca ai avea timp , cred ca ar fi bine sa treci pe prima pagina site-ul clinicii din Sofia si preturi informative.
Misa, te admir f.mult ca esti o luptatoare! Si eu sunt din categoria "incapatanatelor" care nu se dau batute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Ari, esti profesoara in domeniul FIV, orice doctor ginecolog ar fi "dat pe spate"! Pupici la gemenasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, ma gandesc mereu la tine...Stiu ca vrei sa iei o pauza de forum, si eu am luat la un moment dat ca sa nu mai fiu stresata si sa nu ma mai gandesc toata ziua la FIV. Am vrut sa te sun dupa ce am aflat rezultatul beta, dar nu am indraznit...Iti doresc din suflet sa te ajute DD sa ti se implineasca dorinta cea mai arzatoare si Mosu Craciunu sa vina in dar cu cu cel mai frumos cadou pt o femeie...Te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

KITTA...EU ZIC SA NU FII TRISTA ...totul in viata se intimpla cu un scop...nu se stie ce ne-a rezervat destinul fiecareia dintre noi....

...daca te intereseaza clinici in spania se lucreaza cel mai repede...citisem intr-un timp despre clinica din Alicante ca isi facuse renume bun in domeniu..si mai ieftina o idee decit cele din barcelona sau valencia....mai era si la Malaga o superclinica...daca chiar te intereseaza...ma pot informa rapid....numai bine....!

Bitzy Miki-Miki...


NUMAI BINE TUTUROR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

LilianaFi


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot
Tratament: femibion 1/zi,omega+vitB+acid folic 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi,aspirincardio 100mg/zi,glucophage 1500mg/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Magduta 10...,...tu ce mai faci iubita...iti doresc numai bine!


Kitta...la Alicante,clinica se chiama Bernabeu,iar cea din Malaga se chiama FERTIA...numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna seara!
Liliana,chiar ma intrebam intr-un timp ce ai mai facut,nu te mai vazusem pe niciunde...cum mai esti?ce planuri mai ai?
Te pup!
mikisi eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

misa, da, estrogenul sintetic de care vorbeam eu ca inhiba ovulatia luat in cantitate mare in perioada foliculara (adica primele 14 zile dupa venirea menstruatiei) este cel introdus in organsism, cel sintetic. decapeptilul e analog gnrh si desi e folosit pentru inhibare, el are anumite proprietati, in doza unica de 3,75 inhiba ovarele cirac 2 saptamani, in doza repetata de 0,1 stimuleaza bland secretia de estrogen a organismului.
de asemenea laptisorul de matca nu reprezinta estrogen artificial, ci el stimuleaza bland secretia naturala a corpului de estrogen.
dar tu parca ovulai natural, chiar asa s-au schimbat lucrurile?



Se pare ca s-au schimbat.Nu am mai facut fsh-uri si dintr-astea,stiu doar ca la inceputul anului aveam AMH=0.18.Si pina la urma la 46 de ani ce sa mai am,doar niste zgirciuri.Si uite asa au trecut 5 ani din ultima mea tinerete cautind un dr. caqre sa ma ajute

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

fetelor sunt aici..si va


Si io!Bine ca nu pleci

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

misa, super preturi au la Sofia, pai pe mine m-a costat 9 -10 mil o inseminare la Bucuresti (cu tot cu eco, consultatie)! Si nu mai vorbesc de asistentele plictisite si de d-na dr. mereu pe fuga si nervoasa...Ai adus niste informatii pretioase pt fetele care nu mai au resurse proprii si daca ai avea timp , cred ca ar fi bine sa treci pe prima pagina site-ul clinicii din Sofia si preturi informative.
Misa, te admir f.mult ca esti o luptatoare! Si eu sunt din categoria "incapatanatelor" care nu se dau batute!



Daaaaa sunt f incapatinata si capoasa!Insa tare ma tem ca de data aceasta nu o sa-mi iasa,sau o sa-mi iasa din cap.Vedem.
Mersi!

Nu ma pricep sa lucrez pe prima pagina.Eu dau site-ul clinicii dar e in bulgara.Ii poti da traducere din google si tot iese ceva >:invitro-bg.com

Mai,da tu ce lovitura ai dat!Fffffff tare

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput