FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, m-am tot gandit eu asa in vacanta asta in care am fost plecata si mi-a venit o idee mai mult pentru voi: fetele care nu au ovare, etc. si chiar chiar trebuie sa faca cu ovo donate din acest motiv, stiti ca exista un formular la Ministerul Sanatatii nu stiu ce numar cu care se deconteaza interventiile facute in strainatate cele care nu se pot face in Romanica. Ma gandeam, ca daca legea romaneasca nu prevede cadrul legal cu ovocite donate si sunt atatea interpretari, ar fi un motiv bun de a cere decontarea celor facute in afara. Cred ca ar trebui un diagnostic in scris mai intai luat de la un medic din RO cu recomandarea de ovo donate si apoi incercat. Pentru cine are nervii tari. Eu una nu m-as zbatea ca sigur mi-ar zice in nas, pai la varsta dvs. acum v-ati apucat de copii cand nu mai aveti cu ce si vreti sa va deconteze casa Romaneasca de copil??? Stiti genul de raspuns, dar m-am gandit ca ar fi o tema.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Boooooon!!
Deci, v-ati pus toate pe capul meu.
Ce aveti cu mine?Am redus la 2 tigari pe zi.
Io stiu poate nu imi mai cumpar tigari,ca s-a terminat pachetul azi dimi,insa nu va ma zic nimic...relelor
KITTA,ce spui tu acolo e din SF-uri.Cine are nervi sa mai umble pe la usi si sa se injoseasca?La noi cind iti ceri un drept risti sa te imbolnavesti de nervi

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

Fetelor, m-am tot gandit eu asa in vacanta asta in care am fost plecata si mi-a venit o idee mai mult pentru voi: fetele care nu au ovare, etc. si chiar chiar trebuie sa faca cu ovo donate din acest motiv, stiti ca exista un formular la Ministerul Sanatatii nu stiu ce numar cu care se deconteaza interventiile facute in strainatate cele care nu se pot face in Romanica. Ma gandeam, ca daca legea romaneasca nu prevede cadrul legal cu ovocite donate si sunt atatea interpretari, ar fi un motiv bun de a cere decontarea celor facute in afara. Cred ca ar trebui un diagnostic in scris mai intai luat de la un medic din RO cu recomandarea de ovo donate si apoi incercat. Pentru cine are nervii tari. Eu una nu m-as zbatea ca sigur mi-ar zice in nas, pai la varsta dvs. acum v-ati apucat de copii cand nu mai aveti cu ce si vreti sa va deconteze casa Romaneasca de copil??? Stiti genul de raspuns, dar m-am gandit ca ar fi o tema.........


Asta numai daca fiv cu donare de ovocite intra in asigurarile de sanatate decontate de cele doua state din UE implicate .
Deci ... nu

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

MIKI, MULTUMESC! Iau FEMIBION 800 + acid folic + aspenter, mai ales ca sunt si un pic "mutanta". Am reusit sa raman gravida cu FIV3 la Viena, o ultima incercare inante de a face FIV cu ovo donate. Aveam o programare la Brno pt aprilie 2011, dar fiind perioada de asteptare de 11 luni de la ultimul FIV (mai 2010), n-am avut rabdare sa astept fara sa fac nimic. Aveam 2 variante: FIV pe ciclu natural la Sibiu (avand in vedere ca ovulez in fiecare luna) sau inca un FIV cu stimulare dar cu alt doctor. Pana la urma mi-au placut cei de la Viena si desi nu mi-au promis "marea cu sarea", m-am hotarat sa mai risc o data bugetul meu, cu gandul ca pana in aprilie o sa gasim noi bani undeva si de FIVul de la Brno. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Misa, pe tine te iubim, numai cu tigarile suntem in razboi! De cafea nu spun nimic, ca eu si acum mai beau una dimineata.

Fete dragi, sa aveti o saptamana super buna si sa va aduca Mosul Nicolae ce va doriti mai mult! Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetele, cele care va mai amintiti de mine (se vede cat de veche sunt pe forum), fiindca anul asta am cam fost in pauza de FIV, icercand sa adopt ceea ce evident nu s-a intamplat, in Romanica, macar mi s-a intamplat un lucru bun in viata si acela de a fi mireasa (eu neffind niciodata panaa cum .
Deci, offtopic, va invit sa va descretiti putin fruntile incracte de grijile FIV uitandu-va aici, la pozele noastre:

http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?folder=Anca+ION

Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Kitta felicitari si aici, CASA DE PIATRA!!!!!



Caut pregnyl !


Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Vine Mosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Kitta, FELICITARI! Casa de piatra, sa fiti fericiti, sanatosi si sa apara in curand si un sufletel mic in casa voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Casa de piatra si sper ca in curind sa vedem si pozici de la botez.




---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

CASA DE PIATRA SI MULT NOROC

Mergi la inceput