Albinutze de Mai-Iunie 2009(94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ma duc sa verific cat de bine sta televizorul ...

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Concurs Clipe de vara - ser1, ser2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Deci urata intamplare! Vazut baietii mamii! Frumuei foc!
Beca eu am ajuns la kg de inaintea sarcinii dar mai am un plus de ceva kg de la Matei! Uff tare greu mai scap de ele.... se tin ca scaiul de om!
Si noi am iesit ieri la plimbare in aer liber! Foarte fain!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Mai pisoiaselor, cam pe unde umblati deci?

Noi am culcat fetele, in sfarsit!!! sara a reusit sa deschida usa de la frigi in seara asta, fix inainte de culcare... si... ghicit ce a nimerit ea intr-un frigider plin cu diverse? Fix ciocolata neagra cu 85% cacao, cred ca a a pucat sa haleasca o jumatate de tableta pana sa vedem noi ce face ea. Se plimba tare nestingherita prin casa

Astazi le-am servit un soi de budinca facuta din paste, brocoli si dovlecel. A iesit tare buna si asta, asa ca o recomand tuturor celor care vor sa mai scoata din carne. Eu m-am saturat de carne in FIECARE zi.

NARCISA, ce a spus medicul azi la control?

CARMINA, nici eu nu ma lipesc de sport de nicio culoare. Si am facut sport de perfrmanta, deci ar trebui sa il am in sange. Insa, de indata ce am lasat performanta, am lasat sportul cu totul

SERIALBASTRE, cat de bine sta TV-ul? Ce ai mai facut bun de mancare? Cu dizertatiile&co cum mai stai ca nu mai tine minte neuronul meu nimic.

Va pup si va doresc o noapte usoara.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 24+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

trecem in goana sa pupam fetele!
la noi e program full, doar la orele astea reusesc sa mai intru, doar ca sunt tare obosita sa va scriu mai mult!
am vazut poze frumoase si patanii ..brrr...sper sa fie cat mai putine!
sa ne reauzim cu bine!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=2" target="_blank">va asteptam sa ne votati frumoasele Clipe de vara - ali1 si ali2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna dimineata, albinute dragi!!
ce dor mi-a fost de voi!!!! nu am mai intrat pentru ca saptamana trecuta a fost soacra mea la mine, asa ca am profitat de asta si i l-am dat pe matei la plimbare, iar eu mi-am facut treaba in voie. am reusit sa sterg si toate geamurile de la etaj . apoi, sambata am fost la suceava, duminica a fost super afara asa ca am stat toata ziua la soare, iar ieri = treaba toata ziua - spalat, mancare.

ma duc sa citesc paginile restante. va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

strunfita, LA MULTI ANI!! sa fii sanatoasa, fericita si iubita de cei dragi tie!! scuze pt intarziere.

dicirstea, cum se mai simte theo?? multa sanatate!

badriana, ati fost la alergolog si la orl?? ce au spus dr?? cum au iesit analizele?? multa sanatate!!

dicirstea, as vrea sa citesc si eu materialul cu educatia timpurie, dar nu stiu cum sa intru pe mailul comnu. ma poti ajuta??

ne laudam ca avem un canin!! al doilea e pe drum, se pare ca va iesi cat de curand. in total, 9 dintisori si 4 maselute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alynta, felicitari mariei pt greutate!! -am grasunica
cum se simte matei de la antibiotic?? ce simptome avea? ati luat ghetutele ortopedice??

beca, am notat reteta ta cu cartofi, brocolli, ceapa si pui. cat de curand o incerc si eu, doar ca acum nu am brocolli in casa. ce face burtica??

strunfita, multumim de capitol nou! sa fie unul cu copii sanatosi, cuminti si flamangiosi!

philip, am vazut pozele. copiii, ca de obicei - fff frumosi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

dar ce liniste a fost in week-end... se vede ca a fost frumos afara...toate albinutele au iesit din stup...

dici, ce intamplare urata!! bine ca nu a patit nimic puiutul... am vazut si pozele...simpatici cu nasucurile julite...cum de au patit-o amandoi in acelasi timp??

andreea, cum mai e nick cu diareea?? a trecut?? te asteptam cu vesti bune de la dr.

strunfita, matei are un singur somn pe zi, de 2-3 ore, la pe la 14. doar ca el se trezeste pe la 10 dimineata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

narcisica, felicitari pt progrese!!! ati fost ieri la control?? ce a spus dr?? multa sanatate!!

beca, nu ne dai si noua reteta de budinca cu paste, brocolli si dovlecel??

alic, voi ce mai face?? ce face printesa??

cris, voi pe unde umblati?? ce face mirunelul??

laurraa, te mai asteptam. ce faceti??

sori, nici voi nu ati mai intrat de ceva timp. ce face razvanel??

gata, am ajuns la zi cu cititul si raspunsul. fug sa-l schimb pe matei, care e treaz de vreo 15 minute si se joaca cu arina, ii dau sa manance si afara cu el. eu azi vreau sa scot covoarele de la parter, sa le bat si sa le curat un pic, ca au numai mancare lipita pe ele. . promot insa ca voi mai intra si la amiaza, dupa ce=l adorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Salutare dragelor.
Problema la inimioara e stationara, nici mai rau nici mai bine, i s-a marit doza de tratament ca a mai crescut; medicul e de acord sa incerc si un remediu homeopat despre care am citit eu pe net ca ar ajuta; operatiata (nu pe cord deschis) pentru inchiderea orificiului se face dupa varsta de 4 ani. Medicul ma linisteste de fiecare data ca nu e nimic grav, sper sa aiba dreptate; adevarat ca Mihnea nu pare afectat, s-a dezvoltat bine, nu da semne de oboseala.

Mergi la inceput