America (214)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Corina cum e spaticale ? A trecut durerea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Corina, cum te mai simti? Ai mers la doctor pana la urma? Tot antiinflamatorii as recomanda si eu, baie calda, perna electrica. Multa sanatate


Sambata Patrick a participat la primul lui concrus de inot! Grupa la care a concurat era de 7 ani and under ! ... suntem mandrii de copilasul nostru, cel mai mic dintre cei 600 de participanti, au fost vre-o 80 de probe cu totul, el a participat la 4 si a facut fatza cu brio. Cum s-a descurcat singurel - ca parintii n-au voie pe deck, cum a sarit la timp, cum a inotat. A luat un loc 3!!!!!!!!!!! la freestyle si un loc 5 la backstoke in conditiile in care a fost singurul concurent de 5 anisori!
Mie imi place sa cred ca e inca micut, dar ne-a demonstrat inca odata ca avem un baietel mare deja , responsabil si care nu se intimideaza asa usor. La una din probe a fost descalificat - la proba de 100 yards - 4 bazine - combinat (n-a facut o intoarcere in apa sau vre-un stile ca lumea) o sa aflu detalii luni de la antrenoare. Oficialii s-au indragostit de el la cat de vesel si communicativ este si la cum s-a descurcat.
Eu cred ca am avut mai mari emotii decat el.
http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-11-13/09:06:07
De acum de abia astepta partice-ul ... Cred ca a vazut ca exista un resultat in toata munca asta cu inot-ul si l-a ambitionat si mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ce mititel e Patrick printre ceilalti inotatori! Felicitari, e foarte tare!

Corina, sper ca esti mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bravo Patrick! Ma bucur pt. voi ca Patrick merge asa bine la inot! Interesant de observat ca reactia voastra la primul concurs a fost diferita de reactia mea. Fi-miu a avut primul concurs la 6 ani si a facut o performanta similara cu ce spui tu, un loc 3, unul 4, unul 5 si o dezcalificare la stilul fluture sau breastroke, am uitat exact. El era f. vesel, am vazut unii copii care plangeau. Fi-miu nu se prinsese prea bine ca e concurs cu presiune si mi-a zis: "mami copiii aia plang ca ei cred ca e concurs adevarat, da' e doar practice" El credea ca e doar practice si n-a avut treaba. Dar mie mi s-a parut extrem de greu. A trebuit sa ne trezim la 5am si sa conducem in alt oras sa ajungem acolo la 7 am apoi am stat de la 7 la 12 pe niste spaliere, in sala aia umeda de la bazine, m-a durut spatele, am innebunit de plictiseala, numa' ca sa il vad pe fi-miu innotand de 4 ori. Aia pe mine m-a facut sa renunt la inot in cele din urma, desi l-am mai dus la antrenamente inca un an Dar la alte meets nu l-am mai dus:) E grele nenica.

By the way, eu nu putui sa il vad pe patrick inotand, imi cere parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Bravo Patrick! Ma bucur pt. voi ca Patrick merge asa bine la inot! Interesant de observat ca reactia voastra la primul concurs a fost diferita de reactia mea. Fi-miu a avut primul concurs la 6 ani si a facut o performanta similara cu ce spui tu, un loc 3, unul 4, unul 5 si o dezcalificare la stilul fluture sau breastroke, am uitat exact. El era f. vesel, am vazut unii copii care plangeau. Fi-miu nu se prinsese prea bine ca e concurs cu presiune si mi-a zis: "mami copiii aia plang ca ei cred ca e concurs adevarat, da' e doar practice" El credea ca e doar practice si n-a avut treaba. Dar mie mi s-a parut extrem de greu. A trebuit sa ne trezim la 5am si sa conducem in alt oras sa ajungem acolo la 7 am apoi am stat de la 7 la 12 pe niste spaliere, in sala aia umeda de la bazine, m-a durut spatele, am innebunit de plictiseala, numa' ca sa il vad pe fi-miu innotand de 4 ori. Aia pe mine m-a facut sa renunt la inot in cele din urma, desi l-am mai dus la antrenamente inca un an Dar la alte meets nu l-am mai dus:) E grele nenica.

By the way, eu nu putui sa il vad pe patrick inotand, imi cere parola.


Da Ruxij, ai dreptate sunt grele aceste meet-uri... nu e deloc usor, trezit de dimineata condus 1 hr .... Patrick a stiut ca e concurs, el e f. competitor de felul lui si asta il ambitioneaza si mai tare. Atata timp cat lui i-a placut si vrea sa continue, noi vom face efortul sa-l sustinem. Daca el nu mai vrea , nu vom mai continua. Este absolut up to him.
Deocamdata suntem multumiti de cum s-a descurcat in atmosfera aceia incarcata, la numai cei 5 anisori. Cat de stapan pe el a fost, cum a urmat toate instructiunile, etc. Ma asteptam sa fie mult mai aerian la cei 5 anisori ... Cred ca orice sport e greu si cere f. multe sacrificii. Oricum scoala va fi pe primul loc ... vom vedea peste cativa ani cum va face fatza la tot si daca mai e atata de entuziasmat.Ti-am trimis parola pe PM ptr. ca e private


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ca tot vorbiti despre copii talentati, nu stiu daca se pricepe cineva sa-mi dea si mie un sfat...
Ana pare sa fie talentata la desen. Nu in sensul clasic, ca ar desena frumos, mai degraba viziunea ei este interesanta. Din citeva liniute intelegi imediat ce vrea sa deseneze, chestii din astea. Inca de anul trecut desena umbra animalelor de exemplu. Eu nu ma pricep deloc, sint antitalent in totalitate. Mi-a spus teacher de la pre-k, iar acum si cea de la scoala si ambele au zis ca ar fi bine s-o incurajez in directia asta, dar nimeni n-a stiut sa-mi spuna mai mult decit atit.
Nu stiu daca voi va pricepeti, n-am chef nici sa pun intrebarea asta pe forum, dar m-am gindit sa incerc totusi, poate aveti vreun sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumim fetele, e o scumpa Belle, doarme bine noaptea si ziua e destul de cuminte.Nu ii place in carut deloc asa ca o car peste tot.

NewMami, bravo lui Patrick!!

Adriana mami de Isabelle Marie - 2 luni si Aidan Alexander - 5 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Multumesc fetelor din inima ptr sfaturile voastre ! am luat pilule, am facut bai fierbinti si Ralu mi a facut draguta majaj cu spirt; astazi imi este mult mai bine; inca ma mai tine gatul dar durerea s a mai dus. N am sa mai fac asta niciodata...

Patrick felicitari!!! vreau si eu parola sa vad micul inotator.

Ramona noi avem o prietena cu o fata care a fost asa cum spui tu de Ana. De micuta i s a spus mamei sa o directioneze spre desen. Asa a facut; in Severin a mers la scoala de arta (1-12) iar acum mai are un pic si termina ceva design vestimentar.
Eu stiu, cauta ceva clase/ instructori de desen sa o evalueze. Nu stiu cum este la voi dar aici este scoala magnet specializata in asa ceva.
Este pacat sa fie acolo in genutele ei si sa se piarda.



Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Newmami, merci de parola. E super tare! Voi tineti-o tot asa, dc. ar fi numai parinti ca mine n-ar mai face nimeni sport de performanta. Eu nu ma simt in stare sa ma inham la asta, nu stiu copilul, da' io nu

Ramona, nu stiu, nu sunt niste art classes la voi in oras pe undeva la vreun community center ceva? Eu as da-o la un art class. Avem o cunostinta a caror fetita era talentata la desen de mica si acum a facut o cariera frumoasa din asta, nu e pictorita, face ceva combinat cu programarea, un fel de computer graphics si are f. mult succes. Sora fetitei asteia a fost de fapt starul familiei, era f. f. inteligenta, a mers cu un an sau doi peste clasa, a luat un premiu la stiinta in liceu, mare de tot, s-a scris de ea in New York Times si i s-au oferit burse pline la Harvard, Stanford si MIT. A ales pana la urma Stanford si acum isi termina doctoratul in biochimie. In orice caz, la ora actuala, sora cu talentul la desen, care nu iesise in evidenta cu scoala cand era mica, are o evolutie fulminanta, in vreme ce cea mega inteligenta are un parcurs mai putin stralucitor, nu rau, dar pana la urma mai stralucitoare e cea mica:) Asa ca uite cum talentul la desen te poate duce departe:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Arminad, frumoasa clarificare cu scolile!!! Multumesc!!!!

Corina, sper ca te simti mai bine!!!


Newmami, Patrick e extraordinar!!! Inoata fooooarte frumos la cei 5 ani!!!! Bravo lui si succes in continuare!!!!

Ramona, eu stiu, ca la varsta asta, nu prea ai cum sa ii ajuti....stiu ca un curs de desen este prematur si s-ar putea sa ii strice chiar imaginatia si libertatea cu care deseneaza!!!! Cred ca o poti incuraja sa deseneze, cu materiale profesionale si pe panza sau hartii speciale...Incearca sa vb cu un profesor de arta, poate sa invete despre culori/combinatii de culori, artisti...etc....dar eu una, cred ca imaginatia este de fapt cel mai important lucru in arta si asta nu se invata doar se indruma

Mergi la inceput