Licurici de ianuarie-februarie 2009 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

MICOLA, eee...acum ca ati scos si firele...va apropiati repede de vindecarea totala

Ma bucur ca va plac numele alese.

CEZARIANA 16 NOV.
Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Sanatate multa, Alexia de bee si Lachlan de Dark! Sa va faceti repede bine!

Naty, noi am avut iepuras pe post de pet. A fost adorabil! De ce zice Ioana ca nu poate suferi iepurii?

miere, nici noi nu o pupam pe Dari pe gura. Pe obrajori, da, dar nu pe gura, io am asa, o idee, ca pe gura te saruti cu iubitul/iubita, nu cu tata/mama...

Mi s-ar fi parut f. aiurea sa vad asa ceva pe camera...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Pantofiori de vanzare - noi, frumosi!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

selene, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, vad ca numa noi suntem pupaciosi declarati:)) acum nu va inchipuiti ca e cine stie ce pupat, e un pupic dat in varful buzelor, cu gura inchisa bineinteles. In nici un caz nu exista comparatie intre pupicul asta si pupatul partenerului.

Dupa cum va spuneam si eu eram contra inainte sa nasc, dar Aidan acum e foarte atasat de noi si asta e un mod al lui de a ne arata dragostea (de fapt el ne pupa pe noi, nu noi pe el). In fine...pentru noi nu e un big deal absolut deloc, mi se pare ceva natural, la fel ca pupatul pe obraji, de fapt adultii sunt cei care dau conotatii deplasate gestului (din punctul meu de vedere), copiii nu prea dau importanta.




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Fara nici o legatura cu subiectul de mai sus: am citit cu stupefactie la un alt subiect cum parintii faceau dragoste in aceeasi camera in care dormea si copilul, cand acestea dormea!!! Mie chestia asta mi se pare absolut inacceptabila, la granita cu perversiunea:((.




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Miere, nu te mai stresa pt asta..insa pe educatoare eu as urmari-o..
Eu imi caut de lucru...ca la noi nu ma intorc, ca ar insemna sa plec in alt oras si sa vin doar in weekend acasa..nu prea gasesc....nu m-as duce acum, poate din decembrie, dar caut..
Alexutu doarme de la 2....i-am aprins lumina, tv-ul..vbim tare...nimic..o fi de la oboseala cu scosul firelor...dar la noapte iar e show..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Fara nici o legatura cu subiectul de mai sus: am citit cu stupefactie la un alt subiect cum parintii faceau dragoste in aceeasi camera in care dormea si copilul, cand acestea dormea!!! Mie chestia asta mi se pare absolut inacceptabila, la granita cu perversiunea:((.




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.



ti se pare asa pt ca nu esti in situatie...si noi inca mai facem asta...
in curand va avea si alexutu camera lui si nu va mai fi cazul, dar pana atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Micola, sunt cu ochii pe ea ca pe butelie! Bafta la noapte!

Un amanunt nitel amuzant, educatoarea in cauza are cam 120 de kile, nemaritata...si cand ii povesteam ieri directoarei ca a insistat sa ii dea numarul de telefon sotului, casca asta ochii mari si zice : crezi ca umbla dupa sotul dumneavoastra??, la care eu: nuuuuu, nu asta e problema mea,a sta m-ar preocupa cel mai putin ca e in stare sa se apere si singur

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Fara nici o legatura cu subiectul de mai sus: am citit cu stupefactie la un alt subiect cum parintii faceau dragoste in aceeasi camera in care dormea si copilul, cand acestea dormea!!! Mie chestia asta mi se pare absolut inacceptabila, la granita cu perversiunea:((.




www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator






ti se pare asa pt ca nu esti in situatie...si noi inca mai facem asta...
in curand va avea si alexutu camera lui si nu va mai fi cazul, dar pana atunci...

mamici si licurici

Am o din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!



No way, cum puteti? Mie mi-ar pieri pofta instantaneu...nu s-a trezit niciodata copilul sa va surprinda in actiune?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

e aiurea...la inceput nu puteam, plangeam de fiecare data, aveam mustrari de constiinta (din astea mai am si acum)...dar daca stam toti intr-o camera...abia astept sa il mutam pe alexu la el...

Mergi la inceput