Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova ti l-am trimis in mail. Sper sa-i dai de cap

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata fetele...dau un ceai ca e cam tarziu de cafea

am fost aseara la parti a fost f frumos....azi nu stiu ce o sa face ca gabi e la munca


fetelor dati vreuna calciu la copii???ca seara iar s a plans papan ca i a amortit un picior in somn.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Maraki mersi, l-am instalat, acum ma omor cu el pe aici sa vad ce si cum. te tin la curent. gata, am si salvat o melodie. wow ce super este! mersi mult de tot.
Tu esti in Germania, noi in Timisoara si tot la fel de prost ne distram, doar suntem cu copiii pe cap.
Cosmi eu i-am dat Osteocare la Marco cand se trezea urland ca-l doare piciorul. Am facut analizele totul ok, am fost la pediatra si mi-a zis ca sunt dureri de crestere si mi-a dat un remediu homeopat sa-i dau.

Noi bine, aseara am fost prin mall...nebunie si plin de lume...am dat o tura si ne-am carat frumusel acasa.

Azi papam in oras....asa ca eu ma pun sa descarc muzica, Clau cu Marco sunt prin santier si pe afara, Edi doarme.
si o duminica faina sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Giova ai vazut cat de tare e programul? Dupa ce tragi mp3-urile, poti apasa la video si le face si in format avi pe cele care le ai in lista deja. Una cate una, nu toate odata. Fata ai grija ca daca deschide Clau cine stie ce pe net sa vada, iti apar tie in lista la videoEu am avut surpriza asta
Cosmi nu i.am dat Ca lui Aggelos

iar m-a apucat dupa grec Ce usor ar fi fost sa treaca asa brusc cum am scris aici pun si eu douapoze indrop facute joi, dar sa nu radeti de bluza mea ca trebuia sa o trag mai sus si nu mi-am dat seama decat dupa ce am vazut pozele Mai am de dat o gramada jos din kg, sper sa se vada putin in poza ca am slabit o idee

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki super aratai in poze, ai intinerit la fata
Eu fac o praji cu mere acum e in cuptor, asa inainte de post .
Daca va povestesc ce zi nebuna am avut ieri ma apucat pe mine ca trebuie sa ajung la Aldi sa iau ceva vas ceramic de facut la cuptor in el, care era mortal,cu capac si diferite culori. De dimineata descopar ca e stricat cuptorul cu microunde face lumina si invarte doar ca nu mai incalzeste,nimic. Iesim abia pe la pranz la Aldi binenteles ca nu mai gasesc vasul meu dar cumparam alte tampenii si al meu sot se ofera sa ma duca la alt Aldi unde gasesc vasul meu pe alb si mai luam alte tampenii evident. Il vad pe al meu sot ca apare cu o cafetiera in mana care are vasul de inox si cica tine cafeau calda daca tot nu merge microundele. Ma turez ca nici vb nu cumparam alta cafetiera de genul asta cand am zis ca luam cafetiera programabila pe cand ne-om satura de masina asta care face si cafea si expreso cica ca nu am facut never. Atunci de economie de pe cafetiera ia o champanie si uite asa stricam o caruta de bani pt amaratul meu de vas care facea 4 euro si nici nu-mi placea culoarea. Ajunsi acasa al meu sot nu se lasa pana nu ia o cafetiera programabila de pe net " ca tot vroiam eu una " si " ca sa nu fiu suparata" comanda si un cuptor cu microunde smecher de la samsung cu o tona de functii mai fetelor am crezut ca mi se deschide ulcerul ca luna asta am platit taxa de abitatie 650 euro si clar nu aveam buget de asa ceva. Nu va zic ca eu eram nervoasa pe faza asta al meu sot suparat ca numai eu sunt in stare "cand primesc " asa cadouri sa fiu bosumflata clar traim pe alta planete cred. Am incheiat seara cu o champanie sa udam achizitiile fiecare bosumflat in felul lui ....si uite asa s-a incheiat o zi cu ploaie in care tot ce doream era un vas de ceramica mov de 3,99 euro. Eu cred ca as putea scrie seriale de comedie cu familia mea le-am zis ca nu stiu ce ma fac cu post si cu ei ca astia imi deschid ulcerul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Prima zi de post. Doamne ajuta!
E tare ciudat sa ascult colinde si afara e un soare de zici ca e august...nu se simte caldura de la calorifere...tare ciudat.

Maraki am putut copia muzica doar in prima zi, ieri si azi am incercat, dar nu mai inregistreaza nimic. Oare de ce?

fug la posta sa pun un colet, revin mai tarziu.
si o sapt. buna sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Prima zi de post pentru azi in meniu Supa chinezeasca cu ciuperci o sa modific putin reteta asta sa mai adaug legume si fasole frecata cu varza murata. O sa incerc sa postez retetele care le fac de post daca intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia fasole frecata...yammy-yammy.
si eu merg azi la cumparaturi si cumpar fasole boabe sa fac si eu pe maine.

azi am mancat doar supa/crema de rosii cu stelutze. cred ca tot asa mananc si diseara...incerc o tentativa de rina, aceeasi mancare la pranz si seara.

doamne ce frumos este la noi...23 grade....incredibil.

Maraki am rezolvat...a trebuit sa sterg din playlistul ala melodiile copiate si acum merge. gata am vreo 20 cantece le pun pe un CD.
In masina ascult doar radio ZU, dar la drum lung e bun CD-ul, ca nu are frecventa peste tot.

Mai eu tot scop si bag in cosul d epe amazon...s-a uitat si sotul aseara si pt. el e ok...dar pt. mine zgarcita nu....prea multi bani pe jucarii.
am scos arca lui Noe, dar azi dimineata iar ne-a batut Marco la cap cu ea, ca o vrea de ziua lui...asa ca tocmai am bagat-o...mai scot de la Edi, ca el saracul nu stie....si are o groaza de jucarii de la Marco...asta nu e treaba...dar....

fug la treaba.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

mmmma fasole frecata cu muraturi M-ai facut praf Silvi

Giova la mine e aiurea cu programul, in fiecare zi trebuie sa fac install pt ca imi dispare din bara de sus si nu il gasesc instalat. trag si eu ín disperare din youtube
De jucarii habar nu am ce sa cumpar pt Aggelos, nu prea sant oferte multe pt 5 ani.

aoleo, uitasem de mesajul asta ca a ramas netrimis Dau send dupa o ora...te ia de cap cu facebook

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu am luat fasole...acum vad eu gata am chef sa fac maine, sau miercuri. mi-am luat o punga de orez mexican si cred ca aia o pun in tigaie maine. nu am asa de munca cu ea.

Maraki eu nu am treaba cu programul...bara e tot acolo sus, de fiecare data. nu pleaca nicaieri.
Melodiile descarcate sunt in format MP3? am incercat sa pun azi vreo 18 pe Cd, credeam ca sunt audoi si cand colo...CD-ul pe mai mult de 3 sfert e gol...asa ca mai am de descarcat...problema e ca le-am cam luat pe toate alea faine si noi.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput