Spiridusi de 2006 in sarbatoare(13) - LMA Razvan!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de-afara si din mall.

Iuliana am inteles...ca si ceaiul antiadipos....daca nu ti si regim...nu e nimic.
Lili am vazut si eu ca lego Duplo sunt alea pana la 5 ani. pai noi avem de acolo asa: o cutie cu piese lego duplo, 2 masi de la Bob the builder, toy story, excavatorul, masina de pompieri, de politie, ambulanta, masina de gunoi, betoniera, autobuzul si sa mor de mai stiu....el ar mai vrea o groaza din gama asta...dar parca nu-mi mai vine sa dau banii pe ele...
Ma uit la emisiune, sa nu uit... tare bine a slabit tipul ce-a plecat joi. de ce zici ca nu i-ar strica premiul 2? 1 a cui este? se stie deja???
Irina acum ma uitam pe net la pretul bilelor beados....tot mai ieftine pe amazon,....cred ca-i iau un set cu toy story la 8 lire.

fug la joaca...sau sa lenevesc, caci copiii sunt cumintei.

tocmai a vazut marco la tv jocul: "mesterul mecanic" si binenteles ca si pe ala il vrea.
slava domnului ca nu are si edi preferinte.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu...spal. A 3_A masina din noaptea asta ca a dat alex la boboci de 4 ori.Nu stiu, daca e vreo gastro sau pizza ce a mancat-o in oras cu taica-su(i-a luat una cu carne tocata), dar are niste jeturi ca nu are timp sa aplece capul in ligheanul de langa pat, asa ca am spalat si perne...Daca e sa stau sa bag la uscator tot ce am spalat, nu mai dorm deloc.
Mai bine scriu despre cadouri.
Noi am avut discutia lamuritoare cu Alex ca ne-am dus in centru si deja au bagat aia decoratiile de cracuiun la Lafayette si au aranjat vitrinele,asa ca am aflat ce "ne" dorim.
Pentru el "doar" o masina cu telecomanda Spiderman cum i-am luat lui Kosta pt aniv lui. Anastasia cica ar vrea, dar nu stie sa ne spuna noua, dar el a inteles...Ghiciti ce?Zou-Zou Pets.Iar noi, parintii, sigur ne dorim si noi masina lui Spiderman ca sa ne putem juca cu el...Daca avem toti asa masina nu o putem lasa nici pe Anastasia fara, asa ca sa fie cate o masina cu Spiderman pentru toti 4.Altfel, mai am o carte cu cavaleri si un joc de memorie cu Sam-Sam....Acum sa ne asiguram ca nu ii trece cu masina pana la Craciun cum a facut anul trecxut cu circuitul Cars care era vreo 70 de euro si in final nu l-a mai vrut si s-a oprit la avionul lui Mickeycare a fost doar 19.
Pentru Anastasia eram hotarata la un serviciu "de masa".i-a luat deja tac'su unu, dar nu i-l pot da ca e in ... ceramica. E superb, cu niste cescute cat un degetar, dar le-ar tranti asta imediat, asa ca ala ramane pe mai tarziu.Acum hotararea incepe sa se cam clatine ca am vazut-o cum nu se mai dezlipea de o casuta de papusi cu mobila in ea.

Irino-eu i-as lua gagalicii ceva de impins( carucior de cump, carucior de papusi mai solid, carucior de curatenie) ca acu incepe patrulatul.
Noi astia mici i-am dat de Craciunul trecut o papusica ce face bisou-ri si de ziua ei caruciorul aferent http://www.amazon.fr/SMOBY-512034-Poussette-Baby-walker/dp/B000NVL2M6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1289525850&sr=8-1 .Sigur i-am mai dat ceva pe langa papusica, dar nu-mi mai amintesc.

S-a terminat masina...trec la uscat

Macar nu mai are alte simptome, dar e clar ca maine nu-l mai duc la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata dau o cafea....pe fuga....

ANA offff saracutul ALEX.....sper ca i bine acu...

voi chiar sunteti ff preocupate de cadourile de craciun....eu incerc sa aman cat pot....pt Bianca stiu ce vrea dar pt Stefan n am idee

eu sunt preocupata de ziua Biancai mai intai...eu vreau sa si ia prietenii (cativa) la mall dar ea incearca sa ma imbuneze cu party acasaiar balamuc anul trecut aproape 20 de copii....nu stiu daca ma tiun puterile ca inca nu chiar ok...dar mai e o luna pana atunci si vedem


pup si fug as fac curat ca tb sa plec


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi la 11:30 mergem la pediatra. de miercuri seara e plin de bubitze edi pe corp si pe picioruse. am zis ca a facut alergie, mai ales ca a papat o felie de pizza quattro formagi la fini. acum sa vedem ce zice si pediatra, bine ca am gasit loc la ea, ca nu vroiam sa stam asa peste weekend. La dr. de fam. nu aveam chef sa merg si la urgente nici atat.

Lili v-am vazut aseara, asa scurt cum v-a aratat. Tare bine ai dat pe sticla. Doamne ca m-i s-a rupt sufletul cum plangea Maria dupa Andreea. si ce tare se tinea vara-ta...eu boceam in rand cu copilul. Sapt. urmatoare va parasi concursul?
Mie Veronica aia de la cealalta echipa mi se pare o femeie tare rEA.
S-a cuplat antrenorul cu o participanta?
Ana of saracul; Alex...e clar ca ceva nu i-a picat bine.....ai avut o noapte super.
super cadouri pt. copii. sa inteleg ca Alez vrea zou-zou pets...si a zis sa-i aduca mosul Anastasiei?
asa face Marco...se uita la ce ar vrea el si zice ca sa-i aduca la edi mosul...mai ales ca sunt si pt. copii mai mici jucariile.
Cosmi pai tu ai copil cuminte, daca nu vrea inca nimic de mosh.
sper sa o scoti cum vrei tu cu petrecerea Biancai si sa scapi de harmalaie acasa.

Marco mai nou colectioneaza si mighty beanz, asa ca acum vrea si pista. M-am uitat dupa ea, poate o aduce mosh Nicolae.

fug sa pun mancarica lui edi la foc...mai ales ca plecam si la doctor.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Intru si eu la voi la cafea ca apoi o sa ies in oras , noi am ieist la bowling miercuri seara ca fst joi liber, dincolo de faptul ca ne-a costat o caruta ed bani distractia nu a fost asa de mare Alain a fugit pe acolonopstop si eram stresata sa nu isi scape mingea pe picioare. Aseara am avut invitati la cina 9 pers in total cu noi urmare tot a serii de bowling dar afost mai ok decat ma asteptam ca s-au jucat copii ( 3 la nr ) pe consolo si seara a decurs destul de linistita.
Liliana super a slabit veriosara ta 28 de kg vai daca as mai da si eu jos ceva m-am decis sa tin prima saptamana de post si am eu feelingul ca o sa imi faca bine si la dieta.
Giova pai si noi tot lego pe care il avem e dumplo cu cele 2 exceptii de seturi mari de la lego City, pe langa ce ai enumerat tu inca vreo 3 seturi de trebuir si ceva tren de constructii cu utilaje, o groaza de prostii cu carenu prea se mai joaca acum. Acum e numai cu camionul de cars de la Duplo in rest...nada. Sper sa fie numai o alergie cu bubitele alea.
Ana sanatate multa la pitic
Gata merg si eu ca nu stiu ce imi rezerva azi Alain la scoala ca imi tusea sper sa nu ma sune ca face febra sau ceva a nu a mai facut de marti seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna ziua!

Iaca si eu pe-aici.. cu picione atarnat de pantalonii mei... l-a luat somnul si dupa 10 min s-a trezit ca are ceva SN. Asa ca acum "fug" de el pe-aici.. ma tine din treburi... vroiam sa intind niste rufe afara si sa dezinfectez prin baie...

ANA - sanatate multa lui Alex. uff bietul de el.. si biata de tine sa stai sa speli noaptea lenjerii si perne. Stiu cum e ca si Nicolas a "prestat" asa acum vreo 3 sapt... cateva nopti la rand..tot din cauza de SN. Azi noapte am inteles ca a facut si el ce-a facut Alex.. (a dormit la mama) pt ca din cate mi-a zis mama a mancat cu pofta cascaval...si nu se mai oprea. Asa ca peste noapte pe la 1 cand il apuca pe el de regula criza de tuse... s-a executat.
Ai scapat cumva destul de "ieftin" cu cadourile.. bine fara cele 3 masini de Spidermen.

GIO - merci... bine ca nu au insistat cu noi ca si-asa Cosmin mi se foia continuu in brate. Da... Maria plangea iar Andreea statea "cocos" macar acum ca si-asa prin toate filmarile .
O prietena chiar imi zice de ea ca i se pare schimbata la TV si ca ea nu-i asa trista o stie mereu vesela.

Da, antrenorul s-a cuplat cu Flavia... bine nu stiu ce cauta ea in concursul asta pt grasi ca ea nu e grasa e doar supraponderala... da' ma roog...or fi stiut ei de ce o cheama.
Ziceam ca Daniel lupta pt premiul 2 pt ca premiul 1 e pt unul dintre cei 4 care raman in finala.
Andreea va parasi concursul sapt viitoare (a "tras" sa se ingrase sa fie sigura ca iese)... apoi peste 3 zile am plecat in concediu.
Daca nu era sa plecam in concediu sigur tragea sa ramana.... oricum ea nu era in alianta cu nimeni si aia abia ar fi asteptato la "cotitura".

Silvie.. sanatate lui Alain.

Cosmi - inspiratie la ales cadou pt Stefan.

Gio, Silvie -Pana la urma care Duplo merita? Am vazut si p-alea de la Bob Constr... da' nu stiu ce sa aleg mai bine

Piua merg sa vad ce fac cu piciulinu' mofturos

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

IRINA - ca mi-am adus aminte... intrebai de jocuri pe TV. Noi am ajut anul trecut unul pe la 100 ron cum ziceai tu... era ceva de genul...statea pe un fel de "masina" si butona de pe volan...da' i s-au stricat contactele alea cu mufele... sau nu mai faceau contact bine cu volanul..cert este ca nu mai merge. Lui Nicolas chiar ii placea...da' e firava "masina" iar el a tot tras de ea...a mai si rasturnat scaunul ala .. Acum e afara..in casuta . Si Gio avea pt Marco.

Acum i-a luat RObert alta consola... tot de la Auchan http://www.domo.ro/Jucarii/Console_si_jocuri_TV/Jocuri_si_console_TV/Expert_Digital/Consola_WiWi_Sports_Interactive_32_biti_HD032 uite aici... vad ca au redus pretul si la Domo. Robert o gasise initial la Domo la 200 ron. I-o dam de ziua lui sau de Craciun...oricum eu nu am fost de acord cu ea

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Venim si noi la cafea...
Si pe Matei aseara l-a durut burtica....si habar nu am de ce.
Am stat cumintei in pat si n-eam uitat la emisiunea cu grasi
Giova, da Veronica e cred o femeie tare rea.
Teolinda....ii dau dreptate Giovei....dadeai tare bine pe sticla
Ana...imi pare rau de Alex.
Cosmi....deci fata vrea petrecere mare!
Silvi, si pe noi ne tot baraie Matei la cap sa mergem la bowling! S-a "jucat" cand am fost la bulgari si de atunci tot ne intreba cand mai mergem.
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Gata ca m-am intors si eu si pun de o mamaliguta cu ciuperci ca am chef de ceva super lejer pentru pranz.
Liliana eu zic ca orice de la Duplo merita ca e practic indestructibil si se adapteaza un set la latul perfect. Ba mai merge si cu megablok-l care ela fel de bun calitativ ( si de scump ) Eu sunt sunt chiar decisa sa le patsrez si se le dau pe cand o sa am si eu un nepotel , de la fratele meu ca noi i-am luat paroape toate seturiel. Si tu poti lua linistita ca se pot juca amandoi inca mult si bine si e fain ca de ex la bus, la ambulanta, in camioane si trenuri sunt omuleti pe care ii pui si ii iei http://www.amazon.com/Lego-4561638-LEGO-Duplo-Legoville/dp/B001URW7N0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1289560624&sr=8-1 casa vezi ceva modele http://www.amazon.com/LEGO-Duplo-Legoville-Garbage-Truck/dp/B001US06E6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1289560624&sr=8-2 alta masina http://www.amazon.com/gp/product/B000T6VVQM/ref=s9_simh_gw_p21_d1_i3?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0F0BTJT1BCVYZ5C8A3S0&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846 si un set mare de tren cosntructor f fain, lui Alain i-a placut tare http://www.amazon.com/LEGO-Duplo-Legoville-Deluxe-Train/dp/B001XUS9PO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1289560714&sr=8-2-spell Bine eu ti le-am dat pe amazon.com dar cred ca din Uk iti ajung mai repede parerea mea. http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=duplo&x=0&y=0 si vad ca u reduceri. Noi nu le-am luat pe alea cu animale ( petshopul lor si cele din toy story care ua aparut recent ca deja avem o tona dar sunt ca noi si acum toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Liliana ca am uitata am vazut consola, e tare faina izc eu si nu a fost scumpa semana putin cu cea wii din cate vad sao foloseasac cu placere taticul si piticul
Iuliana aici a fost fain la bowling ca au o chestie speciala pt copii si le ridica ceva bariere luminoase cand dau ei si deci nu rata nici una spre deosebire de mine , doar ca noi am fost 8 persoane si am crezut ca nu se mai termina plus ca mi se pare si scump ca e cam 8 euro si ceva de persoana tura plus ce mai bei si consumi in zona si Alain se plictisise la un moment dat de se ratacise pe acolo. In trei cred ca e mai fain.
Lili ca am uitata ma gandeam eu ca sigur cu tipa aia ( asistenta era parca ) se cuplase antrenorul dar mi se pare cam fabricata istoria asta de marketing pt emisiune;

Mergi la inceput